Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez idegesítő vagy...

Szerintetek ez idegesítő vagy csak én csinálok belőle nagy ügyet??

Figyelt kérdés
Az anyámról lenne szó. Én 18 éves vagyok (lassan 19) és van 2 tőlem kissebb tesóm. Anyám folyton elvárja hogy mindenről beszámoljak hogy hova megyek stb szinte életem sincs már. Alig járok el valahova alapbol azért mert nincs sok barátom kicsit befarsultam 1 éve. De a masik oka pedig az, hogy mivel tudom hogy jönnének a kerdesek meg a beszólások igy nincs is sokszir kedvem menni sehova .Régebben rengeteg barátom volt igazából nem tudom mi lett velem de nem keresem masok társaságát már. Tehát 18 eves vagyok nincs túl nagy önbizalmam de azért kijelentenem hogy nem vagyok egy csunya teremtés mégis úgy érzem magam hogy egy fura ember vagyok aki tényleg csak itthon kuksol folyton . Leérettségiztem szereztem egy szakmát de még mindig úgy kezelnek mint egy 13 évest. Oké hogy itt lakok velük de jó lenne egy kis magánélet is. Rohadtul elegem van már ebből. Tegnap is 3után kimentem a barátomhoz (akiről o nem tud nyilván mert semmi kedvem neki beszelni már ilyenekről se ) de egyből elkezdett dumálni hogy ilyenkor megyek ki mikor sötétedik holott csak akkor volz mar időm de mar annyira nem erdekel ez az egesz hogy ő mit gondol. Semmu nem jo neki nincs 1 db tetoválásom se de most megtetszett 1 És elküldtem neki hogy nézze meg erre az volt a válasz hogy miért pont ezt ? Ez hogy nez ki... Nem kell tetovalas.. könyörgöm. 19 éves vagyok lassan másoknak 15 evesen tetovalasuk van. Szerintem ha 20 eves leszek is ezt fogja csinalni. Más 14 évesen jobban szórakozik mint én .Én minden nap annyit csinalok hogy a tesómat hordom iskolába és itthin takarítok vagy ha kell akkor fozok és mosok . Úgy érzem magam mint egy gyerekes anya és elegem van abból hogy mindent megakar nekem szabni. Mindenről be kell számolni semmi magánéletem. Egy vadidegennek szívesebben beszelek a dolgaimrol mint a saját anyámnak vagy a csaladomnak. Úgy érzem az az egyetlen megoldás ha elköltözök de még most úgysem tudnék. Neha mar legszivesebben megölném magam. Annyira gáz volt mindig hogy ameddig a barátaim régebben bulizni jártak egy közeli szórakozóhelyre engem soha nem engedtek most meg mar kedvem sincs menni pedig mehetnék csak ninxs kedvem hallgatni a hülyeségeit. És most is rohadt gáz mások elott hogy engem igy korlatoznak, sokszor voltam kigúnyolva e miatt az iskolában... ha én valamit kitalálok egybol uzy allnak mindnehez hogy ez minek ez hulyeseg stb. Alig támogatnak valamibe,amikor érettségiztem akkor is amíg másokat a szüleik támogatták en sokszor már előtte évekkel is azt hallgattam hogy nem fog sikerülni stb. De sikerült mégis:) amikor a szakmámat szereztem meg és sikerült a vizsgám anyam mondta h ügyes vagyok és annyira fura volt h elsírtam magam. Hirtelen ennyi jutott eszembe kicsit hosszú lett de remélem nem gond. Mi erről a véleményetek ? Vagy mit csinálhatnék? 18/L

2020. nov. 23. 16:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja meg mondtam neki ma hogy rendeltem melltartót és azt mondta hogy remélem nem olyan ami nagy szivacsos kurvás xddd tehát neki a push up k×××ás de egyébként sem hordok olyat mert nincs rá szükségem. Ez us rohadt idegesítő hogy abba is bele szol mit veszek magamra. Szerintem jogom van eldönteni hogy milyen ruhát hordjak de azt meg foleg csak én dönthetem el h milyen fehérneműt.
2020. nov. 23. 16:56
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

figyu, leszakadófélben vagy az anyádról, ha most a csillagokat hozná le, neked az sem lenne jó, legyél egy kicsit türelmesebb, ez az átmeneti időszak - felnőttél és folyton távolodsz tőle -, neki sem könnyű..

egyikőtöknek sem az.

apád hol van? játszik valamiféle szerepet a családban?

2020. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

befarsultam


ezt lefordítanád?

2020. nov. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Külföldön dolgozik de Ahoz képest sokat van itthin ( minden második héten 1 hétig van itthon)néha neki se jó semmi de mivel nincs itthon mindig ezért nincsenek is vele ilyen gondok. De egyébként o régebben is normálisabb volt velem. Akkoriban egy faluban laktunk meg és az unokatesomeknal akartan aludni akik par utcara laktak tőlünk anyám nem engedte apám pedig igen. O nem huzott le sosem
2020. nov. 23. 17:10
 5/9 A kérdező kommentje:
2.nak: mi ezt arra szoktuk mondani amikor valaki magának való lesz és elkeseredett. Stb...
2020. nov. 23. 17:12
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Ne mond el neki semmit nem vagy már köteles beszámolni neki arról hogy mit csinalsz vagy hogy hol vagy ne jelentsd be hogy elmész csak menjel ha keres mond meg hogy most nem érsz ra ha megkérdezi merre voltal mondj annyit hogy dolgod volt ennyi
2020. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Hm.. Mindig szeretem az ilyen "tini" rinyákat


1. Viselkedj felnőttként ha jogilag már az vagy. Nem hiába nem kezelnek annak. Nyaggatnak mert sunnyogsz. Mellesleg nagy baj ha a szülő tudni akarja a mai világban merre jár a gyermeke? Juj de gonosz rossz szülő!


2. Leülsz és őszintén elmondod mi nyomja a kis csőrődet.

Néma gyereknek az anyja se.. Érted.


3. Fogod magad és kilépsz az ajtón vár a nagybetűs élet. Jaa, hogy nem tudod ellátni/eltartani magad? 🤔

Akkor maradt az első 2 verzió.

2020. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem túlviszed, mint minden egyes félig tini-félig felnőtt, és ez teljesen normális. Ha az anyád lenne a világ legbékésebb embere, akkor is idegesítene téged jelenleg, mert ahogy előttem is írták, felnövő félben vagy, elszakadó félben, ez mindkét félnek nehéz. Anyádnak is, neked is. Ha elköltözöl majd és eltelik pár év, nem is fogod érteni, min tudtál ennyit rinyálni. Viszont azt hagyd abba, hogy a szüleidet hibáztatod az életed minden kudarcáért. Ha ezzel sikerül felhagyni, egy lépést tettél a felnőttség felé.
2020. nov. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Alapvetően minden 18 év körüli hasonló. Emlékszem én is utáltam a kérdéseket, hogy hova megyek és mikor jövök. Pedig teljesen természetes szülői aggodalom, nem azért mert korlátozni akar, hanem mert ha bármi baj történik akkor tudja merre induljon, merre keressen. Én ezt 18 évesen is felfogtam és mindig elmondtam hova megyek és kb mikor jövök.

Viszont hiába vagy jogilag felnőtt, amíg ott élsz és ők finanszírozzák a kiadásaidat addig bizony muszáj alkalmazkodnod. Nem azért mert a szülő azt mondta és puktum, hanem azért mert ez egy teljesen természetes folyamat. Hiszen nem vagy még igazi felnőtt.

Biztos a szüleidnél is van baj, ha ilyen mérgezőek, hogy azt mondták nem fogsz leérettségizni.. szóval nem védeni akarom őket teljes vállszélésséggel..

De pár év múlva, vagy ha majd te is anyuka leszel akkor sok mindent meg fogsz érteni.

Ez az élet rendje, a fiatal lázad, aztán sok minden idővel értelmet nyer, de addigra már épp ellene lázadnak.


Ha felnőtteset akarsz játszani, megteheted. Dolgozol, albérletbe mész és állod a magad kiadásait. Ami szuper jó érzés egyébként, de azért ne gondold, hogy ott minden csupa rózsaszín álom.


Egyébként felnőtt módjára leültél már anyukáddal erről beszélni, vagy sértődött tini módjára duzzogsz a szobádban és sajnalod magad?

2020. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!