Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor a pofátlan vendég a...

Amikor a pofátlan vendég a saját anyád, mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Amikor anyád jön vendégségbe hozzád és a 11 éves testvéredet bátorítja, hogy nyugodtan másszon fel és feküdjön bele ruhástól a galériágyba, majd mikor szólsz, hogy azért utcai ruhába ugyan ne feküdjön már be, akkor még anyádnak áll feljebb, mert "bezzeg a macska ott feküdhet".

Elkezdték kinyitogatni az összes szekrényajtót, mert papucsot kerestek, holott épp hoztam, de már túrtak fel mindent.

Hiába a papucs, cipőben végigjárnak mindent, mert nekik úgy kényelmes, kezet csak úgy mosnak, hogy rájuk szólok, de akkor is megsértődnek és szappant nem használnak.


Még ő van vérig sértve, ha bármiért szólok, vagy megeresztek egy nézést, amiből tudja, hogy mi a véleményem.

Mit lehet ilyenkor csinálni?



2020. nov. 23. 13:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Megmondom kerek perec, hogy hagyja abba. Ha nem tetszik neki, lehet hazamenni.
2020. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
96%
Az én anyám is megsértődik minden alkalommal, hogy nálunk az a rend, hogy a folyosón papucs, a szobában mezítláb. Ha rászólok, megsértődik...
2020. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Rászólok. Ha megsértődik, így járt
2020. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Minek hívod meg őket?
2020. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%

Anyukámnak nyűg a főzés, a takarítás pláne, alig vártam, hogy elköltözhessek és végre vállalható környezet vegyen körül, ahol vendéget is lehet fogadni.

1.5 éve költöztünk saját házba,apukám már az elején kijelentette, hogy hogy ő nem fogja a cipőt levenni nálunk, nem fog vigyázzban állni, feszengeni meg ilyenek. Teljesen megértem őt. Eleinte így is be voltak feszülve, mert látták, hogy rend van, világos a lakás, és minden maszat meglátszik, vigyáztak, hogy nehogy valami koszt csináljanak a cipőjükkel, de mondtam, hogy ne zavartassák magukat, fel lesz mosva aztán kész. :)

Most már elég felszabadultan vannak nálunk szerencsére.

Szerintem ha nem járnak gyakran, akkor ne szabályozd túl őket, mert egy idő után direkt fog heccelni. Inkább légy toleráns, a tesóddal pedig Te beszélj, elég nagy, hogy felfogja, ha zavar valami.

2020. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%

Nektek amúgy sem lehet túl jó a kapcsolatotok. Soha nem mondanék a saját édesanyámra olyat, hogy pofátlan. Mondjuk mi teszünk is a jó kapcsolatért mindketten. Nálam ilyeneket nem csinálna édesanyám, ezért nem is kellene rászólnom.

Szóval mélyebben keresd nálatok a probléma okát, valószínűleg nem most kezdődött.

2020. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6-os, anyám pofátlan, köntörfalazhatok, de egyszerűen az. Nemcsak a felsorolt dolgok miatt, hanem úgy általában a diszkréció teljes hiánya miatt. Nagyon sokszor szóltam neki emiatt, pl. hogy nem illik kvázi idegen embereket a fizetésükről faggatni, vagy felájanlani más szolgáltatásait más helyett.

Egyáltalán nincs rossz kapcsolatunk, csak teljesen más a habitusunk és ő nem érti mi a probléma pl. azzal, hogy ruhástól fekszel az ágyba. Mi nem szoktunk, és ahelyett, hogy nyugtázná, még ha nem is ért egyet, hepciáskodik, veszekszik, számonkér.

Örülök, hogy nektek szuper jó a kapcsolatotok édesanyáddal, és hogy ő nem csinálna ilyeneket. Az enyém meg csinál, látod.

2020. nov. 23. 14:47
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

"Soha nem mondanék a saját édesanyámra olyat, hogy pofátlan."

- gondolom, mert a tiéd nem pofátlan. De a kérdezőjé az, nem is kicsit.


Egyszerűen vannak emberek, akik nem veszik észre magukat. Nekem apám hasonló, szeretem, tök jól elvagyunk, de nagyon ki tud borítani a viselkedésével, sokszor beéget, mert nem képes viselkedni társaságban. Most akkor 6-os, nekem rossz vele a kapcsolatom a te logikád szerint, mert megmondtam, hogy nem tud viselkedni?

Sajnos ő ilyen, rá szoktam szólni, de 63 évesen már nem hiszem, hogy meg fog változni.

Kérdező, én kitartanék amellett, hogy rászólok továbbra is, ne hagyd, hogy direkt plusz munkákat csináljon neked. Egyébként náluk is lehet cipőben lenni, meg ruhástól lenni az ágyban?

2020. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8-as, az az érdekes, hogy náluk le kell venni a cipőt és nem tudok róla, hogy ruhában feküdnének az ágyban. Náluk nincs nagy tisztaság, de ilyen alapvető dolgokra azért figyelnek. Szerintem úgy van vele, hogy vendégségben van, és majd úgyis kitakarítok utána.

Ja, igen, volt már olyan beszólása is, hogy a "vendégtől nem illik kérni, hogy vegye le a cipőjét, ha nincs szőnyeg". Nálunk nincs szőnyeg, de van padlófűtés, papucs, fel van takarítva mielőtt jönnek, szóval nem értem.


A szerkényben való turkálás miatt is csak annyit mondott, hogy "miért, mit rejtegetsz?". Elég bicskanyitogató a stílusa.

2020. nov. 23. 15:28
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát ha náluk le kell venni a cipőt, akkor végképp nem értem, hogy miért nem képes ugyanezt megtenni nálatok. Szerintem is pofátlan. Sajnálom, nem lehet könnyű, és mint látjuk, még ő sértődik meg.
2020. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!