Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél? anyuka pénzköltése...

Mit tennél? anyuka pénzköltése, folytatás...

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy picikét hosszú lesz, köszönöm a türelmed, ha elolvasod.


Egyszer kitettem egy előzményét ennek a mostani történésnek.

A helyzet az, hogy végre kiálltam magamért anyukámmal szemben, önállósodni szerettem volna (apum havonta küldött a megélhetésemre, tanulmányaimra, amit jócskán elherdált anyum és azt hittem ez normális és nem is figyeltem erre oda), ezért meg szerettem volna beszélni vele, hogy spórolhatnánk, kompromisszum stb. Erre kiakadt és mondta, hogy "olyan vagy, mint az apád", ezért otthagytam őt, ahol éppen ezt beszéltük, mert elegem volt, hogy mindig ez a vége és veszekedést sem akartam. Egy életmentő műtéten ment át múlt hónapban és azelőtt is rengeteget segítettem neki, tudjátok, amit szokás és ami el is várt. Ezek után képes volt azt mondani hogy soha nem segítek neki semmiben, miattam van rendetlenség (miközben én csinálom meg és másnap újra olyan..), szóval nem ismer el engem, én mindig kiállok magamért, nem hagytam magam elnyomni. Sokszor mondta hogy 1 kezén meg tudná számolni hányszor segítettem neki 21 év alatt, és ahogy idősbödöm, mindig növeli az évek számát is :'( mindig felrója, hogy ő mi mindent tett értem és én neki semmit :'( sose hagyott tanulni, pihenni munka után, mindig kellett neki valami és ha mondtam, hogy 5 perc, kiakadt, hogy én sose csinálok semmit :'(. Mondtam a macskáknak otthon, hogy "jaj senki nem adott vizet nektek" erre kiakadt és kilökött az ajtón és kizárt. Erre nagyim befogadott és nála lakom.


Hogy lehetne anyummal helyrehozni a kapcsolatot? Lehet egyáltalán? Volt valakivel hasonló? Hogy oldotta meg?


Nem nyafogni szeretnék, próbálom kezelni, de nem tudom hogy, de szeretném. Önállósodnom sikerült, amit az előző kérdésemben ajánlottak meg is tettem és így tényleg jobb, viszont amire számítottam, anyumnak nem tetszik hogy nem költhet és ez miattam van :(



2020. dec. 14. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
95%

Most anyukád komolyan kidobott a házból emiatt?

Jézusom,nem normális.Én a helyedben ilyen toxikus személlyel nem akarnék kapcsolatot létesíteni,olvasni is szörnyű volt nem,hogy ebben lenni.Ez a mártírkodás a részéről nem szép,hiába vagy 21 éves normális szülő nem dobja ki a SAJÁT gyerekét az utcára.Kitartást és nagyon sajnálom.

2020. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél?

Elmész, nyitsz egy saját bankszámlát.

Felhivod apudat, elmondod neki mi a helyzet.


Arra kéred a pénzt, és mindent megteszel a mamadnak.

Mert az amit anyud csinált nem normális.

2020. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

Akkor komolyan hagynom kéne a kapcsolatot? De ő az egyetlen anyukám (nyilván XD) Eddig ugye "békében" megéltünk, mert hagytam a dolgait, de utána rájöttem, hogy nem túl fair, amiket tesz :( Én is sokszor hibás voltam, mert ugye visszaszóltam, nem adtam igazat neki, ha úgy éreztem, hogy nincs. Vehette ezt "tiszteletlenségnek".


#2 Óh, már nyitottam, és amire apum utalt azt is elvettem anyumtól és megváltoztattam a kódot, ahogy megtörtént az az "otthagyós incidens". Nagyimnak adok a fizumból, bármit megteszek neki, megérdemel mindent :)


Mindig mondja nagyimnak anyum, hogy én felőlem ő éhen is halhat, de neki is van melója :'(

2020. dec. 14. 19:17
 4/75 A kérdező kommentje:

#1-es

Igen, ezért :( Köszönöm a kívánságot, megpróbálok :) Bár jó lenne nem ilyen mérgező légkör lenne köztem. A saját anyámmal..

2020. dec. 14. 19:19
 5/75 A kérdező kommentje:
*köztünk
2020. dec. 14. 19:22
 6/75 anonim ***** válasza:
93%

Megértem drága kérdező de sajnos ilyen anyával nem igazán lehet jó kapcsolatot fenn tartani mert mindig magát fogja sajnáltatni téged meg hibáztatni és bűntudatot kelt majd benned.

Tarthatod vele a kapcsolatot de ne sokat inkább

2020. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
76%
linkeld az előzményt pls
2020. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
93%

Igen, hagynod kellene vele való kapcsolatot. Nem kellene keresni édesanyádat, bármit, bárhogy segítettél (leírásból úgy tűnik sokat segítettél), az nem volt jó, bármit teszel, "semmit se teszel" szerinte...

Neki kell rájönnie, ha elgondolkodik (nem biztos hogy elgondolkodik), hogy a kapcsolatot ő rontotta el.

2020. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
92%
Csak a macskákat sajnálom, hogy ottmaradtak. Téged azért nem, mert végre hátat fordithatsz, és élheted az anyád nélkül a életed, és ha ilyen, hiába az anyád, örülj, hogy megszabadultál töle.
2020. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
100%
Örülj hogy megszabadultál tőle! Az én anyám is pont ugyanilyen, és én is mindig ragaszkodtam hozzá,és mindig megtalálta a módját hogy lehúzzon és tönkre tegyen. Engem is volt hogy kidobott, és sajnos én kérleltem hogy engedjen vissza. Azóta csinált nekem 3 milla tartozást és több maradandó betegséget. Használd ki hogy nem akar látni, lépj le és így legalább nem lesz lelkiismeret furdalásod. Éld az életed inkább nélküke, soha nem változik ez a fajta.
2020. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!