Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet itt helyesen...

Hogyan lehet itt helyesen reagálni?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak 2 hét múlva lesz a születésnapja, amit úgy tervez, hogy otthon családi körben ünnepelnénk meg úgy, hogy én a barátnőmmel mennénk, illetve az öcsém és a párja meg a kislányuk. Viszont nekünk vannak fenntartásaink az összejövetellel kapcsolatban, mivel édesanyám kórházban dolgozik és bár nem közvetlenül covidosokkal érintkezik, de van átfedés a mostani időkben. Ezért én és a barátnőm ma elmondtuk neki hogy ne haragudjon meg de mi nem merjük most ezt reszkírozni hogy elmegyünk közös ünneplésre hozzájuk. Most viszont a szüleim és a testvérem is pikkelnek rám, hogy csak azért nem megyünk mert nem fontos nekünk ez az egész meg nem akarunk velük találkozni. Erről szó sincs egyébként, de igenis féltjük magunkat és nem akarunk kockáztatni. Én egyébként is kb minden második évben szenvedek a téli időszakban valamilyen betegségben vagy influenzában, meg akarom előzni a nagyobb bajt. Szerintetek itt most mit lehet tenni, hogy csillapodjon ez az egész? Nem akarunk magunkra haragítani senkit de vendégsébe se akarunk most menni. Úgy érzem az öcsém még szítja is tovább az egészet azzal hogy ellenem beszél...

2020. nov. 18. 18:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
63%

Bírom az ilyen erőszakos családokat, hogy csak azért nem mentek, mert nektek nem fontos, a ti véleményeteket le sem sz@rják...ezt hívják érzelmi zsarolásnak.

Igen, a vírus itt lesz, de lesz védőoltás, nem lesz ekkora a veszély, most viszont még jobb vigyázni.

Én nem mennék a helyedben, nyilván nem fogják megérteni, és esetleg később többször is a fejedhez fogják vágni.

2020. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
#20 látom nagyon beakadt nálad ez a zöldség-gyümölcs téma. Miért kéne megmosni mielőtt a kosárba teszem? Általában otthon kipakoláskor szoktam megtisztítani amiket vásárolok, vagy esetleg fogyasztás előtt, és utána kezet is mosok! Vagy Te még az előtt megkóstolod, hogy a kosárba tennéd? Annyira releváns ez a problémázás itt amúgy.
2020. nov. 19. 10:40
 23/23 anonim ***** válasza:
16%

Végül: OTTHON már késő a mosás a virus ellen, hiszen össze-vissza fogdostad már.

.

Helyesen reagálni úgy lehet, hogy figyelembe veszed más véleményét akkor is, ha nem egyezik a tieddel

Azok közé akarsz tartozni, aki mindenki más véleményét elfogadja és dicséri, aki gondolkodás nélkül igazat ad neked?

2020. nov. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!