Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim túl sokat várnak el...

A szüleim túl sokat várnak el tőlem.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kezdem pl. azzal ha négyest hozok haza a suliból (ami egyébként nem gyakran fordul elő) egyből leszidnak. Ha valamit elrontok (elég ügyetlen vagyok) főként apám elkezd velem ordibálni, hogy miért nem tudok jobban vigyázni. Elvárják, hogy nyolckor már ágyban legyek és aludjak... Ma pedig olyan 11:15 lehetett amikor is csenben ültem az ágyamon és videót néztem. Aztán bejött apám és rámordított, hogy miért nem alszok még. Majd mikor megkértem, hogy ne kapcsolja le a villanyt azt mondta "fogjad be a szádat". Ez pedig csak egy az enyhébb esetek közül... A megfelelési kényszer miatt egyébként pánikbeteg és agórafóbiás lettem (amit már el sem merek nekik mondani) illetve egy időre depressziós. Valószínűleg ez sokatoknak csak nyavalygásnak tűnik de nekem ez igen is komoly. Mert nem csak lelkileg bántottak hanem már többször meg is ütöttek...

2020. nov. 16. 23:32
1 2
 1/14 Savlekotő ***** válasza:
91%
Ma versenyistállók vannak, családok helyett,és csodálkoznak ha a verseny ló kimúlik vagy felrúgja őket később..
2020. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Hány éves vagy? Régen velem is így csináltak, a 4-es ért rögtön a szidást kaptam, szerencsére ez a középiskolában már nem érdekelte őket. Meg ugye meg volt hogy mikortól kellett lefeküdnöm, ami persze nem hatott meg mert ugyanúgy fent voltam, csak titokban.
2020. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Amint tudsz, elköltözöl. Más opció sajnos nemigen van
2020. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

költözé,vagy egyszerüen figyelmen kivül hagyod a dolgokat persze könnyeb mondani mint megtenni de kitartás

Vagy probáld ki ezt persze csak poénnak szánom az alábbi linket

[link]

2020. nov. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Bántalmazó kapcsolat. Ebben nőttem fel. 18 évesen el kell költözni.

Idegileg tönkretettek. Napi szintű gyomorideg, hogy ma éppen miért jön be ugatni apám, miért vagyok szar ember.


18 évesen elköltöztem. Úgy higgyétek el, hogy az első éjszakám annyira jó volt. Nyugodtan a saját kis szobámban tudtam aludni úgy, hogy nem cseszegetett senki.


28F

2020. nov. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonymousreview60 ***** válasza:
99%

3. dolgot tehetsz:

1. Engedelmeskedsz és nem feleselsz. Ennek az állapotod rosszabbodása lesz a következménye. Utána felnőttkorodban vagy a szüleid csicskája leszel, mert addigra már nem lesz szabad akaratod, vagy hátraarcot csinálsz, ők meg majd pislognak, mint hal a szatyorban, és ha elmondod, hogy mi volt, akkor "Az nem is úgy volt ...". Gázlángolás. ÉS marad az elhidegülés.

2. Apád kimegy és te felkapcsolod a villanyt, ha visszajön megint. Az egyik füleden be, a másikon ki. Ez feszültséggel jár. Az elején félni fogsz tőle/tőlük, és lehet, hogy kisebb-nagyobb dolgokat megvonnak, de a végeredménye az, hogy egyre rövidebb ideig kárálnak, mert belefáradnak a fasságaik hangoztatásába.

3. A legjobb út: Elköltözni kollégiumba, onnan barátokkal közös bérleménybe, onnan egyedül/pároddal tovább, ÉS(!) járj majd pszichoterápiára (már most sem ártana), mert nagyon kelleni fog! És mindeközben a kapcsolatot velük minimalizálni (akár el is vágni): akkor telefonálsz nekik, amikor neked kényelmes (kéthetente egyszer vagy ritkábban) vagy csak nem is hívod őket, csak hetente egyszer felveszed nekik a telefont, és csak sátoros ünnepekre menni haza.

Amikor már önmagadban jól vagy, csak akkor érdemes velük ezt az egészet átbeszélni, hogy a további életetek és az esetleges unoka érdekében a kapcsolatot normalizálni lehessen. Jobb, ha addigra te már végeztél a terápiáddal és a magadban gyógyulással, különben csak üvöltöznél velük.

2020. nov. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Ahogy fentebb irtak..bantalmazo kapcsolat.

En elkoltoztem es 27 evesen pazichiaterhez jarok a gyerekkorom miatt.;D


Szoval igen..amikor lehet koltozni kell.

2020. nov. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

8-kor ágyban....???


Hány éves vagy???


Ha 8-10, akkor még nem is regisztrálhattál volna ide!

2020. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Amit tehetsz:

-Próbálj beszélni a szüleiddel, hogy már belebetegedtél ebbe, legyenek megértőbbek. Ez általában nem működik, szóval:

-Nemtudom, hány éves vagy, de ha betöltöd a 18-at próbálj elköltözni. Ezt úgy lehet, ha keresel munkát, vagy ha keresel párt magadnak, akivel össze tudtok költözni.

- Ha kiskorú vagy, kérhetsz segítséget. Beszél egy olyan rokonnal/baráttal, olyan felnőttel, akiben megbízol, ha pedig annyira durva a helyzet, végső megoldásként szólhatsz a gyámügynek is, még végsőbb esetben a rendőrségen.


Akárhogy is döntesz, lépjél valamit, ha lehet, minél hamarabb, mert lelkileg annyira össze fogsz roppanni, hogy nagyon nehezen fogsz kigyógyulni belőle. Tapasztalatból beszélek, mert én is hasonlóan voltam, és sok évbe telt, mire össze tudtam szedni magam. AZ volt a szerencsém, hogy érettségi után el tudtam otthonról költözni.

2020. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Azt lehet irányítani, aki hagyja. Keményebbnek kéne lenned, jobban a sarkadra állni.
2020. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!