Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám megütött mit csináljak?

Apám megütött mit csináljak?

Figyelt kérdés

Veszekedtünk, mivel szerinte túl sokat telefonozok

Én pedig visszaszóltam és ezért megütött az arcomon egy párszor. Igazából nem olyan komoly és nem is nagyon fájt csak egy lila folt van a helyén. Ami rosszabb az az hogy folyamatosan lelki terrorban tart bármit csinálok nem jó neki, mindenben talál valami hibát és már úgy érzem nem bírom. Nem tudom kinek szólhatnék már azon is gondolkoztam hogy elszököm..

16L


2020. nov. 18. 20:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%
Szemét rohadék apád van:(((
2020. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
21%
Nevel.
2020. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%
Bírd ki míg 18 leszel és elköltözöl.
2020. nov. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%

Számíthattál arra, hogy valamikor kezet fog emelni rád? Előfordult, hogy olyan volt a hangsúlya Veled szemben? Esetleg többször is? Milyen nyomás nehezedik rá a munkahelyén? Túl szigorúak Vele szemben? A légkör milyen, ami körülveszi apukádat?


Ha ez az "ígéret" már régóta a levegőben lógott, akkor talán egyetlen egyszeri eset még elnézhető - számon kérheted komolyan Tőle, milyen oka volt a kezet emelésének. Talán a szüleid házasélete sem a régi már. Lehet, hogy nem találnak vissza egymáshoz intimitás tekintetében?


Lehet attól tartott, hogy TÚL SOK PÉNZT fog elvinni a telefonszámla? Kinek telefonáltál és miért? Nem lehet, hogy attól félt titokban: ROSSZ TÁRSASÁGBA VISZNEK BELE?! Egyetlen Kicsit Lányát MEGZSAROLHATJA EGY BŰNÖS ÉLETBEN SÁNTIKÁLÓ FIATALEMBER?!


Ui: koronavírus járvány idején NAGYON NEHÉZ MUNKAHELYET VÁLTANI, TÖBBLET BEVÉTELHEZ JUTNI! (Munkahelyek szűnnek meg, hatalmas nagy a létbizonytalanság, óriási gazdasági csőd jöhet még.) Lehet, hogy nagyobb felelősség vár rád a családi kiadások tekintetében. Ezt is érdemes fontolóra venned!

2020. nov. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
15%

Attól félthet esetleg, hogy KÁBÍTÓSZERT TESZNEK AZ ITALODBA, MEGERŐSZAKOLNAK, stb. (A lányokra különösképpen kell vigyázni!)

A felnőtt, érett nőkre (mármint egyedülállókra) is kellene jobban vigyázni, de nemigen dolgozik a "rendőrség".


Szerintem, ha az Ő oldaláról szemléled a dolgokat, jobban meg tudod érteni az esetleges aggályait. (Kételyei, elbizonytalanodásai egy Apának is lehetnek, hiszen Ő is esendő ember...)


Visszatérve: lehetnek munkahelyi LÉTBIZONYTALANSÁGIRÁNYÁBA MUTATÓ JELEK, amelyek félelmeket idéznek elő benne, esetleg a szüleid kapcsolata már nem olyan intim, meghitt, bizalmas. Édesanyáddal is érdemes beszélned minden apró részletről.


Kicsit ÉRETTEBBEN érdemes elgondolkoznod, hogy sajnos most - ahogy írtam - a koronavírus járvány idején GAZDASÁGI CSŐDÖK VANNAK TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGBEN! (Tényleg kirívóan nagy a bizonytalanság, érdemes a híreket buzgóbban figyelemmel kísérned.) Van koronavírus info vonal külön - telefonszámok és e-mail cím.


Ui: ha látná rajtad a változni akarást, MÉG AKÁR POLITIKAI PÁLYÁRA IS LÉPHETSZ IDŐBEN! Eszerint gondolj bele ebbe az átmenetileg kényelmetlen szituációba. Viszonylag hamar el fogod felejteni a kellemetlenségeket, ha kicsit derűsebben állsz ezután a jövődhöz.

2020. nov. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
49%

Jééézusom, semmi nem indokolja, hogy megüsse valaki a szerettét -_- ez szánalmas 14es, 15ös, mintha feljogosítaná rá bármi is, hogy rajta vezesse le, amikor tele a pohár! Felnőtt ember, elvileg agyilag is, tudjon már magán uralkodni.


Ez olyan kifogás volt, hogy "létbizonytalanság", stb. mintha nő megerőszakolása esetén a "minek ittál/illegetted magad".


Kérdező, továbbra is azt mondom, hogy menj rendőrségre. Nem fognak emiatt gyámügy gondjaira bízni, ahhoz több kell. Tudom, hogy félsz a "felnyomás" következményeitől, de ha apád képtelen elviselni, hogy a neked is van külön akaratod, személyiséged, képtelen leülni veled higgadtan beszélni és hatni rád, akkor nem te vagy a hülye, hanem ő bukott meg felnőttként. (Apaként nem, de felnőttként igen.)

2020. nov. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
18%

Menjen egyből a rendőrségre mert kapott egy szülői pofont... ha állandóan ez van és ver akkor tényleg ez a megoldás, de ha ez nem rendszeres akkor mégis miért?

Azt se tudjátok mit szólt vissza a kérdező. Nem ő ellene vagyok, de azért ritka az aki nem kapott 1x már életében egy szülői pofont beszólás vagy ilyesmi miatt. Tudom hogy most nagy divat hogy egy rossz szót nem szabad mondani mert egyből megy hogy jelentsd fel de gondolkozzunk már előtte, semmi részletet nem tudunk. Lila folt meg lehet egy nagy monokli is meg lehet az is hogy egy kis helyen látszik egy kis valami mert vékony és érzékeny ott a bőr.

Kérdező ha üt-ver mindig mindenért akkor szólj egy családtagodnak, rendőrségnek, ha ilyen csak most volt és olyant szóltál be akkor nem kell csodálkozni ha elszakadt a cérna.

2020. nov. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
16%
Fura,a "hanyatló nyugaton" ezt ennyivel nem rendezik le, hogy legyintünk rá.... Balkán ez, nem vitás. 👏
2020. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez elég egyoldalù így.

Én is kaptam anno tiniként. Nem vertek, összesen 3 alkalom volt.

Így visszagondolva totál megérdemeltem.

Pl elküldtem anyámat a p..ba nagy veszekedés közepette, mert nem engedte 15 évesen, hogy a fiúmnál aludjak, amit akkor úgy éltem meg, hogy tönkreteszi az életem :)

Reflexből kaptam egyet.

Nem lehet tudni itt mi volt.

Ha egyszeri alkalom biztos nem mennék rendőrségre meg ilyenek.

2020. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom, akik itt a tinilányt szidják, és helyénvalónak tartják a hirtelen elcsattant pofont, azoknak a férje is lebasz időnként egyet. Csak úgy, reflexből.
2020. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!