Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák/Apukák! Ti meddig...

Anyukák/Apukák! Ti meddig engeditek a tinit telefonozni?

Figyelt kérdés

Az mennyire normális hogy egy 13 éves le kell tegye a telefon este 20kor?

Ti meddig engeditek meg?



2020. dec. 1. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

11 éves a lányom, nem tudom az én válaszom hasznos lesz-e.

Nem korlátozom egyáltalán. Megmondtam neki, addig még a tanulás rovására nem megy a tablet/telefon/gép használata, addig annyit használja amennyit akarja.

Digitális oktatás lett nálunk (is), most pl töriből írja a vázlatot, mondani se kellett neki. Ha végez ma is mindennel, utána úgyis videókat néz, játszik.

Azt, hogy este meddig van ébren, szintén rábíztam, de mivel tudja, ha nem alszik legkésőbb 10-kor, másnap álmos lesz, így van, hogy 9-kor szól, anya jó éjt, alszom.

Nem hiszem, hogy 4,8-as tanulmányi átlagnál korlátoznom kellene.

2020. dec. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Én az első telefonomat 5.osztályban kaptam mert innentől jártam egyedül az iskolába viszont 17 évesen lett facebookom megbeszéltük hogy fürdés előtt mindig oda adom kb fél 8 - 8kor mentem fürdeni mindig oda adtam nem szemtelenkedtem

Szerintem normális

2020. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 jokyman15 válasza:
68%
Ennyi idősen, már ilyen dolgokat nem kell megkövetelni. Nem attól lesz jobb ember, ha korlátozod ilyenekben. Elég ha lefekvési idő előtt leteszi. És ne telefonozzon az éjszaka közepén már.
2020. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Ez szerintem nagy hülyeség . Ilyen téren nem lehet korlátozni egy gyereket .
2020. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Ez teljesen gyerekfuggo szerintem. Ha latod, hogy a telefon miatt nem tanul, nem csinal semmit, nem alszik eleget, akkor nyilvan korlatozni kell. De ha egyebkent nincs vele problema, akkor nem kell elvenni tole szerintem.
2020. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Felesleges. Ilyennel az én szüleim is próbálkoztak, ha akartam, megoldottam hogy nálam legyen. Amikor erre rájöttek, feladták.
2020. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Nincs olyan hogy nem engeded. Ők már teljes mértékben ebben nőttek fel, hozzá vannak nőve. Ott élnek a cyber világban, mindenkivel ott tartják a kapcsolatot. Ezt egyszerűen el kell fogadni. 47F
2020. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Én azt szoktam kérni, hogy 9 után az ágyban már ne nyomkodja, inkább olvasson könyvet.
2020. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Lányom 14 éves. Év elején sokat rontott a suliban, nem tanult és otthon sem úgy viselkedett ahogy kell. A telefont nem vettem el, de a wifiről letiltottam a telóját és a tabletet. Most javított a suliban és a viselkedése is javult, így először napi egy órára, most már napi két órára megkapja a wifit.
2020. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11%
A gyerek tanulás helyett telefonozik?
2020. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!