Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora probléma...

Tényleg ekkora probléma manapság idehaza az, hogy a fiatal felnőtt emberek nem tudnak önállósodni?

Figyelt kérdés
Ti is észrevettétek, hogy mostanában nagyon sok kérdés szól arról, hogy 30-40 évesen otthon lakik még valaki, mert nincs elég önereje? Sokszor említik "mamahotel"-ként, vagy elbújtatva a a leírásban írják, hogy anyóséknál, apóséknál lakunk babával, a szüleimmel élek, mert ápolom őket, segítek nekik és ez így jó, hosszútávú tervben pedig semmi. Úgy veszem észre, hogy ez egyre nagyobb probléma. Ti ezt hogyan oldanátok meg? Ugye nem mindenki képes csok-ot felvenni, szóval aki szingli és nem tervez babát annak már nem jár "önálló élet"? 21 éves lányként elég elszomorító jövőkép van előttem jelenleg. Ti hogyan vélekedtek ezekről a dolgokról? Manapság szinte tényleg lehetetlen "hátszél nélkül" önállósodni, valamint egyedül megélni? Van itt olyan nő (esetleg férfi, bár az szerintem kicsit más kategória), aki egyedül tudott "érvényesülni" az életben?

2020. nov. 3. 15:06
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
Nem csak az a két véglet van, hogy imádom vagy utálom a munkám.
2020. nov. 5. 20:23
 42/44 anonim ***** válasza:
0%

#41

Nyilván, de akire reagáltam, az ezt írta:

"Olyan szakot választottam, amire tudtam, hogy van komoly piaci kereslet. Nem érdekelt, hogy unalmas. Olyan munkát választottam, amiben a legmagasabb fizetési előmenetellel tudtam számolni."

Ő maga írta le, hogy unalmas, tehát gondolom semennyire nem szereti.

Nem egészséges egy életet lehúzni olyan munkával, amit unalmasnak találok és utálok.

2020. nov. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Attól, hogy uncsinak tartok valamit, nem feltétlen utálom. De azt is meg lehet könnyen utálni, amit szeretsz csinálni, ha szarért-hugyért dolgoztatnak, elillan a motiváció hamar.
2020. nov. 6. 11:06
 44/44 anonim ***** válasza:

#43

Érdekes hozzáállás, én nem akarnék napi 8-12 órát unalmas dologgal foglalkozni, mert nem lenne élvezetes.....

2020. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!