Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadnátok ha a gyereke...

Hogyan fogadnátok ha a gyereketek ki szeretne költözni külföldre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy azt vettem észre, hogy magyarország csak visszafelé fejlődik és az új törvénymódosítások lelkileg összeroppantanak. Itt akarom hagyni az országot és lehetőleg minnél messzebre menni. Egy olyan országba ahol elfogadnak és megvannak az alap emberi jogok. Tudom, hogy minden szülő más de ti, hogy reagálnátok ha a gyereketek ki szeretne költözni külföldre?

2020. nov. 11. 19:04
A kérdező szavazást indított:
Elfogadnám ez az ő döntése
Örülnék hogy a saját lábára áll
Nem örülnék
Azt csinál amit akar engem nem érdekel
Nem szeretném de nem álnék az útjába
Nem szeretném és rávenném, hogy maradjon
118 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Nem lesz választása mivel kiküldöm Angliába egyetemre.
2020. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Kifejezetten támogatnám, amennyiben ezt Ő akarja. Kényszeríteni eszem ágában sem lenne.
2020. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Igaz, nem vagyok szülő, de ha az lennék, akkor akármi lenne a gyerekem döntése, elfogadnám. Akár Magyarországon, akár külföldön tervezne élni, segítenék neki és örülnék, hogy vannak céljai és nem csak a jelenben gondolkozik, hanem a jövőben is.
2020. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Már többször mondtam a fiamnak - 29 -, hogy lóduljon. (Tudom, magam alatt vágom a fát..) De ez az ország élhetetlen. Egyelőre nem akar menni.
2020. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
Ha még Magyarországon élnék, együtt tervezgetnénk meg a költözést, mivel én is mennék vele. Szerencsére már nem ott élek, és a gyerekeimnek se ott kell felnőniük.
2020. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Elvárnám, hogy minden évben hazajöjjön legalább egy hétre, és végiglátogassa a rokonokat. De amíg tudom, hogy nem azért él távol, mert haragban vagyunk, hanem mert odakint egyszerűen jobb az élet, addig támogatom.
2020. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Szülőként nyilván fáj a szívem, de én most is néha mondom a lányomnak, hogy meneküljön innen amíg lehet és tud.
2020. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
8%
Hatalmas pofon vágnám
2020. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván tiszteletben tartanám a döntését.

Amikor én voltam fiatal, nekem is sok lehetőség fölmerült az életemben: németországi ösztöndíj, magyar székhelyű céggel Egyesült Királyságban végzett munka, sőt (bár az nem volt komoly) egy szingapúri álláslehetőség is.

Aztán végül úgy alakult, hogy nemhogy abban az országban, de abban a városban is maradtam, ahol a szüleim éltek.

De szüleim végig azt mondták: ne azt nézzem, nekik mi lenne jó, hanem azt, hogy nekem mi lenne az.

Természetesen ugyanilyen szeretettel és megértéssel viszonyulnék én is a gyerekeimhez.

2020. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%
Mit kell ezen fogadni? En megmondtam otthon, 2 het mulva koltozok. Ha nem tetszik, meg lehet sertodni, de sok ertelme nincs. Mondtak hogy gondoljam at jol, maradjak meg, hova sietek. Kerem szepen, 24 eves vagyok, ott elek es dolgozok ahol akarok. Ha öngyilkossággal fenyegetoztek volna vagy veressel (ahogy egy ket valaszolo leirta), az sem valtoztatott volna semmin, max tobbet nem beszeltunk volna. De szerencsere meg ertettek idovel, bele torodtek, bar meg mindig remenykednek hogy egyszer haza megyek.
2020. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!