Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy kérés, hogy...

Miért olyan nagy kérés, hogy szóljon, ha hamarabb ér haza?

Figyelt kérdés

Van hogy párhavonta anyunak el kell mennie egy szokásos orvosi vizsgálatra, olyankor mindig hamarabb ér haza.(annyira nem avatott be, mondván, hogy semmi komoly) És általában, ha munkából jön, akkor fél négyre ér haza, ha meg orvostól akkor meg ki tudja milyen hamar. És soha nem mondja, pedig előre tud az időpontról. Viszont néha ha megjegyzem, hogy amúgy szólhatott volna, akkor mindig megsértődik. Én meg nem értem mi van ebbe, most ha szól, akkor mondjuk nem ülök ki a konyhába az online órámmal, és akkor nyugodtan tudna enni, ha hazaért és nem kéne várni, hogy legyen már vége az órának. Vagy ha megkér valamire, hogy csináljak meg miért hazaér, pl nyári szünetben, akkor nem mindegy, hogy fél négy előtt valamikor csináljam meg, vagy délután kettő, vagy egy korábbi időpont előtt, mert ezekből meg vita van, hogy miért nincs kész mire hazaért. Én meg mondjuk lehet elkezdtem volna fél háromkor, kész lettem volna bőven vele fél négyre, de anyám meg hazaállít kettőkor, úgy hogy ezt nem tudtam előre, és megy a vita, hogy miért nincs kész, ő rögtön nekifog, nem hagyja, hogy megcsináljam és megy a vita, hogy azt is neki kellett már megint megcsinálni...


Tehát sok szempontból hasznos lenne, hogy szóljon, ha előreláthatólag hamarabb jön haza. Viszont ő úgy tesz, mintha ez ilyen nagy és felháborító kérés lenne tőlem.


Tényleg túlzás, hogy szeretném tudni mi van anyuval, legalább akkor, amikor éppen otthon vagyok és nem a koliba?18


2020. nov. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
36%
Nehogy már egy felnőtt embernek kelljen elszámolnia egy gyerek felé, hogy mikor megy haza a saját lakásába.
2020. nov. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
71%
Első, itt nem egy felnőttről meg egy gyerekről van szó, hanem két felnőttről. A kérdező 18 éves, vagyis felnőtt. Szerintem ha két ember együtt él, legyen köztük bármilyen rokoni, baráti, lakótársi vagy akármilyen kapcsolat, az az abszolút minimum, hogy elmondják egymásnak, ki mikor megy el és mikor ér haza, mert így könnyebb alkalmazkodni egymás napirendjéhez. Nem kell beszámolni részletesen, hogy kivel hova megy és mit csinál, csak szóljon, hogy kb. mikorra várja haza a másik fél, akivel együtt élnek.
2020. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Hát de mi benne az elszámolás, hogy szól? Neki is jobb, ha mondjuk nem ülök a konyhába online órán, amikor ő mondjuk enni szeretne, ha már hazaért. Mert ha ottvagyok óra közben nem tudok csak úgy átpakolni sehova, viszont akkor tök használhatatlan másnak a konyha, mer azt meg nem akarják, hogy minden behallatszon az online órába. Ha tudom hogy hamarabb jön, nem vagyok abban a hitben, hogy fél négyig egyedül vagyok itthon, ott tanulok ahol akarok, úgy osztom be a dolgaim ahogy akarom, nem, ha szól, akkor megoldom hamarabb, amit ő kért, nem ülök ki a konyhába az online órával, és akkor már lehet a konyhába tenni-venni anélkül, hogy behallatszana.
2020. nov. 28. 14:37
 4/50 anonim ***** válasza:
25%

Nem délután fél4kor kell nekiállni annak, amit kért, ennyire egyszerű. Nem azért kell megcsinálni, mert jajj mindjárt itthon lesz, hanem mert dolog van.

Csináld meg délben, és akkor nem kell stresszelni, hogy egykor vagy négykor jön, ennyire egyszerű. A többi dolgodat meg szervezed, ahogy akarod.

2020. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
27%
Ülj a szobádba.
2020. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
30%

Jogos amugy a keresed, siman meg lehetne mondani, hogy mikor er haza. De latod, hogy ez nem mukodik, szoval akkor alkalmazkodj a helyzethez, igy nem lesz veszekedes. Csinalj meg mindent, amit ker, miutan felkelsz ( gondolom kb csak alap hazimunkat ker, max 1 oras dolog, de lehet, meg sokat is mondtam),es aztan meg tanulj a szobadban, ennyi.

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2020. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk a fél három az azért nem fél négy, de ha nem tudom, hogy mondjuk ő kettőkor, vagy esetleg délbe ér haza, akkor nem lesz kész akkorra. Minden nap meg nem ülhetek a szobába, hogy "hmm vajon ma anya a szokásosan ér haza, vagy közbejött valami, és pont hamarabb?" A konyhában meg sokkal kényelmesebben elférek, jobb a wi-fi, akkor miért ne üljek oda soha online órán, ha általában fél négyig tuti nem zavarok vele senkit? A ritkán előforduló esetek miatt, hogy hátha pont a mai egy olyan nap, amiről már megint nem szólt? Online oktatás közben meg nagyon nem mindegy, hogy keljek hamarabb, hátha anya hamarabb jön, mert akkor csak az óráim elött tudom letudni, amire megkért, vagy mondjuk anya is szokásosan jön, én meg majd full nyugodtan órák után csinálok mindent, mert tudom, hogy van időm.

Mindenkinek kényelmesebb, ha szólna előre. Én nem szívtatnám minden áldott nap magam ezzel, hogy na most szokásosan, vagy hamarabb jön, neki meg nem kell megvárni az órám végét.

2020. nov. 28. 14:59
 8/50 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg igazad van, nem tartana semmibe elöre jelezni, ha korábban jön haza, de nem fogod tudni megváltoztatni anyádat, ha nem akarsz konfliktust, akkor a megbeszélt munkát csináld meg korábban, a konyhával meg majd megvár, ha órád van.


Akik meg nem értik, mi a kérdezö problémája, azok nem igazán tudnak gondolkodni: ha a kérdezö 4-re várja haza az anyját, akkor az egyéb munkáit úgy tervezi, hogy addigra készen legyen a sajátjával is meg a megbeszélt dologgal is, ÉS közben neki is a legegyszerübb legyen az idöbeosztása. Ha tudná, hogy korábban jön, akkor másként tervezi a napot, és ezért lenne elvárható, hogy az anya szóljon.

2020. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
50%

Honnan tudnad hova jar? Milyen doki, milyen idopont? Milyen hely?

Valoszinu nem tudja, ha idopontra is megy, hogy epp mennyit kell ott lennie es mikor vegez es mikorra er haza.

En olyan felnott vagyok, aki sokat es sok okbol jartam es jarok orvosokhoz. Ha fix idopont is van, akkor is mindig kozbejon valami. Az orvos behiv egy surgos esetet az orvost elhivjak az orvos kitalalja reg volt vervetel a vervetelen varni kell a leletet meg kell varni a leletet nem kell megvarni de vissza kell erte menni nem kell visszamenni majd telefonaljunk fel ora mulva menjek at a masik epuletbe jojjek vissza stb. Ha olyan miatt jar hogy pl kap infuzios kezelest akkor venat kell talalni es bekotni az ifuziot es megvarni mig lemegy, aztan utana varni a dokira vagy adminisztralasra aztan eljonni. Tehat en se szoktam sose tudni mikor vegzek. Ha vegzek es minden ok akkor lehet tenyleg 10-es idoponttal hazaerek 11:30-ra, ha nem akkor a 10:-es idoponttal 15:30-ra erek haza. Es ha anyad valami olyan miatt jar dokihoz, ami lelkileg ot megterheli vagy csak amiket ott lat es hall megterheli, akkor tudod mikor lenne nekem is kedvem hazateleonalgatni a 18 evesnek, hogy kicsikem mindjar hazaerek. Szoval orulj hogy te nem jarsz dokihoz es csinald majd maskepp a e gyerekeddel.

2020. nov. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó: nagyrészt igazad van, de egy sms-t írni nem tart semeddig és akkor otthon jóval kevesebb stressz lenbne az anyukának is.
2020. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!