Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom bemutatni a barátom...

Nem akarom bemutatni a barátomat a szüleimnek. Normális ez? Mivel védhetem meg magam?

Figyelt kérdés

6 év van köztünk. Anyámék már azon ki voltak akadva, hogy testvérem egy 4 évvel fiatalabb lánnyal jött össze, indok: mert hozzá még gyerek. 17-21 évesek voltak ekkor, még együtt vannak. Én 21 vagyok, eddig egy barátomat se mutattam be itthon, mert egyik se volt komoly. Ha a későbbiekben kiderül, hogy mennyivel idősebb akkor folyamatosan azt kapnám a szemembe (vagy a hátam mögött), hogy gyerek vagyok hozzá, elhagy, mert gyerekesen viselkedek, akkor meg gyereket akar nekem csinálni, mert abban a korban van és hasonlók, ezekre meg nem vagyok kíváncsi. Barátomnak már mondtam mire számíthat, de így is akar velük találkozni.


Szerintetek normális, hogy ezt érzem? Persze azt sem akarom, hogy barátom azt higgye szégyellem, pedig nem így van, inkább fordítva érzem ezt.


2020. nov. 7. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Az én véleményem szerint a bátorságon kéne dolgozz.

Gondolkozz: tudod-e mit mondj, ha kérdeznek tőled bizonyos kérdéseket. Nem tudok konkrét példát adni, bocs. Nekem még nem volt ehhez alkalmam. Mindenképp gondold össze a tényezőket nyugodt lelkiállapotban. Tégy félre időt magadnak, hogy átgondolj pár dolgot, nehogy gond legyen belőle. Ennyit tudok segíteni. Várom a többi válaszoló tanácsát is. :-)

2020. nov. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Mióta jártok?

Mikorra várható, hogy külön tudnál költözni a szüleidtől (ha sokat cseszegetnek)?

Szerintem akkor mutasd be a párodat, ha már külön költöztél, vagy bármikor megtehetnéd, vagy a pároddal össze tudnál költözni.

Akkor már nincs nagy jelentősége, ha károgni kezdenek.


Amit a tesód kapcsolatáról írtál, annak alapján elég buta, beszólogatós szüleid lehetnek. Megértem, hogy húzod-halasztod a párod bemutatását.

2020. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

1. vagyok.

Mivel védheted meg magad: Azzal hogy felelősségtudatosan beszélsz velük s jó érveket adsz a szüleid kérdéseire. így gondolom könnyebben megszokják a társaságát a barátodnak

22/F

2020. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy a tini kor miatt tartották soknak testvéred esetén a 4 évet és huszonévesen már nem tartanák soknak.
2020. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
21 évesen nem vagy gyerek senkihez. Az, hogy gyereket akar csinálni neked az lehet, de az meg egy komoly kapcsolatba "belefér", ezért törekednek az emberek tartos kapcsolatra elsösorban. Te talán nem?
2020. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem 17 vagy hanem 21. Már nem gyerek. Ha ha 16-22 lenne a felállás akkor megérteném de 21-27 nem gáz egyáltalán. És igen ez rajtad is múlik. Igaza van 3-masnak. Ha látják rajtad hogy tudsz érvelni és már nem vagy gyerekes akkor kevesebb eséllyel fognak beszólni. Addig úgy lesznek vele hogy a befolyásolható gyermekük vagy. Ha látják hogy eléjük mersz állni és kijelented hogy ez van már az is egy lépés.
2020. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

21 éves felnőtt ember vagy, ha 70 évessel járnál, abbe sem lehetne beleszólásuk.

Én azonban sosem értettem, hogy miért erőltetik ennyire az emberek a bemutatkozást. Sok éves kapcsolatnál oké, de néhány hónap-1 év alatt teljesen felesleges. Csak kínos jópofizás mindenki részéről.

2020. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Másfél-2 éven belül még nem tudnék elköltözni, ugyanis tanulok, középsuli után egyből egyetemre mentem, a végéhez közeledve meg nem terhelném magam annyira, hogy dolgozni is kezdjek a külön élhetés miatt, levelezőre meg nem szívesen mennék. Ha végzek a sulival és lehetőségem adódik szeretnék elköltözni, de ez legalább 2 év, addig azért csak nem kéne bújtatnom.

4 hónapja vagyunk együtt, korábbi kapcsolataimat nem ismerték ezért is tartok, hogy jönne a papolás meg pampogás.

2020. nov. 7. 12:35
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Hát..., a 4 hónap nem hosszú idő! Megérett ilyen rövid idő latt a kapcsolatotok annyira, hogy bemutasd őt?

Ffi.

2020. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Ne viccelj, 6 év az p...csa.

22 vagyok, 29 a vőlegényem. Együtt is élünk, mióta lediplomáztam. Mindkét család teljesen elfogadta, nem is kérdés.

2020. nov. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!