Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám azt tervezi, hogy az...

Anyukám azt tervezi, hogy az egész életét velem éli le. Hogyan értessem meg vele, hogy ez nem így lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem és sokat tett értem, azt leszámítva, hogy a semmire vállalt 3 gyereket, amit egyébként mai napig nem tudok megérteni, de egyébként a lehetőségeihez képest jó anya. Viszont a sok jó tulajdonsága mellett akad rossz is, pl.a lelki zsarolása. Miután elváltak a szüleim albérletbe kényszerültünk és jelenleg is így élünk, de szeretnék csak a barátommal kettesben élni, mert ennyi idősen (25) már ez lenne a normális. Próbáltam már néha szóba hozni, de mindig jön a lelki zsarolás, amit szerintem ő észre sem vesz. Elsírja magát és mondogatja, hogy ne foglalkozzak vele, majd legfeljebb megöli magát. Nem tudom miért ilyen, még csak 47 éves, neki is párra lenne szüksége nem arra, hogy tőlünk függjön. Néha azt is mondja, hogy majd ha lesz egy saját házunk alakítsunk ki neki egy kis házat a kertben, szóval ő így tervezné leélni az életét, de nekünk teljesen más terveink vannak. Szerintetek hogyan lehetne vele ezt normálisan megbeszélni? Hogy tudnám megértetni vele, hogy örökké nem lehet mellettünk, mert ez már most is egészségtelen? Elég depresszióra hajlamos és nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel, illetve szerintem tudja, hogy ha sír azt nem bírom, valamilyen szinten visszaél ezzel. Valakinek valami ötlet?
2020. okt. 31. 17:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell megbeszélni semmit. Elköltözöl a pasiddal és ennyi. Már 7 éve megtehetted volna.
2020. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Ha ez ilyen könnyű lenne meg is tettem volna.
2020. okt. 31. 18:00
 3/39 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem tudod megértetni vele. Ha költözöl ne mond meg neki sokkal előre mert el fogja játszani higy ő mindjárt meghal. Mond meg hogy most van lehetőség egy normális albérletre (hiába hónapokkal azelőtt nézzétek ki) és úgy érzed menned kell, mert önálló akarsz lenni, és a barátoddal kettesben megoróbálni az életet. Pont. Nem kell túlmagyarázni. Ha ezt nem érti akkor az azért van mert nem akarja.

Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy, de ha észreveszi hogy lehet téged ilyenekkel zsarolni akkor továbbra is csinálni fogja. Nem írtál a 2 testvéredről, gondolkm ők már elktöztek.

2020. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
77%
Le kell vele ülni és ezeket a dolgokat komolyan átbeszélni. Mondd el higgadtan az érveidet, próbáld meg leállítani, amikor jön az érzelmi zsarolással meg sírással. Várd meg amíg lenyugszik, adj neki időt, de ha semmiképpen nem érti meg a dolgot, akkor előbb-utóbb lépni kell, a te életed is telik. Kellene neki valami elfoglaltság, hobbi, állat, bármi. Amúgy egy fiatal nő, csomó mindent csinálhatna.
2020. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%
Aki ilyen, azzal az életben nem fogod tudni megértetni! Jó lenne elküldeni pszichiáterhez. Azt tudod tenni, mint eddig is, minden lehetséges alkalommal érzékeltetni, hogy te majd el fogsz menni.
2020. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

#3 Az egyik testvérem 18 évesen lelépett külföldre, azóta jó, ha évente egyszer látjuk. A húgom is még velünk él. Nagyon szeretem őket, de ez nem maradhat így mindig.

#5 Járt pszichiáterhez, de azon kívül, hogy gyógyszerekhez jutott, amiknek a függője lett, nem történt semmi változás.

2020. okt. 31. 18:24
 7/39 anonim ***** válasza:
94%
A legkevésbé kínzó megoldás számotokra az lenne szerintem, ha akkor beszélnél vele, mikor már találtatok egy megfelelő albérletet és aláírtatok. Akkor elé állni és azt mondani, hogy találtál lakást, tetszik mindkettőtöknek és másnap mentek aláírni. Ezzel azt éreztetnéd vele, hogy bevonod a folyamatba és nem csak úgy elhagyod. Ekkor sírhat, kiborulhat, stb., de ne engedj (nem is tehetnéd a szerződés miatt), hanem mondd, hogy az ingatlanossal már megvan az időpont, nem mondod le. Egészen addig próbálkozhat, és ekkor kell következetesnek lenned. Elmenni a mondott időpontban, akár egy parkban ülve kivárni és utána elújságolni, hogy sikerült. Belehalni nem fog a fájdalomba, inkább egy idő után elfogadja és a húgodat fogja marasztalni. Most csak veletek tölti ki az életét és fél, de ha rákényszerül, fog találni más elfoglaltságot, ez biztos.
2020. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád menjen, ismerkedjen barátnőkkel vagy alakítson ki párkapcsolatot, nem telepedhet rád, nem a te dolgod az életét megoldani, attól, hogy felnevelt, nem telepedhet rád.
2020. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%

Ó szegénykém, teljesen a hatása alatt vagy, pedig manipulatív és beteg, amit szakember kezelhet, nem te.

Soha nem fogja megérteni ezt, gondolom majd a fejedhez vágja, milyen gonosz vagy, hogy ezt teszed, pedig ő mennyi áldozatot hozott értetek blabla...

Anyukád működése nem normális és a tiéd sem, ha azt hiszed ez változni fog. Sajnos keménynek kell lenned vele, másképp nem fog menni. Felnőtt, önálló ember vagy, önálló célokkal, tervekkel, nem kell hozzá igazodnod.

A tesód sem véletlen lépett le tőle 18 evesen...

2020. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
80%
25 éves vagy, de igen, ilyen könnyű. Kivesztek egy lakást, bepakolod a cuccaid, és elmész. Az én nagyanyám 20 éve fenyegetőzik öngyilkossággal, és még mindig él. Ha meg megteszi, az sem a te hibád lesz. Sajnos vannak ilyen emberek, akik kicsit inkább összevagdossák magukat, vagy írnak egy üzit hogy "a nyakamban van a kötél", és ezzel tartanak sakkban. Sőt, van aki tényleg megöli magát, arra gondolván, hogy hogy fogsz majd sírni a temetésén. Nyilván ez már pszichiátriai eset. És a te fajtád az ami teret enged ennek. "Jaaaajj, amúgy NAGYOOON jó anya, csak néha öngyilkossággal fenyegetőzik." Te magadnál vagy? A párod meddig fogja szerinted ezt eltűrni tőled? Maradj akkor otthon és szülj gyereket anyádnak.
2020. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!