Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok, ha kiderül...

Hogyan reagálnátok, ha kiderülne, hogy a gyereketek titokban pszichológushoz jár?

Figyelt kérdés
2020. dec. 14. 10:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Magamba néznék, hogy lehet olyan ótvar kapcsolatunk, hogy ezt titkolnia kell.
2020. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
Van gyerekem, igazi, kicsi még, de belegondoltam a helyzetbe és kétségbeesnék, elgondolkodnék, hogy mit rontottam el, hogy úgy érezte,más megoldás nincs. Bár igyekszem úgy nevelni, hogy bízzon bennem és ne mérgezzem lelkileg, mégis vannak olyan tőlem független helyzetek is, ami miatt rászorul. Remélem, ha így lesz, elmondja nekem, és maximálisan támogatni fogom mindenben, amin keresztülmegy.
2020. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem a spzichológushoz járással van gond, hanem hogy nem mondta el, mert valamiért úgy érezte, titkolnia kell előtted. A helyedben elgondolkodnék.
2020. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha szülő lennék, eléggé megviselne, azon gondolkodnék: mi a problémája, velem miért nem beszélt róla (esetleg viszonyultam -e hozzá hogy úgy érezhette: hozzám ne forduljon problémával), miért kell titokban járnia pszichológushoz. A problémáját persze annak mondja el akinek akarja.
2020. dec. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván első gondolatom az lenne, miért nem velem próbálja megbeszélni..

Utána óvatosan megpróbálnék nyitni a téma felé, a későbbiekben pedig igyekeznék olyan szintre emelni a kapcsolatunkat ahol nyugodtan elmondhatja akár rólam, akár a magánéletével kapcsolatos dolgokról van szó.

2020. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
HA titkolnia kell, akkor nem véletlen, hogy oda kell járni.
2020. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

kétségbeesnék, elgondolkodnék, hogy mit rontottam el, hogy úgy érezte,más megoldás nincs


Hát, ha lesz gyereked, akkor azért használd az eszed... a pszichológus nem valami ördögtől való bn, amit végső megoldásként kell kezelni.

2020. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos ilyen nincsen, köteleztek rá, hogy vonjuk be anyámat, hogy rohadjanak meg! Nem is mentem többször amint megtudta! :D
2020. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
elgondolkoznék, és leülnék vele beszélgetni, hogy mi a problémája, és miért nem merte/akarta elmondani nekem, és ha szeretné járhatna továbbra is
2020. dec. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
6%
Kitagadnám!
2020. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!