Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket is idegesítenek egy...

Titeket is idegesítenek egy bizonyos életkor után a szüleitek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor történt, mikor jött el ez a pont, de nagyon idegesítenek a dolgaik. Mintha elkezdtek volna hülyülni, leépülni agyilag. Tudom csúnyán hangzik, de nem lehet másképp megfogalmazni.

Az anyám állandóan küldözget minden lóf*szt nekem messengeren, amit facebookon látott. Mondtam már, hogy ne küldjön nekem ilyeneket, mert nem vagyok ilyenekre kíváncsi (hülye cikkek, idézetek, indokolatlan fotók bármiről). Amúgy is állandóan minden szart kiposztol, ha kell, ha nem. Iszonyatosan idegesítően használja az oldalt. És az hagyján, hogy nekem küld ilyeneket, de munkatársainak meg barátainak is tud olyan sok hülyeséget küldeni. Bele néztem a telefonjába egyszer, semmi választ nem is szokott kapni senkitől. Ahelyett, hogy beszélgetni próbálna velük, ilyeneket csinál... a fogyatékosok szoktak ilyet csinálni.

A jelenlegi kedvenc elfoglaltsága, hogy nekem küld át messengeren állásokat, ugyanis munkát keresek. Nem kértem. A szándékot értékelem, nem az a baj, csak hát olyan hülyeségeket tud átküldeni. Egyáltalán nem nekem való helyeket, semmi közöm a területhez és sokkal nagyobb tudást, tapasztalatot igényelnek, mint ami nekem még most van. Nem tudom, hogy most ezt direkt vagy viccből csinálja, de nagyon feltud idegesíteni. Inkább ne küldjön semmit se, megoldom saját magam, mert úgy sincs értelme. Nem tudom mi van az ő fejében, de rohadtul nem lát reálisan... legközelebb majd bedobom a jelentkezésemet vezérigazgatónak hátha.. :D kb ilyen szinten...

Apám meg iszonyatosan elviselhetetlen, állandóan káromkodik, mint a kocsis semmiségeken, kezd nagyon hasonlítani a nagyapámra, anno ő volt ilyen elviselhetetlen. Semmi se jó neki soha, mindenbe beleköt, a kedvenc elfoglaltsága az ivás, pedig beteg volt, nem is ihatna, de hiába mondja neki mindenki... egyik fülén be, a másikon ki. Semmit se úgy csinál, ahogy kéne. Nem él egészségesen, a hülye lottó a függősége, minden alkalommal mikor semmit se nyert, elkezdni mondogatni, hogy neki nincs soha szerencséje, semmi öröme az életben.. olyan szinten megvan keseredve, hogy már kb célzásnak érzem, hogy miattam szar az élete. Ha nem vállalt volna anno gyereket, most már gazdag ember lenne. A kocsik a mindene, van autónk, de neki mindig jobb és jobb kéne, aztán meg mint egy megkeseredett, depressziós kiakad, ha neki nem lehet bmw-je vagy merci-je.. szerintem amúgy tök jól élünk ahhoz képest, persze lehetne jobb is, de egyáltalán nem panaszkodhatunk szerencsére. Nem értem mi baja van. Olyan megmagyarázhatatlan dolgaik vannak. Nem tudok már velük mit kezdeni, úgyse hallják meg, amit mondok.



2020. nov. 11. 09:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Együtt laktok?
2020. nov. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Engem 14-20 éves korom között idegesítettek nagyon. Azóta újra jóban vagyunk :D
2020. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Egyelőre igen, mert nincs munkám.
2020. nov. 11. 09:50
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Akkor el kell viselned őket.
2020. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%
Nem, ellenkezőleg. Nekem anyukám konkrétan a legjobb barátnőm is egyben. Sosem volt szigorú vagy agresszív természetű és az évek során ahogy felnőttem olyanok lettünk mint 2 jó barát.
2020. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%
Tipikus mai elkényeztetett senkiházi vagy! A pénzük az jó?? Költözz el!
2020. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

6#


Szerintem bölcsebb lett volna, ha csendben maradsz. Honnan veszed, hogy nem költöztem már el? A jelenlegi helyzetben sokan ideiglenes visszamentek a családhoz, nem értem a problémádat. A fél ország most akkor elkényeztetett senkiházi, mert visszament a családi házba az élhetetlen helyzet miatt? A család azért van, hogy támogassák egymást, ott legyenek egymásnak. Azért mert én leírtam most két felnőtt embernek az idegesítő dolgait, és megkérdeztem másnak is vannak-e hasonló problémái a szüleivel az egy teljesen más dolog, mint amiről te irkálsz itt hülyeségeket. Azért mert valaki szülő, még nem kell az idegire menni minden élő embernek. Ráadásul, amiket leírtam problémákat pont olyanok, amikkel maguknak is ártanak pl. ivás.

Szóval légyszíves, ha nem tudsz érdemben hozzászólni a témához, akkor inkább ne is írj semmit, mert ez a 6-os hozzászólásod is nagyon primitív jellemre utal.

2020. nov. 11. 10:23
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem először magadba kéne nézned.

Anyukádnak lehetséges, hogy nem nagyon van beszélgető partnere, de még ha van is, miért baj, hogy ha küldözget neked dolgokat messengeren? Segít munkát keresni neked, mind1, hogy nem neked valók, a szándék a fontos. Néha mondjuk beszélgethetnél vele, ahogy apukáddal is. Néha gondolhatnál az ő érzéseikre is, nem csak a saját kis önző világod létezik. Nem értem miért kell ennyire ellenségesnek lenned. Te hogy éreznéd magad, ha a gyereked így vélekedni rólad?

2020. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

A 7-es válaszban ki is fejtetted, hogy a szüleidhez hogy kell hozzáállni, akármilyenek.

Nekik is van/volt intim szféra, amit te most felrúgtál azzal, hogy visszamentél hozzájuk.

Az pedig, hogy mivel ártanak maguknak ebbe nem kell a gyereknek a beleszólnia, véleményed lehet, csak ha nem kérdezik nem kell mondani.

Minden szülőnek, aki ember vannak rigolyái.

Neked is, lehet, hogy te is az agyukra mész... Szívességet te kérsz, nem ők, ne feledd.

2020. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Anya vagyok, én is idegesitem a gyerekeket.

Ez az idő akkor jött el, amikor többet tudtak mint én:)


Többet tudtak a telefonról, számító gépről,

Megvaltozott a baráti körük.

Nem rossz irányba, csak mások.

2020. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!