Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekáre saját akarát ráerőlt...

Gyerekáre saját akarát ráerőltető szülők, hogyan kezelitek, ha a gyerek nem azt akarja, amit te?

Figyelt kérdés
Remélem vannak itt ilyenek és el is ismerik, hogy ilyenek. Olyan mérgező szülőktől érdeklődöm, akik elszánták, hogy mi lesz a gyerek amint emgszületett. Példának okáért, megszületett a gyerek és elhatároztátok, hogy minden áron zongoraművész lesz a gyerek. Egy ideig-pár évig sikerült zongorára járatni mondjuk, de egyszer csak azt mondja, utálja, ki akar iratkozni, már konkrétan öngyilkos akar lenni miatta annyira utálja, de ugye ti semmi áron nem engeditek otthagyni, mert elhatároztátok, hogy ő bizony zongoraművész lesz, ha már nektek nem sikerült. Ilyenkor ti hogyan kezelitek ezt le? Mit alkalmaztok? Lelki terror? Büntetés? (Én nem ilyen vagyok, de van egy ilyen ismerősöm és jelenleg nem tudja lekezelni a dolgot).

2020. nov. 23. 18:23
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Az elírásért bocsi, virsliujjaimmal mindig félreütök.
2020. nov. 23. 18:27
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Anyám mindenáron azt akarta, hogy írjak helyesen. Addig nyüstölt, míg be nem teljesítette az akaratát. Borzasztó az életem azóta.
2020. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#2 Bocsi, eskü mindig próbálok odafigyelni, de néha nem veszem észre az elütéseket. A szavakat tudom, hogy hogyan kell helyesen leírni. De ha felzaklatott állapotban vagyok, csak gépelek mint a vakegér :D
2020. nov. 23. 18:30
 4/23 anonim ***** válasza:
22%
Erőszakkal többnyire.
2020. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Pont a zongorás témánál maradva, én is zongoráztam, én választottam, de végülis nem igazán szerettem. Viszont egész jól megyegetett. Volt egy másik gyerek, neki tehetsége kevesebb volt, viszont minden nap több órát kellett gyakorolnia, az apja ott állt mellette és gyakorlatilag kényszerítette, szerintem ilyen pálcás verés is befigyelt ha mondjuk hibázott amikor közönség előtt játszottunk. Kizárt hogy a gyereknek bármit profitált volna ebből,zongoraművész tuti nem lett, és megutálta az apját. Oké kottát olvasni tud, de ennyi. Teljes mértékben hülyeségnek tartom bármire ilyen erőszakosan kényszeríteni a gyereket, mert pont az ellenkezőjét éri el vele a szülő.
2020. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
14%
Öngyilkos akar lenni mert zongorára járatják? Na hagyd már a túltolt drámát... Nézz kevesebb szappanoperát. Ha a gyerek öngyilkosságról hisztizik egy lehetőség miatt ami a többségnek nincs, baromi elkényeztetett lehet...
2020. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%
Sőt mi több: azt mondanám manipulatív a gyerek. Az én környezetemben is van ilyen. Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, egyből öngyilkossággal fenyegetőzik, érzelmi zsarolással nyírja a ki a környezete idegeit. Ha nem veszik meg amit akar, öngyilkos akar lenni. Ha nem ugrik a fiúja mikor nyikkan, egyből jön az öngyilkosság kártya, Ha meg kell valamit csinálni amihez nem fűlik a foga, egyből depresszióról sír, és öngyilkos akar lenni... Iszonyú megterhelő az ilyeneket elviselni.
2020. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#5 Na hasonló ő is ahhoz a "másik gyerekhez" akit említettél. Mondjuk itt az anyja erőlteti. Ájj, pálcás verés az durva, itt azért ilyen nincs de lelki terror az biztos hogy nem kicsi.

#6 Neked ajánlom, hogy kicsit jobban nyisd ki a szemed a világban. Nem gyakori eset, de bizony létezik ilyen. Ez sajnos nem lehetőség, hanem egy ráerőltetett idővesztegetés, amit utál. Lehet manipulatív, de te hogyan hatnál 10-11 évesen anyádra, hogy nem akarsz zongorázni járni, amikor anyád erőlteti és terrorizál vele? Sőt mi több, süketet játszik, ha normálisan akarsz vele beszélni? Na ilyenkor az öngyi kártya érthető.

2020. nov. 23. 20:12
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Általános iskolában kaptam munkát miután elvégeztem a pszichológia mestert, szóval most iskolapszichologus vagyok, de közben képzem magam tovább.

Nehéz elhinni, de tényleg elég sok olyan szülő van aki a gyerekén éli ki az elszalasztott álmait. Egy majdnem 30 fős osztályban körülbelül mindig van 2-3 ilyen gyerek. Példának okáért, van egy most nyolcadikos kislány, akit a szülei egy halál erős biosz-kémia tagozatos suliba akarnak küldeni hogy majd onnan biztos az egyetem az orvosira. A kislánynak a biosz még megyeget, de a kémia már nem. Járatják tanárhoz is, de egyszerűen nincs érzéke hozzá a lánynak. Már odáig eljuttatták a szülők hogy egy négyestől sírogörcsöt kap. És mikor próbálok beszélni a szülőkkel, akkor azt mondja nekem az anyuka hogy "ne szóljak bele, neki nem sikerült az orvosi, a lányának fog".. Szóval jah, itt a példa. Amúgy a kislány tehetséges, meg irodalomból versenyeket nyer illetve olyan fogalmazásokat ír hogy csak nézek. Szimplán nem az a neki való irány amit a szülei kinéztek neki.

2020. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Hm.. Kérdezd meg anyámat aki mai napig ilyen (szeretne lenni, de nem talál(t) rajtam fogást (soha)


Én meg csak annyit mondok, hogy nem hiába lázadtam kőkeményen mikor tini voltam.

Valahogy soha nem engedtem anyámat érvényesülni,és mai napig megmondom a szemébe, hogy én nem vagyok ő,soha nem is leszek, és majd akkor adjon tamácsot ha kérek. Addig meg tartsta meg magának a véleményével együtt.

2020. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!