Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 6, 9 éves gyerek elég érett...

6, 9 éves gyerek elég érett szerintetek arra hogy otthon lehessen hagyni őket?

Figyelt kérdés
1 és 4 osztályosok pár órára vagy pár percre lehet vagy még ez túl korai lenne?

2020. nov. 23. 16:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem hülye gyerekek,akkor egyedül lehet hagyni őket.
2020. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
2020. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%
rövid időre lehet
2020. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
65%
9 éves gyerekként apám 12 órázott pocsék fizetésért, hogy enni tudjon nekem adni. Szóval igen, 9 évest lehet egyedül hagyni. Első osztályos már nehezebb eset, de ha a 9 éves megbízható, felelősségteljes, ő is maradhat. Végül is, ha mit tudom én, tűz ütne ki, nagyi vázája összetört, eltört egy poharat és megvágta magát... akármi, felhívják a szülőt. Veszély mindig lehet. Nekem egyszer nem volt problémám, mert normálisan viselkedtem, mindenre figyeltem.
2020. nov. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%
Gyerekfüggő. Engem 5 évesen is otthon lehetett hagyni pár órára. Szüleim idejében meg nem volt kötelező az óvoda sok óvodás korú gyerek volt otthon egyedül egész nap. Szóval ez csak nevelés kérdése.
2020. nov. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%
Más az, ha egyedül van otthon, és más, ha ketten. Durvulnak egymással és máris kész a baj.
2020. nov. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%

Én 6 voltam nővérem 8 mikor hosszabb időre kettesben hagytak minket otthon. Nem gyújtottuk fel a házat, nem haltunk meg. El lett mondva, hogy bármi van hívjuk fel őket, telefon szám le volt írva lapra. Senkit nem engedünk fel az udvarra bármit mond, sőt, ki se menjünk. Kaja a hűtőben, mikrót tudtuk használni. Pár óráig elvoltunk. Voltak kazetták, lehetett mesét nézni. Inni, enni tudtunk.

Tényleg soha semmi gond nem volt abból, ha akár fél nap is kettesben voltunk itthon, vagy ha én egyedül voltam itthon.

Ha a gyerekeid nem életképtelenek, jól neveltek, szófogadóak, akkor nem lesz gond.

Ha azt nézed én 14 évesen kerültem el koliba és onnantól magamra vásároltam, magamról gondoskodtam, egy teljesen idegen környezetben. Ha otthon nem boldogulnak ennyi idősen akkor megette a fene.

2020. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez gyerekfüggő. Engem a szüleim már nagyon pici koromban egyedül hagytak a pár évvel idősebb testvéreimmel pár órára. Ők úgy gondolták, hogy már elég idősek vagyunk hozzá. De pl. az egyik rokonomék, amikor gyerekek voltak, a szüleik még 14-15 évesen se akarták őket egyedül hagyni, hanem mindig hívták ezt a rokont, meg azt a rokont, hogy menjenek vigyázni rájuk... de én szerintem már egy 9 éves nem olyan pici. De ez gyerekfüggő.
2020. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%

Nem!


Ha komoly baj van bepánikolhat, és te leszel a felelős!


14 éves koráig ne hagyd egyedül otthon ha lehet.


Én csak magamból indulok ki, 12 évesen gyufát pöckölgettem, unalmamba otthon, az egyiket nem találtam meg, mert berepült a kitámasztott leolvasztott hűtőbe.


A fél lakás leégett.



Vagy amikor előtte megcsapott az áram, mert eldurrant a magnónál hátul a tápkábel én meg rányúltam.


De nem mertem elmondani, pedig sztrókom is lehetett volna miatta.

2020. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%
Engem is hagytak magamra kb 9 éves koromtól, max fél napra. Igaz én egyedül voltam, de semmi rosszat nem csináltam, a koromhoz képest felelősségteljes gyerek voltam. És ahogy írták már előttem kaja a hűtőbe volt, amúgy meg eljátszottam vagy tv-t néztem.
2020. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!