Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim túl sokat várnak el...

A szüleim túl sokat várnak el tőlem.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kezdem pl. azzal ha négyest hozok haza a suliból (ami egyébként nem gyakran fordul elő) egyből leszidnak. Ha valamit elrontok (elég ügyetlen vagyok) főként apám elkezd velem ordibálni, hogy miért nem tudok jobban vigyázni. Elvárják, hogy nyolckor már ágyban legyek és aludjak... Ma pedig olyan 11:15 lehetett amikor is csenben ültem az ágyamon és videót néztem. Aztán bejött apám és rámordított, hogy miért nem alszok még. Majd mikor megkértem, hogy ne kapcsolja le a villanyt azt mondta "fogjad be a szádat". Ez pedig csak egy az enyhébb esetek közül... A megfelelési kényszer miatt egyébként pánikbeteg és agórafóbiás lettem (amit már el sem merek nekik mondani) illetve egy időre depressziós. Valószínűleg ez sokatoknak csak nyavalygásnak tűnik de nekem ez igen is komoly. Mert nem csak lelkileg bántottak hanem már többször meg is ütöttek...

2020. nov. 16. 23:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

8-as

Azt írtam, hogy ŐK akarják, hogy ilyen korán lefekdüdjek. Egyébként 16

2020. nov. 17. 13:33
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Úristen 😱 Apádék elég rövidre vették a pórázt, 16 évesen baromira nem 8-kor kellene lefeküdni, én középsuliban örültem ha addig befejeztem az aznapi tanulnivalóimat 😱 És akkor még nem is kapcsolódtál ki legalább egy 2 órát... Ennyi idősen bőven elég ha 10-12 között lefekszel, egy tinédzsernek nincs szüksége annyi alvási időre mint egy 8 évesnek.
2020. nov. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen helyzetben vagyok, de nem nagyon tudok semmit se tenni.

Sajnos nem nagyon latom itt a kiutat, de egyenlore annyit tudok tenni, hogy varok es amint lehet elkoltozok, Neked is ennyit tudok javasolni.

Ha megteheted jarj pszichologushoz, de a leirasod alapjan ez nem kivitelezheto.

Sajnalom...

2020. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
nincs lehetetlen csak tehetetlen. ennyi idősen szedd össze magad és állj ki magadért. tisztelettel persze. de ezt ne hagyd tovább fajulni
2020. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!