Van szūlői eltartàs?

Figyelt kérdés

Nos Anyukàn semmilyen jovedelemmel nem rendelkezik egyedul maradt sajnos apukàm màr nem èl miòta az eszemet tudom ő volt a kenyèrkereső ő dolgozott mindih anyukam csak rokkant nyugdijat kapott majd elvettèk tőle azzal az indokkal hogy nincs szervi betegsège csak miòta megszūlt minket (ikerterhesseg) azota panikbeteg volt gyogyszereken èlt nyugtatòkon stb.van mèg 2 noverem is mindegyikőnknek csalàdja van.Az unokatesom azzal nyaggat hogy felnevelt minket megadott minket rantunk a sor segitsunk rajta ezzel tisztaba is vagyok de ha en sem tehetem meg anyagilag ensem ugyallok szinte engem is a parom tart el 2 .gyerekunket varjuk nemkapok semmit hogyan segitsek ? :( tavaly azzal tudtam seguteni rajta hogy nalam lakott a tèli időszakban hogy nelegyen hidegbe nyàron hazakoltozott de akk is en segitettem legtobbszor rajta.most megint tèl van ujra idekell hogy fogadjam 4ből csak en tudom ezt megtenni a legidosebb noverem ajtot sem nyit anyukamra jelenleg a kozepso tesomnal lakik de x ideig lebet csak amig a foberlojuk nemjon haza aztan ujra rajtam a sor az ikertesom elkoltozott messzebb van. De parom mar szova tette hogy o is sajnalja persze de ez mindig nem allapot hogy rajtunk legyen hogy nemis velem lakik hanem a csaladommal

(tobbszor adtunk mar helyet mikor melyik tesomnak)

De mit tehetnèk hogy jo legyen mindenkinek? Csak az anyukam bar sajnos ő nem igy allt hozzank mikor mi laktunk otthon volt hogy elzavart minket magàtòl es alberletet kelett keresnunk mindonknek csaladostol, mit tanàcsoltok?



#anya #Anyagi tàmogatàs #Pàrkapcsolat rovàsàra
2020. nov. 11. 20:38
 1/9 Savlekotő ***** válasza:
62%
Nem kell segíteni neked se segít senki,ő se tenné, olyannak aki nem érdemli meg hiába mondják itt egyesek hogy ja szeretet meg stb maszlag ne, vagy köteles a károdra éhen halni,a gyerekedre gondolj ne egy parazitára,aki kidob,és ilyenkor csak pénzt akar..
2020. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Van valami szülőtartás törvény. De azt a bíróság határozza meg. Összeget, stb.

Nekem üzente a muterom, hogy van szülőtartás. Visszaüzentem, hogy a bíróságon találkozunk. Azóta csend van. Ez kb 5-6 éve volt.

2020. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Menj el ügyvédhez, mondd el neki, hogy a 3 gyereke közül kettő nem segít anyádnak, és indíts szülőtartási pert saját magad meg a másik kettő ellen.
2020. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Beballagni a helyileg illetékes családsegítőhöz, és utánaérdeklődni, hogy esetleg (ha csak valami minimálisat is)tudnátok-e valami ellátást igényelni neki. A tesóiddal meg igenis megbeszélni, mert ez nem csak a te feladatod. Hanem négyeteknek kell egyezségre jutni. Igaza van valamilyen szinten a férjednek is.
2020. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Azért ez elég kemény szitu. Mert adva van egy ember, aki évtizedekig nem volt hajlandó tanulni sem, jól elvolt más nyakán és nem hajlandó semmit sem csinálni. Mennyi idős? Tényleg beteg, vagy csak ez kényelmesebb?
2020. nov. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlana van anyukádnak? Arra esetleg köthetne eltartási szerződést valakivel (akár kívülállóval).
2020. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A férjednek igaza van. Ez így nem állapot.Úgy látszik,azt szereti,hogy mások tartsák el.Főleg ha még ki is rakott annak idején a házból titeket,most mit vár?
2020. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt vàrja hogy segitsūnk rajta elkūldte nekem messengeren a linket ami a szūlőeltartàsròl szòl azèrt is tettem fel a kèrdèst ! 57èves.
2020. nov. 14. 01:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Legalább válaszolnál a feltett kérdésekre! Szopjuk ki a kisujjunkból, hogy tudjunk rá válaszolni???
2020. nov. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!