Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mennyire főznek rátok,...

Szülők mennyire főznek rátok, friss házasokra?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk (1,5 év) és várjuk első babánk. Külön háztartásban élünk. Érdekelne, ki mennyire fogadja el azt, hogy a szülők küldeni akarnak főztöt? Eddig volt, hogy pakoltak,(főleg anyósom) míg nem voltunk osszehazasodva vagy míg egyetemisták voltunk. De egy külön családkent már én is szeretném félvenni ezt a szerepet és úgy érzem, most szabály szerűen harcolunk egymással, mint két nő. Legszivesebben azt mondanám, mindenki főzzön a saját házában a saját családjára, de ha vendégségbe megyünk (pl ünnep) nyilván a másik fél vendégül lát. Plusz nyilván ha baj lenne, v olyan helyzet adódik, segítenénk fozessel a másikon. De azzal, hogy kaját küld, úgy érzem, tőlem veszi el a szerepet vagy gondoskodást. Mi a véleményetek?

2020. nov. 18. 16:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám rendszeresen hoz kaját, szól előtte. Mi is viszünk, ha olyat főzünk. Ez egy jó kis gesztus, szeret az ember hazait enni.

Anyósom általában kóatolót küldött, amellé úgyis kellett valami, ő nem egyeztetett. Jó lenne, ha még kapnánk anyóstól, mert a páromnak biztos sokat segítene, hogy a régi ízeket eheti, de már sajnos nem lehet.

Örüljetek a hazainak, mert azt jelenti, hogy még van nektek, aki elkészítse. A finomhangolást meg meg lehet beszélni.

2020. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem teljes mértékben a rendszerességtől és mennyiségtöl függ.


Mi általában hetente találkozunk anyosomékkal, mondjuk egy hónapban 3-szor mi megyünk, egyszer ők jönnek. Nekünk odapakol kajat 90%-ban, de nem egy hétre valot, csak mondjuk annyit, hogy egy-két ebéd kijöjjön belőle. Mi is úgy főzünk, hogy legyen mit elvinniük.


Én örülök, ha megúszok így egy napot. Ha egész hétre akarna elcsomagolni, azt nyilván nem fogadnám el es nem is örülnék neki, de heti 1 nappal szerintem semmit nem vesznek el tölem

2020. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Párom anyukájánál akkor szoktunk enni, amikor elmegyünk hozzájuk egy napra, de mostanában inkább ők jönnek, úgyhogy én főzök :) Anyukámékkal egy udvarban lakunk, vasárnaponként van egyedül, hogy ő főz és akkor náluk ebédelünk, de amúgy mindenki megoldja általában magának
2020. nov. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örülök, hogy anyósom heti 1x nekünk is főz, főleg, hogy most kisbabánk van. Jól főz, szeret is gondoskodni rólunk, és ilyenkor átmegyünk hozzájuk enni, együtt vagyunk. Ez mostanra a rutinunk része.

Ha más programunk van, szólunk előre, abból sincs sértődés.

Gyerekágy alatt meg kifejezetten jól esett a húslevese, az tartott sokszor életben. :)

2020. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%

Èn örültem mikor küldött, ha tudtam max aznap nem fôztem :)

De! Írod, hogy most jön a baba nàlatok. Szerintem ne most probàld anyóst lepattintani a fôztjèvel, mert ha itt lesz a baba azèrt az elsô pàr hónapban baromi jól fog az jönni.

2020. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
76%
Én örülök neki, de én soha nem akartam a házasságomban a mama lenni.
2020. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Viszonylag gyakran kapunk ételt, igazából ettől független van itthon is készítve, de van hogy vacsorára azt esszük amit épp kaptunk. Szimpla kedvesség, nekünk is jól esik, és szerintem számukra sem teher ez.
2020. nov. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
100%

Nálunk alapból szokássá vált hogy minden vasárnap megyünk anyósomékhoz ebédre, nekünk ezzel semmi gond, nagyon jól főz és szeretünk is ott lenni. Most hogy mi is várjuk az első babát nagyon sokszor mondja nekem hogy ha valamit megkívánok szóljak nyugodtan és főz nekem, ez szerintem nagyon aranyos gesztus, de ugyanúgy van édesanyám is ha megyünk akkor alap hogy főz valamit és ebéddel vár. Mikor valami olyat főzök amit ő nem evett még vagy nem tud csinálni akkor mi viszünk kaját és ők is örülnek neki.


Szerintem ez egy szép gesztus és semmi probléma nincs vele:)

2020. nov. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Fagyaszd le :D
2020. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
26%

Ez egy jó kérdés! :)

A párommal kb egy éve költöztünk össze. Eleinte lakásban laktunk egy városban, majd 2 hónapja kiköltöztünk egy faluba, családi házba.

Anyukám a kezdetektől fogva rákérdezett, hogy esetleg nem szeretnék-e vinni abból amit főzött stb.. Nem éreztem túlzásnak sosem, a mai napig sem. VISZONT!! Párom édesanyja már picit más.. Amíg a lakásban laktunk nem főzött sosem nekünk, nem is küldött semmit. Mióta a családi házban lakunk minden hétvégén beállít egy csomó kajával és lenyomja mellé azt a szöveget, hogy azért hozta, mert a fia sovány meg, hogy nekem ne kelljen főzni. ( de ha hallanátok azt a hangsúlyt... ) Hozzá teszem, majdnem minden nap főzök. Talán 2 nap van a héten, amikor nem szoktam. Nekem ez rosszul esik, nem tudok vele mit csinálni.

23/N

2020. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!