Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mennyire főznek rátok,...

Szülők mennyire főznek rátok, friss házasokra?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk (1,5 év) és várjuk első babánk. Külön háztartásban élünk. Érdekelne, ki mennyire fogadja el azt, hogy a szülők küldeni akarnak főztöt? Eddig volt, hogy pakoltak,(főleg anyósom) míg nem voltunk osszehazasodva vagy míg egyetemisták voltunk. De egy külön családkent már én is szeretném félvenni ezt a szerepet és úgy érzem, most szabály szerűen harcolunk egymással, mint két nő. Legszivesebben azt mondanám, mindenki főzzön a saját házában a saját családjára, de ha vendégségbe megyünk (pl ünnep) nyilván a másik fél vendégül lát. Plusz nyilván ha baj lenne, v olyan helyzet adódik, segítenénk fozessel a másikon. De azzal, hogy kaját küld, úgy érzem, tőlem veszi el a szerepet vagy gondoskodást. Mi a véleményetek?

2020. nov. 18. 16:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem csak kedveskedni szeretne :)
2020. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
7%
Hát gondolom anyósod látja, hogy nem vagy egy konyhatündér. Gondolom, gondoskodni akar a kisfiáról, hogy normális meleg ételt egyen, ha már te nem tudsz vagy lusta vagy főzni.
2020. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

Én a másik oldalt képviselem, a szülőit. :)

Valószínűleg nehezen áll át anyukád arra, hogy kisebb mennyiségeket kell főznie.


Én mindig megkérdezem a lányaimat előre. Tudom azt a pár kedvencüket, ami után mindig nosztalgiáznak, és ha pont azt készítek hétvégén, akkor rákérdezek, hogy csináljak-e nagyobb adagot. Általában örülnek neki.

De mondjuk ez kb. havonta 1-2 alkalom....


Kéretlenül soha nem küldenék kaját, alakítsák ki a saját ritmusukat és szokásaikat. De persze soha nem mondanék nemet, ha bármi okból kifejezetten megkérnének, hogy valamit főzzek meg a kedvükért.

2020. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

#2: magadból indulsz ki? :-D :-D :-D


Amúgy elég bunkó inszinuáció, de te tudod...

2020. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

😊 Ez aranyos kérdés, tetszik. Szóval... Mi már 30 éve vagyunk házasok, a gyerek is majdnem felnőtt, de az anyukám meg ma is főz nekünk, néhány utcával odébb lakik és már 80 éves.


Persze én is főzök, ezért megbeszéltuk, hogy nem kell napi szinten (amúgy sem főzünk minden nap, isten orizz), csak néha néha, és csak olyat, amiből nem lehet keveset főzni (pld bableves, töltött káposzta, sütemények, stb. = akkor abból küld nekünk.


És fordítva is, tehát ha én főzök sokat, anyum kap belőle egy egy adagot azért.


Én azért nem veszem el tőle ezt most, mert már idős, viszont örömet leli benne, hasznosnak érzi magát tőle, nem mellesleg nagyon finom amit főz.


A hozzávalókat mi vásároljuk hozzá, tehát nem a kis nyugdíjabol kell főznie rank.


Én azt mondom, alakítsatok ki egy olyasmit, hogy pld heti 1x főzzön, az elég nektek, mert te is szeretnél főzni.


Amúgy ha meglesz a baba, ez egy isten áldása lesz, hogy nem kell ezzel bajlódni, majd meglatod.

2020. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Kedves 2. hozzaszolo! Képzeld, tudok főzni, sőt, egészségesen igyekszem :D
2020. nov. 18. 16:51
 7/33 anonim ***** válasza:
57%

Én egyetértek veled. Bár nálunk fel sem ajánlották 🤣

Én az első naptól, hogy összeköltöztünk, napi szinten főzök. A fiam 19hós, vele is terhesen végig főztem, illetve miután hazajöttünk is. Sosem esett le a gyűrű az ujjamról. Ha anyáékhoz megyünk, ott mindig eszünk, süti az, amit mindig pakol, hogy hozzuk haza.

Ha anyósékhoz megyünk, ott viszont kaja se nagyon szokott lenni. Igaz eddig a 4 év alatt 5x voltam náluk, ők 2x nálunk, viszont ők kaptak enni...

2020. nov. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%
Mi 2-3 havonta tudunk menni a szülőkhöz, olyankor anyósom mindig pakol. A férjem megy néha egyedül is, akkor általában nem hoz haza semmit. Én többnyire örülök, ha csomagol, kivéve, ha én is főztem és teli a hűtő, de olyankor mondom is neki, hogy ne pakoljon sokat, mert nem fog elfogyni. Üres kézzel nem mehetünk el, de ezt az érvet megérti és kevesebbet ad. Ha te ebben konkurenciát érzel, akkor húzd fel a határokat, ne fogadd el mindig, mondd, hogy van otthon is, nem győzitek megenni, stb. De feleslegesen ne drámázz, ha csak ennyi a baj, jószándékból adja.
2020. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%
Azért az sem mindegy, milyen sűrűn küld. Pld heti 1x,vagy kétnaponta... Én örülnék neki ha így lennék.
2020. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csinálnék ekkora problémát ebből. Főz, elfogadod, aztán ha nem ízlik, akkor odaadod egy hajléktalannak, ha meg igen, legalább nem kell főznöd és több időd, pénzed jut magatokra.
2020. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!