Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy anyukám...

Miért van az, hogy anyukám nem bírja elviselni, ha nem szólhat bele abba, hogy mit csinálok, mert önálló vagyok?

Figyelt kérdés

Pár dolog rólam és anyámról.


17 és fél éves vagyok, fiú. Anyukám 54 éves, egyedül nevel 3 éves korom óta, emrt elváltak apával. Egész nap itthon van, soha életében nem járt el munkahelyre vagy "dolgozóba"(- ahogy kiskoromban hívtam apa munkahelyét) ingatlanbizniszt folytat, néha telefonál csak, de akkor nagyon. Ideje nagyon nagy részét a kedvenc könyvei olvasásával tölti vagy a teraszon vagy a nappaliban az ablak mellett.


A helyzet a következő. A legegyszerűbb, legjelentéktelenebb döntéseket sem tudja rámbízni, megőrül, ha kicsúszik valami az irányítása alól.

Mai "összetűzés": Holnap délután randim lesz, egy lánnyal elmegyek sétálni, meg beszélgetni (lényegtelen). Szóba került valahogy, hogy ma lefürdök. Ne kérdezzétek, hogy hogy, nem emlékszem.

Én meg mondtam, hogy áhh nincs kedvem, majd holnap.

És egyből elkezdett idegeskedni, hogy holnap? óra közben? NAP közben?

Most menj fürödni!


Én meg bármit csinálok, hiába mondom, hogy csak első két óra lesz, köti az ebet a karóhoz, nem hagy magamtól dönteni.

És akkor mi van, ha holnap nap közben fürdök le, órák után? Semmi.

Sokkal frissebb is leszek..


Aztán még van olyan, hogy bármilyen döntést hozok magamtól, azt nem tudja elfogadni. Mindig, minden áron bele kell szólnia és módosítani, hogy "neki hogy legyen jó". Szintén a legjelentéktelenebb dolgokról is. Például: Egyik haveromhoz átmennék, mert vett egy simsont és ott b*sszuk az idegeinket, mert nem jó a váltó :D. Semmi az egész, bejelentem, 1 óra max, ha el van fogadva átmegyek 8 utcányival odébb, ha nem akkor nem. Ennyi.

De neeem. Anyám nem ilyen egyszerű. Miért mész át? Minek mész át? Miért maradsz ennyi ideig stb stb.

És nekiáll variálni. Ne maradj ennyit, fél órát max, és gyere haza. Melyik úton jössz? a Rezedán?

Ha meg azt mondom, hogy fél órát leszek ott akkor meg kevés.


Basszus. 17 éves vagyok és meg van szabva, hogy nekem mi a jó, olyan dolgokban is amihez anyámnak annyira semmi köze, hogy még részt se vesz benne. Csak azért, hogy neki belül megnyugvása legyen.

De értitek? Őszi szünet van. Otthon döglök a szobámban, semmi dolgom. Anyám a nappaliban az ablak mellett olvas, ő is döglik úgymond.

De amikor meg hív a "tesó" (haverom, hogy szereljünk motort) akkor meg már baj minden. Valamiért nem tudja megérteni, hogy nem vendégségbe megyek, hanem összezsírozni magam könyékig és jól érezni magam. Azért hívott, mert jó barátok vagyunk, mindketten értünk hozzá, ha elhúzódik 3-4 órát, akkor sincs baj. Az óvodások is szétszedhetetlenek, ők is órákig játszanak egymással.


Hát szóval így kontrollál. Nem tud beleegyezni abba amit én döntök. Mindenképpen módosítani akar mindenen.


2020. dec. 16. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon nem tudsz ezen változtatni, fél évet bírj ki, utána már nem mondhatja meg mit csinálj, és hogyan. :)
2020. dec. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: nem feltétlen akarok. Csak magyarázatot, hátha van valakinek hasonló tapasztalata :)
2020. dec. 17. 00:00
 3/12 Savlekotő ***** válasza:
22%
Nincs férfi mellette,sajnos elvált egyedül álló nők tömege ilyen beteg lelkű, és megnyomorított gyerekeket termelnek ki.. :( Mit tehetsz lelépsz amint lehet,addig meg bologatsz és megtanulsz profin hazudni színészkedni.
2020. dec. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem véletlen, hogy elvált, apád se bírta ki emellett a beteg lelkű szipirtyó mellett, aki még férfihiányban is szenved. Mérhetetlenül szorongó, azért ilyen kontrollmániás. Van ilyen, nem ritka. Amint lehet, költözz el otthonról, ha továbbtanulsz, akkor más városba, kollégiumba. Addig meg legyél határozott, ne vitatkozz, hanem közöld vele a tényeket, mondjuk, hogy mikor jössz, azt is csak ha nagyon muszáj. Minél kevesebbet mondj neki tőmondatokban (hiszen amit nem mondasz, abba nem tud belekötni, minden másba és ugyanannak az ellenkezőjébe viszont bele fog, ez élteti - de amúgy mindeközben szenved, csak eltakarja saját maga elől is), minél kevesebbet legyél vele egy légtérben, szóval fizikailag minimalizáld a beszédbe elegyedés lehetőségét. Ha nem tudsz menekülni, és számon kér, hogy mért nem állsz vele szóba, írj fel mindent, amit mond, és ha összegyűlik vagy 10 (nagyon hamar, úgy 1 nap alatt össze fog), szép nyugodtan olvasd fel neki, hogy szembesítsd a kötözködéseivel, ugyanis ő maga nem veszi észre. Akkor majd jönni fog a hisztériás nagyjelenet, a hattyú halála, hogy de ő csak jót akar, és már jóindulatúan szólni se lehet neked semmit, de mégis el fog gondolkozni, mert megérzi, hogy elveszíthet téged is, aki pillanatnyilag az egyetlen támasza vagy. Időbe fog telni, de be lehet nagyjából idomítani, hogy fékezze az indulatait és szálljon le rólad. De még egyszer mondom, ő valójában nagyon szenved, mert szorong és magányos, de ezt a problémáját nem neked kell megoldanod, hanem neki kéne pszichológushoz mennie és egy pasit találnia.
2020. dec. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

3 nem értek veled egyet:D


Nagyanyám is teljesen olyan mint a kérdező anyja holott őt nem hagyta el a férje. Együtt öregedtek meg!


Nálunk az a helyzet hogy abba is bele akarnak szólni mit vegyek fel! Saját és önálló döntéseim NEM lehetnek hiába vagyok 18 éves:D


Az a probléma hogy túlságosan későn jöttem rá arra hogy ami nálunk folyik nem normális. 16 éves koromig anyummal aludtam...Sosem jöhetett át egyik barátom sem és én sem mehettem soha sehova. Az sem volt megengedve hogy apámnál aludjak és mindig komoly szabályokhoz volt kötve hogy meddig lehetek ott nála...állandóan hívogattak ha vele voltam stb. Pestre akartam gimibe menni (fél órára van tőlünk vonattal) de nem lehetett mert "messze van".


Ez nem más mint a túl féltés és egyben az a vágy hogy másokat uraljunk. Nem tudom ezek a dolgok hogy alakulnak ki de abban biztos vagyok hogy egy pszichológus mind az anyának mind a gyereknek jól jönne.


Anyád élvezi hogy nála van a hatalom. Gondolom nem volt normális tini korod sem ergo nem kezdtél el lázadni ellene:D


Ha nagyon őszinte akarok lenni a viselkedése vissza vezethető lehet arra ahogy ő nevelkedett.

2020. dec. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát, ha még arra is biztatni kell hogy naponta fürödj, vicc hogy önállónak hiszed magad.
2020. dec. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Az hogy nem fürdik mindenegyes nap nem nagy dolog!

Már ne is haragudj de ha egy napot ki hagysz úgy hogy nem mész sehova abba nem halsz bele:D

Amúgy sem teljesen egészséges a mindennapos mosdás...Most őszintén...ha egész nap nem csinál semmit csak az ágyban fekszik vagy ilyenek mi a fenének pazarolja a vízet?

2020. dec. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

17 és fél éves fiú vagy, aki saját megfogalmazása szerint "önálló".

"csak első két óra lesz" - ebből kiderül, hogy még iskolás diák vagy.

A fentiekből az derül ki, hogy nem önálló, hanem későkori lázadó kamasz vagy.

MamaHotelben laksz, MamaBank pénzel, a MamaBank pénzén írod panaszod.

Önálló majd akkor leszel, amikor amikor mindenkitől függetlenül tudsz magadról gondoskodni - és teszed is azt.

.

Tudomásul kell venned azt, hogy aki fizeti a rezsit, az ételt, az a személy írja a Házirendet.

.

Várj még fél évet, aztán legyél önálló.

Gondoskodj lakhatásodról, legyen miből ételt tenned az asztalra é - és ha valaki más is ott lakik veled, megszabhatod neki, mit, mikor és milyen feltételekkel csinálhat.

2020. dec. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező,nekem az anyám majdnem ennek az ellenkezője. Sosem érdekli mit csinálok egyszerűen,semmiben sem hajlandó segíteni. Nekem 2,5 éves koromban váltak el a szüleim,azóta egyszer volt egy hosszabb kapcsolata ahol a pasi élősködött rajta. Ő jár dolgozni de ebben az évben rengeteget volt itthon és amikor itthon is van állandóan csak Facebookozik,kész agybaj. Kb 2 hete voltunk a gyámügyön ahol rendeletben rögzítették hogy kiemelnek a családból és a nagymamámhoz kerülök(anyám fizikálisan/verbálisan bántalmazott). Erre Ő képes volt megsértődni hogy mi az hogy én AKAROK mamàmhoz költözni,holott vagy mamámhoz megyek vagy a 100kmrel arrébb élő mamámhoz. Apàm se véletlen hagyta ott az biztos...
2020. dec. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Fú, de gonosz vagy, dubitus! Remélem, magad se hiszed el, amit mondtál, csak szeretsz kötözködni, mert azt hiszed, hogy akkor okosnak gondolnak! Hát nem, ez nem jött be, ettől kevesebb lettél, nem több.
2020. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!