Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy így beszél...

Normális, hogy így beszél velem az apám, hogy kvázi lehülyéz?

Figyelt kérdés

Este 11 körül szokott hazaérni, vagyis nemrég. Kimentem hozzá, ajtót nyitottam, kérdeztem, milyen napja volt, stb. Utána bejöttem a szobámba. Ő meg elkezdett kint hirtelen mondani valamit, én meg kimentem, hogy tessék, nem hallottam, mondd még egyszer. Mondja lemondóan, hogy mindegy. Mondom neki, mondja el még egyszer, mert bent voltam, nem itt kint, és ne csinálja ezt, mert nekem világ életemben kb ötször kellett elismételnem neki, mert hallókészülék nélkül nem túl jó a hallása. Ezután új téma, elkezdi mondani, mekkora szopás számára a munkaidő kezdete miatt a 9-11-es idősáv a nyugdíjasoknak, miközben előtte és utána is vásárolhatnak, nincs az, hogy csak akkor. Arról elmondom a véleményemet, hogy az idősek vessenek magukra, ha így elkapják, ha nem képesek akkor menni, és a igen, akik kitalálták, nem teljesen gondolták át, de sok más ember is van, aki viszont meg tudja oldani, hogy 9 előtt veszi meg, ami kell. Nem tragédia.


Utána jött a bicikliutakkal, amik megint mekkora hülyeségek, mert vírus után nyáron, bicikli út nélkül is nagy volt a forgalom és a tumultus a turisták miatt, ezzel pláne, és télen nem is használják. Mondom neki, most nem, de van még három évszak. Elkezdi apám, hogy mit is tudhatok én, semmi közöm hozzá, majd amikor megyek valahova és 20 perces buszozásból 40 perc-másfél óra lesz, vagy munkából jövök haza és elhúzódik, mert nem haladunk. Ismét elmondtam a véleményemet, hogy igen, biztos fogok magamban anyázni, ha így lenne, de ettől még akkor is ez van, és akkor előre tervezek, tehát annyival előbb indulok (mindig is így csináltam, amikor lehetőség volt, hogy késik a jármű, hogy előbb indulok, pl: télen), de legalább van, használhatom, bicikliseknek is van saját útjuk, autósoknak is, de semmi nem lehet tökéletes. De ismételtem, biztos szitkozódnék, de rajtam és rajta kívül sok más ember van, akinek viszont jó, hogy van.


Erre azzal fordult el, hogy "áh, nem is tudom, minek mondtam neked bármit is". Kvázi lehülyézett, és kikelt magából előtte a hangnemével, mert nem értettem vele egyet és nem morgolódtam vele együtt. Őszintén, bár tanuló vagyok és itthon vagyok, nem este 11-kor akarok ilyenekkel foglalkozni.


2020. nov. 25. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nagy eséllyel a munkában idegesítik fel és rajtad csattan
2020. nov. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Fáradt volt nyűgös.

Te meg osztottad az észt.

2020. nov. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Így van ahogy az #1 írta. A melós ember kvázi mindenen felkapja a vizet, mert felbsszák az agyát, és olyankor baromira jó, ha megértő- egyetértő emberekre talál a sérelmeiben, vagy úgy általában. Nem kell mindenben egyetértened, de ilyenkor este 11 felé, igazán mutathatnál egy kis hajlandóságot az egyetértésre az apáddal :D A békesség miatt is ildomos lenne :D
2020. nov. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én osztottam az észt? Én beszélni se akartam ilyenekről, ő kezdett neki. Én meg elmondtam a véleményemet, mert ha csendesen bólogatok és ühümözök, akkor meg az a baj, és mondja hozzá, hogy "látom mennyire érdekel". Jobbik eset, hogy nem mondja, hogy "látom, mennyire érdekel", viszont elkezd ezer másról szóf*sást tartani.
2020. nov. 26. 01:04
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem neked nagyobb bajod van mint apádnak. Értem hogy miért mondta. Mert arogáns vagy és mindenáron más dolgába ütöd az orrod..
2020. nov. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjad.Biztos nem így gondolta.Te vagy neki a legkedvesebb kincse.A körülmények rosszak.A növekvő Hold mindenkit idegessé tesznek.A Covid miatt is sok a stressz.A munkahelyek, a létbizonytalanság bizony frusztráló.Engedd el, mintha semmi sem történt volna.Béke legyen legalább otthon!
2020. nov. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesítene, ha mindenbe beleokoskodna a gyerekem.
2020. nov. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy ún. játszma volt: ő puffogni akart, ehhez keresett partnert. Te azt hitted, valódi véleménycsere van, így álltál hozzá. Ő feladta, mert nem jött a megerősítés tőled, amire vágyott (hú, hàt tényleg milyen gáz, hogy ez van... jobb bele se gondolni, stb.) "nem is tudom, miért mondom el ezeket neked" = azt hittem, segítesz leereszteni a gőzt, ehelyett meg akarsz győzni arról, hogy mindent rosszul látok


Szerintem ennyi volt, te meg most magadra vetted a csalódottságát, ami nem személy szerint neked szólt, hanem a vàgyott megerősítés elmaradásának. Máskor inkább összeütnék neki egy rántottát meg egy teát vagy valami, közben néha hümmögve, meg mutatnék 1-2 mémet ami érdekelheti, hátha feldobja. Nincs jobb ötletem hirtelen.

2020. nov. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak összejött neki minden. A munkahelyi stressz, az új korlátozások, ami nem érintette túl jól. Ideges volt, és mivel Te voltál a legközelebb, rajtad vezette le. Ez nem azt jelenti, hogy hülyének tart, csak kicsit rossz időszaka van. Legyél vele megértő, ha nagyon lejezelően beszél veled, próbáld meg elmondani neki, hogy ez téged bánt. Hidd el, meg fogja érteni.
2020. nov. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Savlekotő ***** válasza:
65%
Mai családokban jobb is ha nincs kommunikáció. :(
2020. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!