Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ha rendszeresen...

Mit tehetek ha rendszeresen bántalmaznak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és napiszinten bántalmaznak fizikálisan és verbálisan othon. Édes anyámmal lakok meg 2 testvéremmel akik már nagykorúak.

Legtöbbször oknélkül bántalmaznak, vagy azért mert nem azonnal végzem el a házimunkákat(mosás, hajtogatás, takarítás, stb...) volt hogy megvádoltak azzal hogy drogozok mert olyan le harcoltnak tűnök pedig csak miattuk vagyok olyan és persze azért is kaptam mert ők azt hiszik drogozok.

Félek a feljelentéstől ugyanis nem akarok nevelő intézetbe kerülni.

Van egy barátom ő már dolgozik is, és nem tud az egészről, a több napos bántalmazásra utaló nyomokra azt mondom hogy el estem.

A térdem műtve volt egy baleset miatt ami miatt eléggé korlátozott a mozgásom, és többnyire azt bántják mert tudják az fáj a legjobban volt hogy járni se tudtam napokig annyira el intéztek, lelkileg nagyon megvisel az egész és úgy érzem nem fogom meg élni a 18 éves kort hogy el tudjak költözni.

Gyámságomról anyám nem mondana le önszántából ha barátomhoz kérném magam, és félek hogy a hatóságok feljelentés esetén valamit kifogásolnának a barátomon akkor is ha nincs semmi gond vele.

Nevelő intézetbe meg nem élném túl az első fél évet se.



2020. dec. 5. 05:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A barátom tudja hogy valami nincs rendben,próbálja kiszedni belőlem de nem merem el mondani neki félek csak mégjobban bántanának othon ha szembesítené őket azzal amit tesznek velem.
2020. dec. 5. 05:09
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Szia, minél több embernek mond el hogy bántanak. A barátodnak is, a szomszédoknak, az iskolában, az orvosodnak, szóval mindenkinek.

Hívd fel a családsegítőt, kérj segítséget, így nem lehet élni.

Tudom nagyon nehéz a nyílvánossághoz fordulni de muszáj. Tedd félre a szégyenérzetet a félelmeidet merj felszólalni saját érdekedben.

Ha ki is emelnek a 'családodból' csak jobb lehet a jelenlegi állapotnál. Ma már ha jól tudom nincs hagyományos nevelő intézet. Valószínűleg családotthonba kerülsz ami nem olyan rossz mint gondolod. Légy bátor és tedd meg a szükséges lépéseket.

2020. dec. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Mondd el a barátodnak.

Legyél őszinte,kérd meg, hogy ne szóljon otthon, mert azzal csak neked árt.

MERJ SEGÍTSÉGET KÉRNI!

A baratodhoz nem tudsz oda költözni? Én a helyedben ezt tenném. És új életet kell kezdeni, nem arra várni, hogy 18 évesen te meghalsz.

Te saját magadat ne tipord el, szóval kérj segítséget!! Tegyék csak helyre figyelmeztetésképp Anyádat.

2020. dec. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korod után anyád beleegyezése nélkül elkoltozhetsz, ha a területileg illetékes gyámhivatal jóváhagyja, ami nem túl hosszú folyamat, egy űrlapot kell kitölteni. A barátodnak vagy a szüleinek vállalnia kell, hogy befogadnak. A legjobb, hogy anyának ez után tartásdíjat kell fizetnie utánad, és a családi pótlékot is te kapod. Lépd meg mielőbb. A másik lehetőség, ha a barátod feleségül vesz, de ahhoz úgy tudom, kell a szülői beleegyezés is.
2020. dec. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A barátom szülei kinem állhatnak mert roma származású vagyok. Akárhányszor ott vagyok nem köszönnek vagy úgy néznek rám mint akit meg akarnak verni.
2020. dec. 5. 09:06
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még fontos, hogy a barátod tudjon róla. Azok alapján, amit itt leírtál, egy értelmes, jóravaló lány vagy. Fontos, hogy kiszakadj a családod közegéből főleg, mert cigányok. Általában ők nem arról híresek, hogy támogatják azt, aki ki akar törni.
2020. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
Gondoltam, hogy az vagy. Aznírásképed, fogalmazás of és a családod állatias viselkedése is erre utal. A barátod szüleinek nem veled van baja, hanem félnek hogy ha te komolyabbra fotdítod a kapcsolatot a fiukkal, megkapják melléd a "kiccshaládot" is.
2020. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan szörnyű írás ez, utolsó. Ellenben valószínűleg többet segítenél neki, ha elárulnád, mit rontott el, de ne fáradj, megteszem én!

Otthon* napi szinten* ok nélkül*

Az igekötők egybeírandók az igével, ha az az ige előtt áll, tehát: leharcoltnak, elintéztek, megélni.

Továbbá sokat segít a vesszőhasználaton, ha végiggondolja az ember a mondatelemzést, amit még hetedikes nyelvtanon vettek át. Két külön állítmányt a tagmondatokban vessző választ el. Mindegy, hogy a kötőszó a 'hogy' vagy az 'ugyanis'. A lényeg a külön állítmányok elválasztása.

2020. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7#

Fején találtad a szöget..

De a barátom is meg mondta őt nem érdekli a családom ahogy engemse ahogy el költöznék meg szakítanám velük a kapcsolatot.

2020. dec. 5. 10:16
 10/17 anonim válasza:

Elhiszem, hogy nehéz, de mindenképp kérj segítséget.

Keresd az illetékes szociális intézményeket.

Ha segít, és valamennyi spórolt pénzed is van, akár pszichológushoz is elmehetsz.

De a barátodra mindenképp támaszkodj. Ha máshogy nem, legalább lelkileg tud majd segíteni - illetve próbálj a barátaidhoz is fordulni.

A lényeg, hogy ne add fel, ne hagyd, hogy megtörjenek! Ne gondold, hogy egyedül vagy, mert ez nem igaz! Nehéz, de a megoldás "csak" az, hogy megtaláld azt/azokat, akik segíteni tudnak és fognak!

2020. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!