Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora probléma...

Tényleg ekkora probléma manapság idehaza az, hogy a fiatal felnőtt emberek nem tudnak önállósodni?

Figyelt kérdés
Ti is észrevettétek, hogy mostanában nagyon sok kérdés szól arról, hogy 30-40 évesen otthon lakik még valaki, mert nincs elég önereje? Sokszor említik "mamahotel"-ként, vagy elbújtatva a a leírásban írják, hogy anyóséknál, apóséknál lakunk babával, a szüleimmel élek, mert ápolom őket, segítek nekik és ez így jó, hosszútávú tervben pedig semmi. Úgy veszem észre, hogy ez egyre nagyobb probléma. Ti ezt hogyan oldanátok meg? Ugye nem mindenki képes csok-ot felvenni, szóval aki szingli és nem tervez babát annak már nem jár "önálló élet"? 21 éves lányként elég elszomorító jövőkép van előttem jelenleg. Ti hogyan vélekedtek ezekről a dolgokról? Manapság szinte tényleg lehetetlen "hátszél nélkül" önállósodni, valamint egyedül megélni? Van itt olyan nő (esetleg férfi, bár az szerintem kicsit más kategória), aki egyedül tudott "érvényesülni" az életben?

2020. nov. 3. 15:06
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
50%

Én 20 évesen, tapasztalat nélkül azt mondom, hogy aki annyira nem tud önállósodni, hogy minimum egy kisebb házat vagy nagyobb lakást béreljen ne vállaljon gyereket. Tudom, hogy sokat kivesz a kasszából az albérlet, de szerintem nagyon nem egészséges ha az egyik fél szüleinél kell lakni és ott nevelni a gyereket. Felelősségteljes döntés szülni, szóval valakinek legyen már annyi esze, hogy behatárolja a költségeket.


Bár nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, nem tudnék újra velük élni, mert egészen más magamról gondoskodni, mint velük lenni. Ha mondjuk szingli lennék egész életembe, akkor is sokkal inkább választanám azt az opciót, hogy szobát bérlek, mellette spórolok esetleg lakásra, mintsem, hogy anyámékkal lakjak és így megtakarítsam a szoba árát.

2020. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
82%

Szarul érzem magam és depis öngyi gondolataim vannak. A kutyám tart életben, csak ő szeret jelenleg, ő az akinek hiányoznék.. :(

Csóró család, semmi önálló egzisztencia, elcsesztem az elmúlt 10évemet és a pénzemet... 28/L

2020. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
Én azt tapasztalom, hogy a huszas-harmincas emberek akkor tudnak legtöbbször pl.saját lakást, házat venni, ha a szülōk támogatják v.örökölnek. Ritka, ha vlki olyan jól keres, hogy ennyi idősen akár hitel nélkül ingatlant vegyen.
2020. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
10%

Miért lenne lehetetlen? 300 körül manapság bárki keres bármivel aki nem sík hülye, abból bár szűkösen, de lehet egyedül élni.


Az más kérdés, hogy nem feltétlenül akae, nem is értem, miért "mamahoteleznek", meg miért említik problémaként az együttélést sokak.

Én is anyukámmal élek, a barátnőm is.

Kényelmes, mindig van társaság, van külön konyha, fürdő, stb.

Itthon van medence, szauna, jacuzzi, hülye lennék alább adni.

Jó így nekem, pedig csak a nyaralónk árából kijönne 2 panel, a házéból meg 5, szóval nem anyagi akadálya van.

Nem mindenkinek szar otthon a kaocsolata.

2020. nov. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
88%

Mostanában? Ne nevettess!

Nagyjából 20 évvel ezelőttig - az őskorig visszamenőleg - generációk éltek egy lakásban, sokszor még a nagyszülőkkel együtt.

Az önállósodás meg nem helyrajzi kérdés, hanem személyiségfüggő.

Én pl. évekig ápoltam és segítettem az idős, kisnyugdíjas szüleimet, miközben neveltem és taníttattam a gyerekem, adósság nélkül eltartva mindkettőnket.

2020. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Amúgy igen 1-es, ha valaki nem képes önmagát önállóan "eltartani", nem értem,hogy gondolja, hogy egy gyereket még bevállal.

Meg tényleg az, hogy az anyjuk, apjuk házába szülnek gyereket. Nem élik meg kudarcnak? Nekem az is sok lenne, hogy egyedül nem éltem még soha, mert csak úgy tudok elköltözni otthonról, hogy a párommal bérlünk közösen, vagy gyereket kell csinálnom ahhoz, hogy házat/lakást vehessek. Szomorú, hogy ilyen világot élünk.

2-es ha nem egy irónikus stílusú troll vagy, sajnálom

2020. nov. 3. 15:24
 7/44 anonim ***** válasza:
61%

Miért hiszitek, hogy ez mostani probléma? 30 évvel euelőtt is így volt. Sőt akkor még az albérlet nem volt ennyire felkapott mi ma.

30-50 évvel ezelőtt is vagy több generáció élt egy házban vagy albérlet és utána komoly hitellel vett az emer házat magának. Én 1989-ben voltam 20 éves. Alkoholista szülőktől semmi segítséget nem várhattam, és nem is vártam. 45 forintos órabérben dolgoztam, és a fizetésem felét elvitte az albérlet amit egy idős nénitől béreltem szobát. Néninek számtalan tiltó listája volt, köztük az egyik, hogy nem lehet férfi vendégem se nappal-se éjszaka. Betartottam, és ennek köszönhetően a párommal béreltünk közösen egy garzont. Majd éveken át spórolva komoly hitellel vettünk egy kis lakást. 15 évig fizettük a hitelt. Ma sokkal több választék van albérletek terén, és elég jó hitelt is adnak.

Ha valaki külön akar élni, az ma is megtalálja a módját. Aki meg otthon sír, hogy nem tud tovább lépni, az nem is iagzán akar.

2020. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
93%

4-esnek. "300 körül manapság bárki keres bármivel aki nem sík hülye, abból bár szűkösen, de lehet egyedül élni."

Épp most néztem meg a legfrissebb bérjegyzékemet. 165 ezret keresek 20 éves munkaviszony után, és nem érzem magam sík hülyének. A bér nagyon függ attól, hogy az ország mely részében élsz.

2020. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is három nemzedék élt egy lakásban. Anyai nagymamám, szülők, öcsém és én. Nyilván így beszélték meg, hogy anyukám odahozza apukámat. Nagy a lakás, a kapcsolatuk is jó. De ez sajnos rég volt, nagymamám 30 éve meghalt.

Öcsém már több, mint 10 éve elköltözött, nekem 40 éves koromban sikerült. Félretehettem a fizetést, így is eltelt 15 év, mire tudtam venni egy falusi házat. Szülők maradtak a lakásban, ők már nem akarták, hogy férjet/feleséget vegyünk oda, mint annak idején nagymamám.

2020. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
56%
21 évesen ha most belehúzol, nem reménytelen. De akkor nem szabad elb.aszni a pénzed semmire. Nagyon sporolni kell önerőre, aztán hitel. Ehhez kell egy jó állás, ahhoz meg tanulmányok. Nem csúszűssal meg bukdácsolva, hanem 5-re végezve és már 2-3 évestől bedolgozva magad egyre nagyobb cégekbe gyakornokként. Akkor 3-5 év múlva már több fizuval, anyunál lakva félretehetsz még többet. Nem lehetetlen, de nagyon sok lemondással jár. Nagyon minimálisan kell élned és a barátok nagy részéről is le kell mondanod, mert amint kiteszed a lábad, mindenhova pénz kell, moziba, plázászni, kajálni vendéglőben, esküvőre ajándék stb. Tilos pl máshol venni kaját szendvicset, mindig mindent otthonról és nem avokádós kenyeret, elég a vajas kenyér paradicsommal. Tudom sokan most is így vannak vele, de a legtöbben sajnos bulira, mozira, ruhákra, sminkre, kajára meg zsákutcákra (rossz képzésekre, amit félbehagynak) szórják a pénzük vagy oylan diplomára amit előtte nem néztek meg hogy mennyibe fog kerülni nekik az végig, mik az esélyeik elvégezni, mennyi belőle az álláslehetőség, mennyi pénzt hoz.
2020. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!