Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek ad apám folyton pénzt,...

Minek ad apám folyton pénzt, ha utána nem engedi, hogy elköltsem?

Figyelt kérdés

Mikor iskola volt, reggelente mindig adta a pénzt. 500-2500 körül volt naponta, amennyi épp volt neki. És így kb két hónap alatt összegyűjtöttem 101 ezer forintot. Ezeket a pénzeket eredetileg kajára meg ilyenkre adta, de én soha nem költöttem el, inkább megtartottam és gyűjtöttem. De ezt ő is tudja jól.

Viszont most hogy kezdenek komolyabb összegeim lenni, egyszerűen nem enged költeni belőle. Én a hobbimra szeretnék költeni, arra gyűjtök hogy komolyabb dolgokat vegyek hozzá. Viszont ő meg folyamatosan azt nyomatja, hogy miért nem jogosítványra gyűjtök. (amit egyébként már tavalyra ígért nekem, hogy megcsinálhatom, de nem lett belőle semmi ő miatta). Ma is leszidott, mert rendeltem valamit 13 ezerért, elhordott mindenféle pöcsnek, meg hogy miért nem a jogosítványra akarok költeni.

De akkor minek ad ennyi pénzt, ha utána rám akar erőltetni valamit, amire meg én nem akarok költeni? Arra akarok költeni, amit szeretek csinálni, amiben minél előbb fejlődni akarok, nem pedig egy olyan dologra, ami minden második embernek van.


2020. nov. 23. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Mert úgy gondolja, hogy mivel ő adta a pénzt ezért joga van beleszólni.

Én inkább azt nem értem, hogy minek avatod bele a pénzügyeibe, miért tudja egyáltalán, hogy mennyi pénzed van és azt mire költöd? Tartsd távol a pénzügyi dolgaidtól, nyiss saját bankszámlát amire teheted a pénzt és ahonnan bonyolíthatod az online fizetést és nem lesz ilyen problémád.

2020. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Mert ő nem arra adta.

Szerintem kérd tőle, amit meg akarsz venni, nem azt mond, hogy az összespórolt pénzből vennél valamit.

2020. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

De megis mit rendeltél?


Bicaj alkatrészt?

2020. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Mert kajára adta, nem mindenféle hülyeségre.
2020. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

A jogsi alapkérdés, anélkül nem lehet értelmesen közlekedni és szállítani sem. Plusz amíg be nem vonják valami miatt addig a tiéd, az autóvezetés pedig kifejleszt egyféle komplexebb gondolkodást / látásmódot ugyanúgy mintha hangszeren játszanál és lényegében egy szakma amivel munkát, és jövedelmet szerezhetsz.


Az hogy apád megígérte a jogsidra a pénzt, de nem adja oda rá az összeget avégett lehet, mert tisztában van vele, hogy bizonytalan az anyagi helyzete, nehéz idők járnak mindenhol mostanában.

2020. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3: a kérdés szempontjából miért lényeges, mit rendeltem?
2020. nov. 23. 14:42
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Mert azért adta, hogy ételt vegyél, nem tárgyakat, ha annyira kell a hobbidhoz, akkor arra kérjél, ne kajára.
2020. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, kb. az első két héten kajára kaptam. Aztán mondtam neki, hogy inkább gyűjtöm a pénzt, és a kérdésben is jól láthatóan leírtam, hogy ő is tudja jól, hogy gyűjtök.
2020. nov. 23. 14:45
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

"Minek ad apám folyton pénzt, ha utána nem engedi, hogy elköltsem?"


Azért, hogy ne legyél éhes az iskolában.

It egy példa:

Oda egy az utcán hozzád egy szegény ember, és kér tőled egy 500-ast,azzal az indokkal, hogy nagyon éhes, és reggelit szeretne venni magának.

Te odaadod az 500-ast,ő megáld téged ezerszer, elmegy, de nem vesz reggelit a pénzből, hanem elmegy a kocsmába inni.

De te azért adtad, hogy egyen nem?

Na most már érted?

2020. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De ember. Hányszor írjam le, hogy apám tudja, hogy nem kajára költök, hanem gyűjtöm a pénzt? Ne olyan dolgokon legyetek fennakadva, ami nem is úgy van.
2020. nov. 23. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!