Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen hogy lehet túltenni...

Ezen hogy lehet túltenni magam, hogy lehet jól kezelni ezt?

Figyelt kérdés

Apukámat sajnos elveszítettem pár hónapja, pedig fiatal vagyok. Nem vagyok tini, de még 30 éves sem. Nyilván az önmagában tragikus ha valakinek meghal az édesapja, de nekem konkrét kérdésem lenne.

Néha zavar engem és elszomorít, hogy annyi minden áll még előttem az életben (elvileg) és tőle már nem kérdezhetem a véleményét,a tanácsát, neki nem mondhatom el. Hiába tudom ugyanezt megtenni anyukámmal, vagy a párommal, vagy egy unokatestvéremmel, az akkor sem ugyanolyan.

Amikor az életben valamin gondolkodok, hogy mit csináljak, hogy csináljak valamit, vagy ne, vagy változtassak-e valamin vagy nem, zavar, hogy nem tudom, apukám mit gondolna. Amiről beszéltünk míg élt, az kevésbé aggasztó, mert tudom, hogy mit gondolna, hisz elmondta. Még olyan is volt, hogy anyukám hallani vélte, ahogy apukám mond neki valamit és mondja neki, hogy tegyen vagy ne tegyen meg valamit. Ezek belső hangok, gondolatok, nem az igazi hangok, ami egy élő emberé, ez egyértelmű. Lehet valaki ezt hülyeségnek tartja, de nem ez a lényeg. Szóval ha tudom valamiről, hogy apukám mit gondolt vagy gondolna róla, akkor az nekem megnyugtató.

Amikor viszont valamiben mondjuk döntenék, vagy terveznék valamit, akkor zavaró számomra, hogy nem kérhetem ki a véleményét, úgy ahogy más, akinek él az apja. Nyugodtabban hoznék meg döntéseket, ha ő is támogatná, ha tudnám, hogy jó ötletnek tartja, hogy örülne neki. Ha esetleg arra gondolok, hogy bizonyos dolognak meg nem örülne, akkor abban az esetben megfontolnám, hogy nem teszem meg. Hiába már szegény nem él, nekem attól még ő fontos marad, a véleménye, az is, hogy életében mit gondolhatott. Ha meg egyébként valóban van mennyország vagy valami, és ott van és onnan lát és tud rólam dolgokat, vagy ott találkozok vele, akkor meg tulajdonképpen értelmet is nyer, amiről beszélek. Van aki semmi ilyenben nem hisz, de most ez csak egy nézőpont, én nem a mennyországról szeretnék vitát nyitni.

Például eldöntöttem, hogy szeretnék esetleg másoddiplomát, de ez sosem jött szóba és nem tudnék úgy igazán könnyű szívvel úgy szakot választani, hogy nem tudom, ő mit szeretne. Attól függetlenül, hogy vannak saját elképzeléseim. Vagy például ha lenne párkapcsolati problémám, akkor is szeretném tudni, hogy mi a véleménye. Nem állandóan, de 1-2 alkalommal ilyenről is beszéltünk. És ezt nem úgy kell érteni, hogy nem volt semmi privát szférám. Vagy ha esetleg kórházba kerülnék, vagy valami beavatkozást kellene rajtam végezni, akkor is zavarna, hogy nem ülhet ott mellettem a kórházban, nem mondhatom el neki, hogy hogy sikerült a vizsgálat. Mivel orvos is volt, ezért ilyenekről is elmondta a véleményét, értett hozzá, vigyázott is rám mióta megszülettem, ha mégis valami bajom volt, mindent megtett, hogy nekem jó legyen.

Nem mondhatom el neki azt sem, hogy milyen a munkahelyem, majd ha lesz. Jó lenne tudni örül-e, hogy olyan az életem, amilyen, mit tart jónak és mit nem, büszke-e rám.


Tudom, hogy felnőtt emberként az ember maga felelős a döntéseiért meg mindenért, de még a halála után is annak örülnék, ha olyat csinálnék, amit jónak tart. Akkor nyugodtabb lennék, hogy jól döntök.


Amiatt is bánatos vagyok, hogy korábban meg volt, hogy nem akartam valamit megtenni, amit mondott volna, például jogsit szerezni és most meg bánom, mert legalább láthatta volna. Erről legalább tudom, hogy ezt támogatná.


Akinek meghalnak a szülei, bennük mindig lesz utána egy ilyen tétovázás? Vagy ezzel teljesen fel kell hagyni?

Nekem hihetetlen, hogy lehet még más is az életem. Most csak a szomorúságot érzem és a bizonytalanságot.



2020. dec. 3. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Nyilvan most meg eroteljesen gyaszolsz, ezert nehez. De nem rendelheted ala az eleted egy elhunytnak, igy nem lehet elni. Keress fel nyugodtan egy pszichologust, ha ugy erzed, egyedul nem tudsz ezen tuljutni.
2020. dec. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
89%

Szia!

Teljesen érthető, amit érzel. De fontos tudnod, hogy ő mindig ott lesz veled. És nem a klisés értelemben, hanem úgy, hogy elvégre nagyon régóta imerted, és így az egyéniségének, véleményének egy része mindig is benned fog élni, érezni fogod őt.

És nem baj, ha nem pontosan azokat a döntéseket hozod meg, amiket ő tett volna, elvégre ez a te életed. Ha mégis szükséged lenne rá, megkérdezheted a hozzá közel állókat, hogy mit gondolna az adott témáról. És persze a családod mindig ott lesz egy beszélgetésre.

Én azt gondolom, hogy egy ember tovább él a hozzá közel állók emlékeiben, valamint keresztyénként azt is, hogy bizonyos formában ténylegesen itt van. (Én sem szeretnék hitvitát kezdeményezni)

Remélem, tudtam egy kicsit segíteni.

2020. dec. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Most még hagyd magad nyugodtan gyászolni, hiszen még egy év se telt el (és az nem is elég). Minden érzés természetes: az, hogy hiányzik, az, hogy szeretnél vele megbeszélni dolgokat, és annak a fájdalma, hogy ezt már nem teheted meg. De a tetteidben úgyis benne van az ő nevelése, hiszen genetikailag félig ő vagy, a másik meg a nevelés, az együtt töltött évek. Aztán majd lassan haladsz az önállósodás felé, mindig benned lesz, hogy ő vajon mit gondolna, de majd el fogsz kezdeni tudni saját döntéseket hozni az addigra több szempontból megváltozott élethelyzteidben.
2020. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Austin33 ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom hogy elvesztetted édesapádat .Őszinte részvétem . Tudnod kell hogy nem vagy egyedül.Sokan átélik ezt .Tudod ha gondolod és ajánlom is nagy szeretettel fordulj mindig Ő hozzá. :( Beszélj hozzá. Tudd hogy hallja amit mondasz Neki.Bár nem látod már Őt de biztos vagyok benne hogy még mindig figyel rád.Valamint ezt is jó ha tudod:

Van több modell is a feldolgozásra,hogy mi zajlik le az emberbe a gyász időszakában .

A kezdeti modellek 3 szakaszt írtak le: az érzelmi sokk, a veszteség tudatosulása és a felépülés.


A 4 szakaszos modell fázisai a tagadás, düh, depresszió, elfogadás.


Az 5 szakaszos modell fázisai: tagadás, düh, alkudozás, depresszió, elfogadás.

Fel a fejjel!!

2020. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!