Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » ? A szüleim nem engedik hogy...

? A szüleim nem engedik hogy egyetemi évem alatt a baratommal össze költözzek. Végzős vagyok én,ő is. Mindketten Budapestre szeretnénk menni egyetemre,a szüleim hallani sem akarnak róla hogy közös albérletben legyunk Bárki massal màr megengednék.

Figyelt kérdés

Mit kellene tennem? Azt érzem csak az fontos nekik hogy az ő igazukat bizonyítsák,se sosem néztek nekem mi a jó

Esetleg mikor éreznem jól magam. Csak akkor orulnek az én boldogsagomnak ha az nekik is kedvez



2020. nov. 30. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem tudod magad eltartani, akkor nem költözöl össze a barátoddal.
2020. nov. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Talán azért, mert nem akarják, hogy ne legyen megoldva a lakhatásod, ha összevesztek.

De mit mondtad konkrétan? Mi volt az indokuk? Azt nem írtad le.

2020. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Konkrétan mi a kérdés?

Igazuk van.

1, Ha összevesztek, márpedig ennek ugye mindig meg van az esélye, ki marad az albérletben?

2, Ugyan mennyire koncentrálnál a tanulásra a párod mellett?

2020. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Volt ilyen rokon csajszi.

A barátja el is jegyezte fél év után. Összeköltöztek. A srac szülei vették a lakást a lány szülei berendezték.

Pár hónap móka után a srác szülei mondtak,hogy nem támogatják anyagilag,ha együtt maradnak, még aznap kirakta a csajt,de szó szerint "szedd össze a szarjaid és takarodj" másnap mentünk akkor leszerelni a berendezéseket és elvittük a cuccokat...

2020. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerencsére az egyetem szép hosszú. Kezdjétek külön albiban lakótársakkal, aztán már ha megy az önálló élet, egyikőtöket sem sodorja el a hirtelen jött szabadság, akkor majd lehet rajta gondolkodni, hogy lakótársak helyett egymással.
2020. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Hát, bocs, hogy felvetem ezt, de nem lehet, hogy nem kedvelik a barátodat és a valódi ok az ez? :/


Kérdezd meg, hogy gondolják, hogy majd öt évig így külön lesztek? Nem gondolják, hogy ez nem tesz majd jót a kapcsolatodnak? Ebből lehet látni lehet, hogy aggódnak e értetek, vagy igazából nem bánnák, ha vége lesz.

2020. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha normálisan megegyeztek, akar papíron az anyagiakról, hogy szakítás eseten ki megy/ marad, takarítás stb akkpr nem ertem mi a gond. Az a hiedelem nem tudom miert van hogy elvonja a figyelmet a tanulásról, ez akkor is megeshet ha lakotarsakkal lakik a kérdező , mert azokkal csinal programot, vagy ha nem lenne baratja es ismerkedne akkor is. Egyetemi bulik stb..ha meg komolyan tanulnak akkor meg mindegy kivel laknak. A masik hogy igy kényelmesebb, en is rengeteget tanultam, de jo volt hogy együtt lakunk, megöleltem vagy adtam puszit, aztan mentem vissza tanulni. De jó volt hogy nem kell külön egyeztetni ki mikor er ra.
2020. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Ki fizetné az albit? Ha ti ketten, akkor a szülőknek nem sok közük van hozzá. Felnőttek vagytok.
2020. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

De ha a szüleid penzelnek nyilván nem sokat tudsz tenni.

4# persze mindenhol vannak extrém esetek, de nem ebből kéne kiindulni. Ha van szerződés az vedte volna, ha nincs ezt kb egy idegen is megtehette volna ha a lakást bérlik.

2020. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők fizetik az albérletet a gyereknek nem értem a szülő szempontjából , miért biztonságosabb egy ismeretlen emberrel vagy emberekkel összeköltözni , mint a barátjával akit a szülők is ismernek.
2020. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!