Egyetem másik városban?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, májusban fogok érettségizni. Jelenleg minden álmom, hogy főiskolára/egyetemre járhassak. Több szakma is érdekel, de még nincs meg a végleges döntés. A szüleim nem szereztek diplomát, de ezáltal semmivel se kevesebbek, büszke vagyok rájuk, mert sokat dolgoztak, hogy nekem és a testvéremnek megteremtsék a biztos környezetet. Jó gyerekkorom volt/ van évi egy külföldi nyaralás belefért az életünkbe. Ha felvennének felsőoktatásba, nem őket terhelném le a költségeimmel, hanem saját magamat ,persze azért biztos hogy ők is segítenének ( inkább apukám). A gond csak azzal van, hogy anyukám eléggé ellenzi a dolgot, mondván, hogy eljött az idő hogy saját magára költsön, kirepültek a gyerekek. Ezt én teljes mértékbe megértem, és amikor felhozom a diákhitelt rosszul van. Szerintem a háttérbe az áll, hogy nem szeretne elengedni másik városba. (A mi városunkba is van egyetemi kar, de azok nem tetszenek annyira).Többször is átrágtuk a témát, Ő szeretné hogy maradjak, hiszen akkor tudnék otthon lakni, de én arra vágyom, hogy önállóbb legyek. Valamilyen szinten én is szeretnék velük élni, de azért jó lenne kipróbálni milyen is a nagy betűs élet.

Köszönöm ha elolvastátok, kíváncsian várom a véleményeteket! Veletek előfordult ilyesmiféle nézeteltérés?



2020. dec. 12. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Nem attól leszel önálló, ha külön laksz. Diákhitel, csak azért, hogy máshol élhess???
2020. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Megértem, hogy vágysz az önálló életre, viszont ha az a másik varos pl. Budapest, horror lesz kiköhögni az ottani megélhetésed, de még egy másik vidéki város is elég necces. Az önfenntartást hogyan gondoltad? Szinte minden egyetemen az első 2-3 félévben hétfőtől péntekig folyamatosan óra van, zh-k, max hétvégén tudsz elmenni dolgozni, de az szinte semmire nem lesz elég, ezért a szüleidnek mindenképp be kell segíteniük. Sztem nekik inkább a költségek mértékével van bajuk, nem azzal, hogy ne akarnának támogatni téged. Ha van megfelelő képzés a saját városotokban, sztem felesleges máshova menni. A diákhitel sztem ugyancsak nem jó ötlet, anyukád meg akar óvni attól, hogy adóssággal indítsd az életed. Szóval összességében én inkább a maradás mellett lennék, vagy nagyon max másik vidéki város.
2020. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
diákhitelt ne! jól mondja anyukád!legyél bejáros, élj otthon még, miután vége az egyetemnek költhetsz saját lakásra. (önerő?)
2020. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Amíg nem tudod, mit akarsz, addig t*k fölösleges ezen rágódni. Előbb legyen egy épkézláb terved a szakot illetően, ha ez már megvan, akkor pedig a legjobb helyre jelentkezz, ahova képes vagy bejutni (mondjuk ne menj 200 km-nél távolabbra, ha nem muszáj, hogy ne legyen nagyon nehéz hazajárni) Diákhitel szóba jöhet, de csak a legszükségesebbekre, csak azért, hogy "elszórd", azért ne! (Pl lehetne az első félévben vagy évben, mert az első féléveben nem tanácsos diákmunkázni, de félévtól vagy nyártól már nyugodtan)
2020. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

Hulyesegnek tartanam azert felvenni a diakhitelt, mert masik varosban akarsz tanulni. Ha van a varosodban is az a szak, ahova menni akarsz, es lakhatnal otthon, es nem kene hitel, akkor nyilvan ez a logikus dontes. Semmivel sem leszel kevesebb attol, mert esetleg meg diplomaig otthon laksz. Munka mellett az egyetem nehez, foleg az elso ev, nekem akkor szinte enni se volt idom, nemhogy meg heti 30 oraban dolgozni.

Termeszetesen ha az adott szak nincs a varosodban, akkor nyilvan muszaj elkoltoznod, de ha koliban laksz, az joval olcsobb, lehet, hogy meg igy beleferne apukadnak, es tudna tamogatni anyagilag. Anyukad meg majd megbekel a helyzettel.

A diakhitel sem ordogtol valo, de ha nem muszaj, nem kene adossaggal kezdeni az eleted, es a te esetedben szerintem nem letszukseglet. Teljesen megertem anyukadat, hogy hallani sem akar rola.

2020. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Osszvissz havi 60 ezerbol tartottam el magam egyetemen (koli + kaja). Marmint a szuleim. Ennyit szerintem otthon is rad koltenek, rezsire, kajara. Elmesz egyetemre, odadjak neked azt a penzt, es elsz mint hal a vizben. De ha anyad nem ad penzt, nem tamogat, akkor marha nehez lesz. Mert vegsosoron o dont. Elmehetsz ugy egyetemre hogy na te most akkor minden nap mesz majd dolgozni, de nem biztos hogy fog menni. Fog, de a tanulas rovasara. Mindig faradt leszel.
2020. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Oké 6, de akkor nem utaztál haza, nincs helyi bérleted, nem vettél egy pólót. Plusz alsó hangon -22 ezer a csp és a családi kedvezmény, ami kiesik a szülőnek.
2020. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem most jön el a felnőttélet egyik legnagyobb leckéje: Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér!

Most kell döntened, hogy feleslegesen adóssággal terheled-e magadat, vagy bevállalsz valamit, ami nem olyan “menő”, ellenben ugyanolyan értékű. Persze ha nincs az a szak a városodban, amire menni akarsz, akkor muszáj költözni, de gondolom, akkor anyukád sem ellenezné annyira.


Ha eddig sem korlátoztak a szüleid, elmehettél, ahova akartál stb, akkor mi a baj? Miért lenne jobb másokkal nyomorogva lakni egy albérletben, netán koszos, lepusztult kollégiumban (mert ha kalkulálni kell, akkor nem lesz pénz magánra vagy önálló albérletre valószínűleg, utóbbihoz is lakótársak kellenek)? Privát szféra nulla, egyeztetni, alkalmazkodni kell, a többiek simán lehetnek problémásak, pl nem takarítanak, mindenkit felvisznek, átjáróház a lakás stb. Én biztosan otthon laknék, ha nem telik egy lakás komplett bérlésére és amúgy jó a kapcsolatom a szüleimmel.

2020. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy ha rossz az anyagi helyzetetek, valószínűleg felvesznek koliba meg szoctámot is tudsz kapni, abból már jól meg lehet élni.

Csak Budapest horror, Szeged, Debrecen, Pécs, mint nagyobb egyetemi városok, már nem.


Amúgy én megértem a kérdezőt, hogy nem akar otthon lakni, minél idősebb valaki, annál egyre nehezebb szülőkkel lakni.

2020. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%
Munka mellett kettessel-hármassal végezni vagy munka nélkül jelessel, ez elég nagy különbség. Egyetemista koromban csak az volt jeles, akinek a szülei adták a pénzt, aki magát tartotta el, kettes-hármassal kínlódott, mert a melóra kellett pazarolnia az energiáit, a munkahelyeken nem adnak tanulmányi szabadságot. Válassz.
2020. dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!