Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyen, ha valaki csúszik az...

Szégyen, ha valaki csúszik az egyetemen?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok. A múlt tavaszi félévet még teljesen jól átvészeltem, viszont a mostani már egyáltalán nem megy és úgy érzem, hogy ez főként a koronavírusnak és a digitális oktatásnak tudható be (hogy elszigetelődtem az emberektől, szinte 0-24 a szobában kellett ülnöm a gép előtt, nem ért semmilyen inger, senkivel nem tudtam rendesen megbeszélni semmit és a közvetlen környezetemben is volt több fertőzött, valaki meg is halt). Először csak azt vettem észre magamon, hogy fáradékonyabb, kedvtelenebb és motiválatlanabb lettem, többet aludtam, feljött rám pár kiló és nehezebben tudtam koncentrálni az órákon. Viszont később már sokkal rosszabbul voltam. Szinte az egész napot átaludtam, de teljesen fel is borult a napirendem (tehát pl. nem tudtam este időben lefeküdni, hajnalig forgolódtam és napközben az óráim között/után aludtam), sokat sírtam, mindenen stresszeltem és idegeskedtem, egyáltalán nem tudtam koncentrálni (sem az órákon, sem a tanulásra, sem semmire). Mindeközben nem volt kedvem és erőm semmihez, nem érdekelt semmi és abszolút nem éreztem semmit. Volt, hogy reggel felkelve hánytam, remegtem és szédültem. Egy idő után már ott tartottam, hogy nem ettem normálisan (max. valami édességet vagy kekszet magamba tömtem), nem tisztálkodtam normálisan (pl. csak akkor mostam hajat, ha az órán be kellett kapcsolni a kamerát), nem tartottam rendet magam körül (ugyanabban az ágyneműben és ugyanabban a pizsamában aludtam heteken át, a szemét és poharak a padlón stb.) és hasonlók. Próbáltam összekaparni magam és pl. jobban beosztani az időmet, mozogni kicsit, odafigyelni az alvásra és étkezésre, takarítani stb., de egyáltalán nem sikerült. Azt éreztem, hogy ez nekem túl sok, nem vagyok képes ennyi mindenre odafigyelni, ennyi mindennel egyszerre foglalkozni stb., stb. és csak még rosszabbul lettem. Még arra sem voltam képes, hogy mondjuk pihenés címén megnézzek egy filmet. A félévem is teljesen elcsúszott, egy darabig még tudtam tartani a tempót, de mára már egyértelművé vált, hogy nem vagyok képes befejezni ezt a félévet és nem tudom teljesíteni a követelményeket. Ez pedig önmagában is mindenképpen csúszással jár.

Ezt mind elmondtam a szüleimnek -illetve látták is, hogy hogyan viselem ezt az időszakot - de csak nagyon mérgesek lettek, csalódtak bennem és nem értik a problémámat. Csak azt mondogatták, hogy eddig is meg tudtam oldani mindent, milyen jó jegyeim voltak, mindig készültem, szorgalmas voltam, ezek után mégis miért adnám fel, ez mekkora szégyen, de mások is megcsinálták valahogyan stb. Nyilván engem is bánt a helyzet, nem ezt szerettem volna és én is csalódott vagyok, félek, de azt gondoltam, hogy majd talán megértik és segítenek. De nem, sőt.


2020. dec. 13. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Nem.
2020. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem az. Kevesebb az, aki elvégzi időben.
2020. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%

Nem. Nekem van olyan ismerősöm, akivel 2006-ban kezdtem a főiskolát és valahogy tavaly, vagy az előtt végzett.


Csak néztem, amikor FB-on láttam a diplomaosztós képet. Akkor még úgy volt, hogy csak 10 évig járhatsz, utána elküldenek, de ezek szerint nem.

2020. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem
2020. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

a leírt tünetek alapján depressziós vagy. ezt senki nem érti meg, aki nem járt még ilyen cipőben, így a szüleidtől se várd.

kérj segítséget pszichológustól, és ha jobban leszel, majd folytatod

2020. dec. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Miss Endzsi ***** válasza:
84%
Nálunk pti szakon eddig 2 ember végezte el időre.
2020. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
Megértelek. Nekem is szar ez a vírusos helyzet és én is így vagyok vele egy kicsit. A szüleim nem értik/értették meg ezt a dolgot de valahogy próbálok összerázódni. Én ezt ajánlom, hogy ne mindent akarj megváltoztatni hanem egyszerre csak egy dolgot. Mondjuk, hogy elkezdesz normálisan enni és ahoz tartod magad. Utána ha azt sikerült elérned akkor lehet figyelni arra, hogy mindig kidobd a szemetet és ha az is megvan akkor jöhet a következő dolog. Így fokozatosan haladj. Legalábbis nekem ez válik be
2020. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem baj, igazából legalább tudsz egy kis pénzt is keresni ez idő alatt és legalább érnek egy kis ingerhatások. Megértelek mert ez az év engem is, s mint sok mást megviselt lelkileg.
2020. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Elég gyakori, szinte már az a főszabály, hogy a többség 1-2 félévet csúszik. Inkább csússz, minthogy 1-2 jegyet ronts.
2020. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem az, covidtól függetlenül se lenne az. A mostani helyzetben meg főleg nem az, elég rendkívüli körülmény áll fenn.

Sajnálom, hogy ennyire megviselt a szüleid reakciója, szerintem helytelen volt, támogatniuk kéne inkább szülők révén. Nem a te hibád, hogy lelkileg kikezd ez az egész helyzet és szerintem fontosabb az egészség, mint a jegyeid és az egyetem. Nem éri meg, hogy kikészülj és megvár következő félévben.

2020. dec. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!