Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyan személyek...

Vannak itt olyan személyek akinek a szüleik tönkre tették az életük jelentős részét?

Figyelt kérdés

Kérem aki tud és szeretne meghallgatni mivel senkihez sem tudok fordulni írjon rám.

És azért írtam direkt így mert jobban tudok azonosulni velük és fordítva is



2020. dec. 1. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
írd ide. a kulcsszavak alapján járunk páran ebben a cipőben
2020. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom lehet ismeritek ki lehetek így gyk-n

Szóval apám masszív alkoholista, anyám egy rongy számára

És mindig em vagyok a hibás, em vagyok mindig a baj ha anyámnak mondom ne legyen egy szolga kibe bele törölhetik a mocskokat.

Csóró lettem mivel a szüleimnek a munka büdös tanulni akarok de ők azt akarják gyárba dolgozzak és azt akarják ne is menjek sehova

Arra megy ki a játék hogy öreg korukban el legyen tartva

Szóval így fiatalon megkeseredve kell örökre elmennem, ami így is lesz

Ez a bántalmazó kép amit át el a család de nem fogadom el és legtöbbet ki akarom hozni az életből mert már csak azért is én megmutatom alap elven.

Remélem valakivel beszélhetek

Senkihez se tudok fordulni

2020. dec. 1. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkoholista, sokszor vert bucira gyerekként engem, a nővérem és anyánkat is válogatott eszközökkel. Egyszer a saját anyját is felkente a falra, ott fojtogatta (azért, mert Mama beszólt Anyának és Anyát csak ő bánthatja, senki más. Ez komoly, ez volt az ok.).

Pánikbeteg lettem tőle, évekig volt lelkiismeret furdalásom, hogy gyáva voltam megölni őt (milyen jól tettem, hogy nem tettem!!!!!), mert akkor anyám felszabadult volna a terror alól.

A megoldás: Menj olyan messze, amilyen messze csak tudsz. Szakítsd meg velük a kapcsolatot, távolodj el, add fel anyád megmentését, mert ő nem akar ebből kilépni (nem, nem akar! Akkor se, ha azt mondja. Én az anyámnak lakhatást, ellátást intéztem és így se volt hajlandó elhagyni apámat, pedig egy nappal előtte órákig sírt nekem, hogy nem bírja tovább, el akar válni. Másnap már nem akart. 39 éve vannak együtt és az első perctől utálták egymást, csak a nővérem miatt maradtak együtt, én meg kellettem a szocpolhoz.). Tisztelned kell az ő döntését, mert mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.

Munka mellett tanulj esti tagozaton! Kemény, de nekem is ment, emelkedj fel, hagyd őket magad mögött. Ha keresnek, ne válaszolj, csak le akarnak húzni!

És még egy tanács: keress egy pszichológust, engem anno egy terápia mentett meg az öngyilkosságtól. TB-re is lehet kérni, a pszichiátrián kell jelentkezni és 5 alkalmat fizet az állam (nyugi, nem befekvős, meg nem gyógyszereznek be, csak beszélgetés van normális körülmények között). Nem sok, de ez alatt is sok tehertől megszabadulhatsz..

2020. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm a válaszod.

Anyám menthetetlen

Pszihologushoz menni is akarok de nem vagyok szomorú épp meg efféle szarsagok

Hanem menekülni szeretnék csak közép suliba járok

2020. dec. 1. 18:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

A suliban kell hogy legyen iskolapszichológus, szociális munkás, esetleg mindkettő, keresd meg őket, segíteni fognak. Az osztályfőnököd segít, hozzájuk irányít majd. (Online is foglalkoznak veled.)

A pszichológushoz nem azért szokott menni az ember, mert szomorú. A leggyakoribb okok: Szorongás, düh, kilátástalanság, tehetetlenség, olyan probléma, amit az ember úgy érez, nem tud megoldani. Esetleg gyász, veszteség feldolgozása miatt, vagy az önismeret fejlesztése végett.

2020. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!