Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha babaként betettek a kórházb...

Ha babaként betettek a kórházba, az inkubátorba (lemondtak rólam a vér szerinti szülők), és ugye utána örökbe fogadtak, akkor hogyan tudnám kideríteni, hogy kik a vér szerinti ,,őseim”?

Figyelt kérdés

Ennek már 16 éve. Pár órás voltam, amikor megkaptak a szüleim. Hogyan tudnám kideríteni a vér szerinti szüleim kilétét? Ha jól hallottam DNS alapján rákeresnek, hogy kikkel egyezik vagy hasonló és akkor valahogy meg lehet találni őket? Valaki hasonló cipőben nem járt? Tippek? Tanácsok?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



#baba #örökbefogadás #szülőkeresés
2020. nov. 17. 22:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
43%
Ó, tök sok anyukája lesz egyből, jelentkezni fog a fél nyócker.
2020. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
53%
aztán majd kiírja a következő kérdést, hogy jajj, az anyukám dühös mert rászabadítottam egy csomó ingyenélő csövest, hogy békítsem ki?
2020. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
43%

Sajnálom kérdező a helyzetedet de az mindenképpen örömteli hogy jó családba, jó helyre kerültél. Ennyi rossz indulatú bunkó embert egy kupacba nem sűrűn látni.

Nincsen lehetetlen csak tehetetlen, ezt ne felejtsd el.


Sokan azzal jönnek hogy biztos nem akar látni, honnan tudják hogy az elmúlt 16 évben mi járt a szülő anya fejében, lehet ő is ugyanúgy kíváncsi.


Sajnos a gyk nem biztos hogy a legjobb hely volt e kérdés kiírására.

Az emberi kíváncsiság meg természetes dolog

2020. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
43%
Az emberi butaság meg általános.
2020. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 Laylah ***** válasza:
90%

Szerintem ha ő (a biológiai anya) nem akarja, akkor soha nem találod meg. Gondolj bele. Inkubátor környékén nincs semmi, 16 évvel ezelőtt még térfigyelő kamera sem volt, ha mégis, akkor sem lenne már meg a felvétel, ha meg is lenne, nem látszana rajta semmi, csak egy mozgó alak. Az sem biztos, hogy anyád volt, aki betett oda, tekintve, hogy kórházi ellátás nélkül, frissen szült, nem nagyon valószínű, hogy erre volt ereje. Ha azonnal is jelez az osztályra az inkubátor, hogy betettek egy csecsemőt, mire kiérnek, simán elment onnan az illető. Tehát senki nem látta.

Kerestetni nem fog, mert nem tudhatja, hogy tudod-e, hogy örökbe fogadtak, így ha látnád is a keresést, nem feltétlenül ismernél magadra.

A DNS-es ötlet ugye ki lett tárgyalva.

Te kereshetnéd őt akár FB posztban, de arra is csekély az esély. Egyrészt, azt sem tudhatod, hogy él-e még, vagy ha igen, akkor használja-e a FB-t. Ha el is ér hozzá, még mindig ott van a lehetősége, hogy úgy döntsön, hogy nem akar látni.

Mindent összevetve elég rosszak az esélyeid, a 0 felé konvergál.


Az itteni stílusod, amiben írsz, viszont egyáltalán nem szimpatikus, vegyél vissza az arcodból, mert különben az élet fog odavágni. Megértem, hogy nem akarod, hogy le akarjanak beszélni, de ez a nyuszikázás meg leereszkedő közlésmód eléggé undorító, főleg, hogy 16 vagy, az itteni kommentelők java része viszont biztos, hogy idősebb nálad. Az, hogy kiállsz magadért, nem egyenlő azzal, hogy teszed az agyad, normális, kulturált hangnemmel sokkal több szimpátiát válthatsz ki. Egy vitában nem akkor tudod érvényesíteni az akaratodat, ha másokat megpróbálsz eltaposni, hanem, ha érvekkel tudod igazolni magad. Fogadd ezt, mint egy jó tanácsot, nem beszólni akartam vele.

2020. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 A kérdező kommentje:
A Nyuszikázást nem én kezdtem! Úgy gondolom erős érv volt részemről, hogy nem vagyok kíváncsi a lebeszélni/ csak provokálni akaró emberek kommentjére...de ezt nem sikerült felfogni ennek a sok ,,idősebb” embernek. És én nem akarok elnyomni senkit. :)) Az viszont felháborít, hogy nem állnak le az említett alanyok..
2020. nov. 19. 20:19
 67/82 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, ilyenkor tényleg az egyetlen út, ha jelentkezel DNS vizsgálatra ilyen családfakutató cégekhez. Mert akkor ha van a rendszerükben már regisztrált vérrokonod - szülő, testvér, unokatestvér, stb az ki fog derülni. És az már egy nyom lehet. Ez működHET, találtak meg már ilyen módon évtizedek óta megoldatlan ügyben tettest... az illetőnek valami unokatestvérét kidobta a rendszer, aztán már csak azt a családot kellett feltérképezni.
2021. jan. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérlek, majd írd meg, mire jutottál, esetleg sikerült-e megtalálni az anyukádat.
2021. jan. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
59%
Úgyis az lesz a válasz, hogy megtaláltam, és kitűnő a kapcsolatunk azóta.
2021. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, menj be a kórházba, ahol hagytak, és próbálj ott érdeklődni.


De megnyugtatlak, nem fogják megtalálni a nőt, aki odatett - nem bántásból írom, és megértem azt is, miért találkoznál vele.

2021. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!