Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők: Szoktatok a családon...

Szülők: Szoktatok a családon belül a gyerekkel angolul beszélni?

Figyelt kérdés
Észleltem,hogy sokszor hallok,magyar családokon belül angol beszédet.Legtöbször a szülő beszél angolul a gyerekkel,de olyat is láttam,ahol a magyar házastársak angolul komunikálnak egymás között. Egyszer megkérdeztem egyik ismerősömet,aki egy multicégnél vezetői állásban van, és otthon is az egész calád angolul beszél. Csak akkor kommunikálnak magyarul,ha a nagymama náluk van. Azt válaszolta,hogy ebben a globalizált világban,ez a jövő. A gyerek a magyar nyelvel semmire sem fog jutni,a jövőben minden munkahely nyelvezete az angol lesz.Szerinte a magyarság tudat is egy régimódiság,lassan el fog tünni.

#család #angol nyelv #szülő #magayr nyelv #golobalizáció
2020. nov. 10. 12:54
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%
Hollandiában élünk. A férjem holland, mi altalaban angolul beszelünk egymással-a holland nekem még nem megy tokeletesen- így néha a gyerekhez is igy szólunk. Annak értelmét nem látom, hogy Magyarorszagon élő magyar anyanyelvű szülők angolul beszélnek a gyerekukkel
2020. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
30%
Nekem ez a rémálmom, hogy mindegy, hova költözök, meg fognak találni a magyarok.
2020. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
93%

New Yorkban élünk. Otthon csakis magyarul beszélünk. Van egy magyar csoport ahol minden hónapban van találkozás. Ilyenkor idősek, fiatalok, gyerekek is eljönnek. (most a vírus miatt szünetelve van) ott is csak magyarul megy a beszélgetés. Pedig vannak olyan idősek akik komolya beosztásban dolgoznak/ dolgoztak. Ők is csak magyarul szólalnak meg a találkán. Angolul csak munkában, vagy akkor ha angolul kell beszélni.

47/N

2020. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
78%
Van két lányom, néztem már velük angol nyelvű filmet, segítek a leckében amikor kérik, de eszembe nem jutott volna angolul beszélni pl. ebéd közben. Nem értem sokaknak mi bajuk a magyarral, szerintem sokkal kifejezőbb, mint az angol. Azzal a rengeteg rokon értelmű szóval sokszor teljesen érthetetlen helyzetek alakulnak ki, főleg írásban.
2020. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
35%

"Nem értem sokaknak mi bajuk a magyarral, szerintem sokkal kifejezőbb, mint az angol."


Annyira utálom magam, hogy ezt elhittem, amíg nem beszéltem anyanyelvi szinten angolul. Az, hogy NEM TUDOM magam kifejezni, nem azt jelenti, hogy nem kifejezőbb.

2020. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
67%

1 év alatt meg lehet tanulni angolul felsőfokon.

Ha az a cél, akkor utána fél év nyelvterületen.

Miért kéne vele gyermekkorában angolul beszélni?


Itt Kőszegen sokan próbálkoztak ezzel (németül), sehol nem lett átütő sikere.

2020. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
57%
Velünk a 16 éves gyerek beszél angolul. Angol videókat néz, és ha be akar számolni róla, gyakran angolul kezdi.
2020. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Olyanrol tudok tizenx evvel ezelottrol, hogy anya magyar apa kulfoldi, de az angol volt a kozos nyelv. De anya ott is beszelt a gyerekhez magyarul.


Magyar csaladban en is lattam peldat arra,hogy egyik szulo csak angolul beszelt szuletesetol iskolas koraig a gyerekhez es csak akkor volt hajlando "megerteni", ha a gyerek angolul kommunikaot vele. Viszont a szulok egymassal magyarul beszeltek.

Itt az angolul beszelo szulo hibatlan kiejtessel es nyelvtannal beszelte az angolt es a celjuk az volt, higy a gyerek az angol nyelvi hangzokeszletet is megtanulja (vagy inkabb ne felejtse el...mert babakent minden nyelv osszes ha hangkepzeset tudjuk még:-)), es persze az is, hogy utana az iskolaban hamarabb olyan szintre jusson, hogy szinte masodik nyelve legyen. De ettol nem hirdettek se azt hogy angol.nelkul nem lehet elni seazt, hogy a magyar folosleges.

Tudok olyat, aki kulfoldre ment es szandekosan nem tanitotta a gyerekeit mar magyarul:-(.

2020. nov. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
85%
Meg lehet tanulni bármilyen idegen nyelven, akkor is a magyar lesz az anyanyelve. Csak szimplán felvágásnak érzem, mert olyan menő lett mostanában az angol, hogy minden második magyar szóban képes valaki azt használni.
2020. nov. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!