Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemre menjek vagy költözze...

Egyetemre menjek vagy költözzek el?18/l Verbálisan bántalmazó szülők elől? Volt más ilyen cipőben?

Figyelt kérdés

A szüleim (főként apám) verbálisan bántanak. Anyám folyamatosan lelkiismeretfurdalást akar bennem kelteni, apám pedig fenyeget, ócsárol,lenéz, nem enged el itthonról.

Sajnos valószínűleg depressziós lettem a középiskolai évek alatt(nulla motiváció, folyamatosan elterelem a figyelmem, hogy ne kelljen gondolkodnom a nehéz dolgokon, mindig fáradt vagyok, amikor tudok, alszom, hányingerem van az ételtől, önbecsülési problémáim vannak, stb), így most nagyon nehezen bírom már, kezdem feladni. Vagyis feladnám, de nem bírom megtenni.

Régen, mikor még volt motivációm dolgokhoz, jól tanultam, egyetemre szerettem volna menni, nagyon. Most is nagy vágyam ez, de nem tudom, bírnám-e itthon. Mivel a fővárosban élek és itt is szeretnék egyetemre menni, koliba nem vesznek fel, de a tanulmányi átlagom sem elég hozzá.

Nagyon fáj az is, hogy volt osztálytársaim, akik jóval lustábbak, rosszabb képességűek voltak nálam, most sokkal biztosabb mennek továbbtanulni. Én attól félek, ha most nem megyek, később sem fogok.

Tehát a kérdésem. Szerintetek mit tegyek? Bírjam ki itthon, hátha enyhül a helyzet, ha kevesebbet leszek itthon, nagyobb teret kapok, vagy menjek el dolgozni és amint lehet lépjek le?

Valaki volt már hasonló helyzetben?



2020. dec. 4. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Kezdj el dolgozni aztán húzz minnél messzebbre
2020. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Amíg nem keresel pénzt, ki leszel szolgáltatva a szüleidnek, és semerre sem fogsz tudni lépni. Kezdj el dolgozni, és levelezőn iratkozz be egyetemre, ugyanannyit ér az a diploma is.

Az otthoni helyzet nem fog megváltozni, a szüleid személyisége fix marad, ők már felnőttek.

2020. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Én meg azt mondom hogy menj vidéki egyetemre!

Én Pécsre járok és vannak ismerőseim, akik Bpről jöttek.

Ott tuti fel kell vegyenek koliba és tudsz szépen mellette meózni

Biztos nehéz a szüleid mellett, de szerintem fontosabb, hogy tovább tanulj és legyen egy rendes végzettséged! Ha most nem mész, kimaradsz a tanulásból, biztos, hogy nehéz lesz utána újra neki állni, belekezdeni... arra is gondolj, hogy abból a fizuból, amit kapnál mondjuk kasszásként, persze tudsz gyüjtögetni, elköltözni... de később, ha lesz családod, akkor is elég lesz?

2020. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
96%
Vagy vállalod a távolabbi egyetemet és a kolit vagy maradsz helyben és akkor elviseled a szülőket. Te döntesz.
2020. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Sereg? Rendőrség?


Ott van lakhatás, fizu, útiköltségtérítés,...

2020. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Ha van kedved olvasni, akkor itt esetleg a 14-es válasz segíthet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..


Amúgy meg hallgass arra a gondolatra, ami a legnagyobb nyugalmat és biztosságot adja neked. +Egy rövid őszinte fohász vagy ima is rengeteget segít, én anélkül nem bírtam volna ki..

2020. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Hogy döntöttél?
2020. dec. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!