Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet védekezni egy...

Hogyan lehet védekezni egy szülő ellen aki folyamatosan verbálisan bánt?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz az egész. Már depresszióig fajult a dolog, nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Apám verbálisan bántalmaz. Folyamatosan fenyeget, zsarol, megfélemlít. Hangoztatja az alárendelt szerepemet. A tágabb család körében is ugyanúgy teszi ezeket. Megaláz, lekicsinyel, rondán beszél velem.

Ugyanezt teszi öcsémmel és anyámmal is.

Anyámmal sem jó a kapcsolatom. Ő csak a munkájának él, a felesleges stresszt pedig vagy rajtam vagy öcsémen vezeti le, folyamatosan veszekszik.

Mindketten emeltek már kezet rám, ütöttek meg. Nem volt vészes, nem fájt, de lelkileg megterhel.

MIndezek ellenére anyámat sokszor sajnálom amiatt, hogy apám őt is szörnyen lenézi és mindennek elhordja. Sokszor ugyan jogosan, de ennek okozója nem feltétlen anyám, hanem pont apám.

Apámnak pedig néha vannak jó pillanatai és mindkettőjüknek sokat köszönhetek anyagilag.

Még egy jó ideig nem fogok tudni elköltözni, de más megoldást nem látok. Mit tehetnék ez idő alatt?



2020. nov. 16. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Semmit. Nem szolsz hozzajuk, elvonultan elsz a szobadban. Kerni sem kersz semmit, csendben maradsz. Ha tudsz, pedig elkoltozol. Aki menekul, az a hid ala is menekul. Ha befejezted a sulit kiberelsz egy szobat es elkoltozol.
2020. nov. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
26%
Velem is hasonló itthon a helyzet, de annyit kell tenned hogy, vagy leülsz apukád mellé és megbeszéled vele, vagy ha ez nem megy akkor kizárod és nem foglalkozol vele...
2020. nov. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén sajnálom a helyzetedet! Fogadd együttérzésemet! (Elég sokan élnek mérgező légkörben a LÉTBIZONYTALANSÁG miatt is...)


A családsegítő szolgálat igénybevételét KIZÁRÓLAG AZ ADÓSSÁGKEZELÉSI SZOLGÁLTATÁS MIATT vedd csak igénybe! (Ha betöltötted már a 14. életévedet - Te is tudsz korlátozottan cselekedni.)


Szabad érdeklődni, hogy melyik nemhez tartozol? Milyen lehetőségeid lennének, ha diákmunkát vállalhatnál esetleg? (Ha jól sejtem, 16. életévedtől kezdve iskola mellett is vállalhatsz plusz feladatokat, amelyekkel TEHERMENTESÍTED apukádat talán...)

2020. nov. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha ismered a mérgező szülő kifejezést, akkor az utánaolvasásban eljuthattál volna a kezelési, megküzdési módszerekig is....
2020. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Csak is az elköltözés segít, de a lelki terhet egy életen át hordani fogod magaddal.
2020. nov. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos más megoldás nincs, csak a "menekülés".


Elköltözni minél hamarabb, akár csak szobát bérelve. Nyilván ezzel nagy valószínűséggel "megalapozod" az életed anyagilag (és nem a jó értelemben) de legalább lehetőséged lesz a magad életét élni.


Viszont sajnos ha el is költözöl, ott lesz a lelkiismeret, hogy a többiek ott vannak, szenvednek. Sajnos ilyen formában őket is "ki kell zárni" valahogy.


Nekem sajnos csak az segített, hogy apám meghalt, és onnantól megnyugodtam, lelkileg elkezdtem rendbe tenni magam.


Nálam az volt a nagy segítség, hogy találtam olyan embereket, mind munkában mind hobbiban, baráti körben, akik támogatnak, megbecsülnek. Így sikerült nagyjából kipusztítanom magamból a "semmire nem vagyok jó" érzést amit apám belém nevelt.

2020. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy keress rá a nárcisztikus személyiség zavarra, talán ráismersz, és megoldására. Ha nem, akkor ha nem tudod megbeszélni a dolgokat, és felvilágosítani ő(ke)t, akkor tényleg csak a költözés segít alap esetben. Ha már van honnan beszélned, és pl. nem fenyitenek a kiköltöztetéssel, akkor beolvashatsz neki(k) (kijelented, hogy mit rontottak el, ezzel talán enyhitesz a lelkeden), egy megbeszélés közben, mert általában nem ismerik el az ilyen emberek, ha vmit rosszul csináltak.

Nem jó az ilyen helyzet.

2021. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!