Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e köztetek olyan, aki apa...

Van-e köztetek olyan, aki apa nélkül nőtt fel, és lehetősége sem volt megismerni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Aziránt érdeklődnék, hogy van-e olyan köztetek, aki apa nélkül nőtt fel, mert nagyon korán hunyt el az apja, vagy eltűnt? Szóval olyan, aki a mai napig nem tudott semmilyen interakcióba lépni az apjával, és már felnőtt.


Tudom, furcsa kérdés, de épp írok egy fiktív sztorit, ami alapvetően egy szatíra lenne (keményebb fekete humorral), de a karakterek személyiségét szeretném komolyan kidolgozni, és az egyik karakternek kb. ilyen körülmények között nőtt fel.. :D



2020. nov. 15. 20:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Válogassál az itteni kérdésekből és válaszokból, mert nagy részük fiktív történet az egész.
2020. nov. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan vagyok. 3 voltam amikor lelépett, szó szerint egyik pillanatról a másikra. Az összes ruháit is hátrahagyta, egyszer csak eltűnt, nem mondott semmit. Ráadásul úgy, hogy itthon volt tehát nem valahol lézengett és úgy tűnt el. Anyám elkezdte kerestetni de nem találták meg. Az az érdekes, hogy a családja (nagyapámék, nagybátyámék) se tudnak állítólag a mai napig se semmit. Azt hallottuk, hogy lehet a Balaton mellé költözött de azt is hallottam pár éve, hogy már meghalt. Senkinek, fingja sincs róla hol van, él-e vagy holt?
2020. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy lányt 32éves az édesapja elhagyta az anyját szülés után összejött egy másik emberrel terhesen aki a nevere vette a lányt,de nem törődött vele sokat. 14éves korában mondták meg neki,hogy az apja nem is az apja. Azóta pszihológushoz jár. Borderlune szindrómája van. Kettéroppant a tudata, enyhén skizofrén. A pszihiáter szerint a férfiakkal kötődesi gondjai vannak. 32évesen 4fiúval volt összesen, folyamatos dühkitörései vannak. Nem bízik senkiben, ellenben nagyon jó lelkü, mindenkin segíteni akar. Viszont van amikor átmegy dühöngő állatba üt,rug,csapkod.dobál stb..

Önértékelesi,önbecsülési és önbizalom hiánya van. 62kiló 180centi magas, szerintem a legszebb lány akit ismerek mégis magas nyaku kötött pulóverben jár,szó szerint testképzavara van, szerinte nagyon rondán néz ki, hiába bámulja meg mindenki,ha dicserik azt nézi,hogy mit gúnyolódunk,nem is csinos..

A nevelőapja folyamatosan ivott,számára a veszekedés,kiabálás a természetes közeg sajnos.


Akkor hugom 10éves volt amikor apánk meghalt neki nincs gondja a férfiakkal, ő önbecsülesi zavarral kűzd, apu halála napján kapott egy rossz jegyet és nem mondta el. Ez évekig gyötörte. Már 26éves van 2 meseszép gyereke és egy szerető párja.


Ismerek egy olyan csajt is akit 4évesen hagyott el az apja, őt az anyja egyedül nevelte fel, szó szerint férfigyűlölő feminista lett aki a lányokhoz vonzódik. 12évembe került,hogy közelebb kerüljek és megbízzon bennem.

A legrosszabb ezekben,hogy ez csak 3 picike történet. Mind a 3lány csodaszép, az első lazán lehetne modell,mégis mindenkit csak azt látja,hogy biztos tökéletes életük lehet. Biztos van egy szerető párjuk aki otthon várja és kényezteti, soha nem gondolnánk,hogy micsoda démonokkal kűzdenek egyesek minden nap...

2020. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám. Eltűnt 24 éve azóta se tudom kiaz, miaz, csak a nevet, de még csak képet se láttam róla. 🤷‍♀️ Hát ez van
2020. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
3 éves voltam, mikor meghalt édesapám. Fényképekről, családi filmekből van róla emlékem, valamint készült hangfelvétel is, így a hangját is ismerem. De ezeken kívül semmi emlékem nincs róla. 9 éves koromban anyám újra férjhez ment, tehát végülis nem apa nélkül nőttem fel, de nem volt túl rózsás a kapcsolatunk, szóval valamilyen szinten mégis. Édesapám hinyzott, hiányzik most is. Sokmindent szeretnél tőle kérdezni, de sajnos nincs rá lehetőségem. Már lassan 54 éves leszek, sajnálom, hogy nem láthatott engem felnőni, hogy nem ismerhette meg soha az unokáit. Még bőven élhetne, dén töltené be a 74. évét.
2020. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
* hiÁnyzott; szeretnéK; Idén (#5)
2020. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
49%

Utolsó. 51 éve halt meg édesapád, 2020-as év van, abból levonok 51 évet, az 1969. amikor meghalt és azt mondod családi filmekből van róla emléked?


Magyarországon 1969-ben TV készülék alig volt, nemhogy videókamera.

Esetleg ha ismert színész vagy ilyesmi volt és az állami tv felvette.


Lehet külföldről van szó és lehet más variáció is, de elég érdekes a történet... Most nem kötözködni akarok, csak furcsállom.

2020. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
ismertem egy lányt akinek kiskorában halt meg az apja (nem tudom hány éves volt), őt konkrétan azzal piszkálták az osztálytársai általánosban hogy nincs apja. úgyhogy az apa téma egy érzékeny pont nála.
2020. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

50 éve, 1970-ben halt meg (még nem vagyok 54, csak leszek hamarosan). Igen, vannak családi filmek. Tudod, a videókamera előtt is léteztek már filmfelvételek. Nézz utána a 8 mm-es, Super8-as filmeknek. Sőt! Még korábban léteztek már 16 mm-es filmfelvevők is, nagyapám húgának egyik esküvője pl. ilyenen van megörökítve, az 1940-es évekből. Nagyapám hobbija volt a fotózás, filmezés, hangfelvételek készítése. Otthon volt minden szükséges kütyüje, maga vágta, ragasztotta, hangosította a filmeket. Amúgy fodrász volt és a szövetkezettől kapta a felszerelést, mert ő készített nagyon sok fodrászeseményről, versenyekről is filmeket. Mai napig megvannak, részben már át lettek mentve videóra, később dvd-re is. De megvannak az eredeti filmek is, sőt a filmvetítők is (a 16 mm-es is), csak én nem tudom őket kezelni, de nagyon vigyázok rájuk.

Amúgy TV már sokkal régebben van (kísárleti adás 1953-57. között indult), 1969-ben már nem volt akkora újdonság, már nekünk is volt készülékünk. A családi filmeket természetesen nem azon néztük, hanem lepedőre vagy később vetítővászonra vetítettük ki az erre a célra szolgáló vetítőgéppel.

Nem tudom mennyire lehetsz fiatal, de még az én gyerekeim is tudják, hogy sokkal régebben létezik film, mint ahogy a videókamerákat feltalálták volna.

2020. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
78%

Arra utaltam a szocializmusban nem ez volt az általános, hogy filmfelvevő lett volna minden családnál, sőt, de így kifejtve, hogy kapta a szövetkezettől már érthető. Elnézést a hitetlenkedésért.

Külföldön lehet, hogy más volt a helyzet, mert nem derült ki milyen országban volt ez.

2020. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!