Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék ezzel a helyzettel...

Mit tudnék ezzel a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés

Apám az évek alatt egyre elviselhetetlenebb lett. Kezdődött azzal hogy nem tudja megállni az italt. Néha iszik röviditalt általában inkább sört, bort vagy pezsgőt. Volt egy agyi infarktusa akkor abba hagyta. Aztán pár hónappal később megint elkezdett inni. De többet mint azelőtt. Hétköznapokon 4 sörből 6 lett. Hétvégén pedig napi 7-8. Nem mondom hogy az év minden egyes napján iszik, az hazugság lenne. Van amikor 2-3 havonta kihagy egy-egy napokat.

(A ballagásom előtt pár hónappal megint abba hagyta, de utana folytatódott minden.)

Ezek mellett folyton cseszeget mindenkit. Ha nem csinálom meg azonnal a sepregetést akkor ordibál hogy ennyire se vagyok képes, pedig ő tart el engem és nem a férfi dolga ezt megcsinálni. (Holott én megcsinálom csak nem ugrok azonnal.) Mamámat sokszor lenézi, aztán persze mondja hogy csak jót akar neki:D

Anyukámmal mindig mindenért veszekszik, ócsárolja. Olyan dolgokért is amit ő maga cseszett el. Rendkívül frusztráló megélni azt hogy mindenkit lenéz, azt hiszi ő az istenség. Úgy állítja be mintha CSAK ő hozná a pénzt.

Azt próbálja belém sulykolni hogy természetes ha azt mondja nekem hogy a k.anyád vagy hogy dögöljek meg. Mivel ő a szülő. Utana én leszek a hibás ha egy idő nem tűröm hogy így beszéljen velem.

Én leszek a neveletlen, hálátlan kölyök aki nem becsüli meg a kedves apját aki mindent megtesz érte.

Arról nem is beszélve hogy hetente 500 ft kajapénzt is alig tudok kikönyörögni magamnak amikor suli van. Zsebpénzem igazából nincs, a mamámtól kapott ballagási pénzből és néha anya félre tett pénzéből kapok.(Ha lecseng ez a vírus úgyis megyek majd dolgozni.)

Nagyon sokszor elborul az agya pedig DIREKT csak minimális szinten kommunikálok vele. De persze hogy merészelem hogy nem rá figyelek 100 százalékosan...

Azért hogy pozitívumokat is mondjak róla és hogy reálisan írjam le a dolgokat:

Alapjáraton dolgos ember. Nagyon ritkán kell szakembert hívni, ezermester féleség.

Vannak pillanatai amikor el lehet vele beszélgetni.


Elnézést ha nagyon zavaros lett. Remélem érthetően leírtam mindent.

16/L



2020. nov. 18. 22:48
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem hogy mostanában naponta 1 üveg bor a minimum és mellé még 1-2 sör. Ezeket nem hagyta ki egyszer sem az utóbbi 2 hónapban.

Anyát pedig ilyenkor is szidja hogy meg akarja változtatni.

2020. nov. 18. 22:50
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha rászól*
2020. nov. 18. 22:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit, 2 év múlva legalább koli
2020. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minnél hamarabb felnőni, és kilépni onnan. Kb más megoldás nem nagyon lesz. Ha ez jár a fejedben s elkezdesz készülni / tanulni, úgy elviselhetőbb lesz a helyzet. Egy alkeszt csak akkor lehet gyógyítani, ha ő is akarja, ameddig nem bántalmaz fizikálisan, a hatóságok nem fognak semmit sem tenni. Itt egyedül anyád válhatna el tőle, de akkor meg kérdés a hogyan tovább...
2020. nov. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Ezzel nehezen lehet valamit kezdened, legjobb ilyenkor ha az ember el tud költözni és kikerül ebből a térből. Én hasonló helyzetben vagyok, bár az ívás nálunk szerencsére ritkább. Tudom hogy ez mennyire rosszul eshet neked, legalábbis nekem nagyon az szokott lenni, hiába haragszom rá ilyenkor. Én azon vagyok hogy minél hamarabb el tudjak költözni, más megoldást nem látok. Volt már elvonón viszont mindig visszaesett és ez így is marad, ezt nálunk már mindenki tudja, persze csak az a személy nem aki iszik, mivel mindig mondogatja hogy leszokik. Nekem mindegy, de így a kapcsolatom vele egyre jobban romlik (nem mintha azelőtt jó kapcsolatom lett volna vele). Szóval ha bármi van akkor nekem például nyugodtan írhatsz, tudom nem igazán segít, de hátha :)

22/L

2020. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Én szinte ugyan ebben a helyzetben voltam 19 évig. Nekem mindkettő szülöm piált olyan 6-7 éves koromig. Nekik sikerült leszokniuk viszont a heti 4-5 vitatkozás, ordítozás megmaradt. Legtöbbször abból adódott itt is, hogy apám istenek képzelte magát és csak az volt a jó amit ő elképzelt és rögtön ugrani kellet,hogy megcsináljuk. Nagyon jól lehetett úgy tanulni, hogy oda kényszerítettek a könyvhöz majd folytatták 3 méterrel arrébb az ordítozás.


Kérdésedre válaszolva szerintem amint tudsz dolgozni élj a lehetőséggel, tegyél félre pénzt és költözz el.

2020. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Emiatt ki szokták emelni a gyerekeket a családból.

Egyik ismerősömet a nagymamája nevel emiatt, hárman vannak testvérek, mind a 3-mat elvette a hivatal.

2020. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Savlekotő ***** válasza:
35%
Kormányunk Istenített családmodellje. :(
2020. nov. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit első írt: tanulj annak jegyében, hogy majd léphess felsőoktatásba, kollégiumba és gondolj arra: mindenegyes nappal egy nappal kevesebb hogy el kell viselni.

Ha teheted, menj könyvtárba tanulni.

2020. nov. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Bírd ki 2 évig.
2020. nov. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!