Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivel beszéljek a továbbtanulá...

Kivel beszéljek a továbbtanulásról ha a szüleimmel nem lehet?

Figyelt kérdés

Apát teljesen nem érdekli, szó szerint egyetlenegy szót nem szólt hozzá eddig. Anya nagyjából mondogat valamiket, meg szakokat is ajánlj az egyetemen, de látszik rajta hogy tényleg utána sem nézett, meg kb így fogalma sincs az egészről. Többször is próbáltam felhozni a témát, anya ma le is ült velem hogy beszéljük át, de abból csak annyi lett hogy 45 percig csak nyomott csendben ültünk. Ő ajánlgatott szakokat, de teljesen olyat amihez nincs meg ez előzetes tudásom(pl orvosi, de se biosz, se kémia, se fizika emeltem nincs) Faktválasztásnál sem mondtak semmi véleményt, volt olyan is hogy x hónap múlva rákérdezett anya hogy milyen fakton vagyok.

Jó tanuló vagyok(4-5)illetve vannak terveim is, de ezeket sem tudom velük megbeszélni mert nincs semmilyen hozzászólásuk. Gondolkozom egy pár szakban, amiben úgy érzem hogy jó is lennék, de mindegyikben van olyan ami elbizonytalanít, és megőrülök hogy nincs kivel megbeszélnem. Emiatt a lelkihangulatom is nagyon rossz az utóbbi időben, folyton a továbbtanuláson jár az eszem, de nem tudok egyről a kettőre jutni. Most is sírhatnékom van a frusztráltságtól, pedig én alapvetően minden nagyobb akadályt könnyebben vettem eddig, semmi nem nyomott még ennyire le. A személyiségem sem olyan hogy mindenen sírok, de az utóbbi időszak nagyon betett nekem. Az jár csak a fejemben hogy választanom kell egy szakmát amivel lehetőleg meg is tudok élni és szeretem is csinálni. Bennem van az is hogy nekem nehezebb lenne otthagyni az egyetemet mint más osztálytársamnak, akinek a szülei tudnák támogatni a szakváltásokat.(az én szüleim ezt nem tudnák megtenni, de nem is hibáztatom ezért őket) Egy olyan szakot néztem ki ami tényleg érdekel, de hallottam sokszor hogy nagyon tanulós. Ez alapvetően nem baj, mert 4 éven keresztül tényleg keményen tanultam, és mindig találtam valami motivációt(nyelvvizsga, Oktv) szóval szerintem nem ezzel lenne a baj. Inkább azzal hogy azt mondják emellett a szak mellett nem lehet elmenni diákmunkázni mert nagyon háttérbe csúszna a tanulás. Én pedig úgy terveztem hogy diákmelózni fogok, hogy a szüleimnek ne kelljen fizetni, vagy maximum csak pótolni egy kicsit.

Nem a szüleimet szeretném hibáztatni, és nem is nyavajogni akartam itt(bár az sikerült) csak szeretném kikérni a véleményeteket hogy hogyan tudnám rávenni/rávezetni a szüleimet arra hogy segítsenek egy kicsit. Nem azt várom el hogy döntést hozzanak helyettem, de azért szívesen meghallgatnám a véleményüket, gondolataikat. És ha a szüleim nem segítenek kihez tudnék fordulni? Vagy esetleg valami tanács hogy hogy tudnék kilábalni ebből az időszakból? (tudom hogy nem leszek örökké ilyen állapotban, de azért jó lenne kilábalni minél hamarabb, mert tényleg nem szeretném ha a tanulás stb rovására menne)

Előre is nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat


2020. nov. 21. 21:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Osztályfőnök esetleg? Ha normális, akkor tud segíteni.

Vagy kiírod ide, hogy xyz szakokban gondolkozol, ezek a dolgok érdekelnek, aztán kis szerencsével érkeznek normális válaszok.

2020. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Ülj le velük és mondd el neki azt, amit itt elmondtál.
2020. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Én is hasonló helyzetben voltam. Nem tudtam egyedül dönteni, segítséget meg nem kaptam. Végül nem is jelentkeztem, érettségi után elmentem dolgozni. Azóta kitaláltam, hogy mit szeretnék tanulni, felvettek az egyetemre és egyre biztosabb vagyok abban, hogy jól döntöttem. Plusz a munkával spóroltam annyi pénzt, hogy az egyetem alatt nem kéne dolgoznom. Csak azért teszem mégis, hogy legyen majd egy kis alapom, amivel elindulhatok majd.
2020. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz kérdés a tovább tanulás, leginkább a szüleid se tudják, hogy kell ehhez hozzá állni. Nekem szerencsém volt, mert volt egy nővérem, aki végig ment ezen. Viszont az orvos/ügyvéd szülőkkel rendelkezők, kb bejuttatták a gyermeküket ebbe a szakba - ismerek olyat is aki nem bírta ezt - de könnyebb volt nekik. Elhatározás kérdése és nem feltétlenül a szüleidtől kell várni a legnagyobb támogatást. Én vidékiként felmentem Pestre tanulni, kollégiumban sok hasonló emberrel ismerkedtem meg. Később könnyebb lesz, de te is tudsz informálódni a szakokról, hogy mennyire piacképes és mennyire lehet mellette diákmunkát vállalni. Nehéz egyetem/főiskola mellett is lehet diákmunkázni, ami későbbiek folyamán még pozitívum is tud lenni, de nehéz megtalálni azt az aranyközéputat, amikor ne menjen a tanulás rovására. Első években ilyen beugrós melókkal lehet boldogulni, ami nem sok mindenre elég, csak h legyen egy kis pénzed. Későbbiek folyamán már gyakorlat szerzés céljából érdemes elmenni dolgozni, de ott se fizetnek halálra, mert "ők" tesznek szívességet neked, h tapasztalatot kapsz.
2020. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#1

Az osztályfőnök egy logikus döntés lenne, de egyszer osztályfőnöki órán mikor mindenkinek mondani kellett egy szakmát, akkor én is mondtam egyet(nem azt ami jelenleg a fő cél) és iszonyatosan megalázó helyzetbe hozott. Pofákat vágott, gúnyos megjegyzést tett, és nem volt valami kellemes majdnem 40 ember nevetését hallani emiatt. Pedig nem ilyen embernek ismertem a 4 év alatt.

Kérdést már tettem ki, de nem igazán jött normális válasz.

2020. nov. 21. 21:49
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Irány a pályaválasztási tanácsadó!
2020. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Nekem nyugodtan írhatsz, sot orulnek is neki, az en szuleim erdeklodoek, de szívesebben beszélnem ezt most át egy (majdnem) velem egyidossel, hatha tudok segíteni a tortenetemmel. En mar elsőéves egyetemista vagyok. 19L
2020. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
97%
Szia! Én már diplomával rendelkezem. Szívesen megpróbálok segíteni ha írsz :)
2020. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Írd ki, ide a kérdés alá hátha tudunk segíteni.

Vagy, ha akarsz írj privátot.


Akikhez még tudsz fordulni pályaválasztási tanácsadó + minden suliban van egy tanár, aki a pályaválasztási napokat szervezi nálunk ez az egyik igazgató helyettes volt, hozzá is lehetett fordulni és ő is sokat segített.

2020. nov. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Online iskola pszichológus.

vagy jóbarát / barát nővére, bátyja

vagy testvér

vagy a szaktanár, akinek a tárgyát érinti a választásod pl. ha orvos, akkor a biosz, a kémia és a fizika tanár véleménye érdekes lehet (tudom, hogy az orvosi kilőve, ez csak egy példa volt)

Nekem is van diplomám, írhatsz privátban. :)

2020. nov. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!