Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rendkívül rossz a szüleimmel...

Antamka13 kérdése:

Rendkívül rossz a szüleimmel a kapcsolatom, félek tőlük, hogy bántani fognak, verbálisan és nonverbálisan.(?)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ahogy említettem, nagyon rossz kapcsolatot ápolok a szüleimmel... anyukámmal sose jöttem ki igazán, de ez akkor éleződött ki közöttünk, amikor iskolát kellett választanom és egy erősebb gimnáziumba szerettem volna felvételt nyerni. Anyukám első reakciója az volt, hogy én buta vagyok egy ilyen iskolához és teljesen felesleges energiát belefektetnem az egészbe. Innentől kezdve sajnos megnyíltak a pokol kapui. Rengeteget segítek a háztartásban, jól tanulok mellesleg felvettek a gimnáziumba is. Rengeteget kiabál velem az édesanyám, valamit nem ért vagy épp nem tetszik neki, nem úgy áll, ahogy ő szeretné azonnal leórdítja érte a hajam. Gyakran az ő kötelességeit is az én nyakamba aggatja, legyen szó főzésről, takarításról, esetleg a kisebbik hugomnak a tanulásban való segítség nyujtásban. (megjegyzem megcsinálom őket nagyon szívesen, ha látom azt hogy épp más dolga van.) Ő addig befekszik a tv elé és nagyon vígan elnézegeti ahogy szépen lassal elmerülök a feladatok sűrűjében. Sokszor beszélek neki arról is, hogy rengeteget szorongok, de ő egy vállmozdulattal elengedi az egészet és azt mondja, hogy majd jobb lesz/elmúllik. Ha kérem valamiben a segítségét nem segít nagyon sok mindent saját magamnak kell megoldanom. Gyakran teszi meg azt, hogy amikor itthon van egésznap alszik és nem főz ránk, így gyakran nekem kell megoldanom hogy mit eszünk az nap. És nagyon sokszor van az is hogy ezt mind pénz nélkül kell megtennem, mert vagy nincs itthon kézpénz vagy nem tudok levenni a számlánról. Nagyon sokszor kapom meg tőle azt, hogy semmire sem fogom vinni az életben, hogy semmit sem érek, hogy szégyen vagyok, hogy felesleges belém őlni a pénzt.(nem vagyok pénz igényes gyerek vigyázom a dolgaimra) Rengeteg gunyos és bántó megjegyzést tesz rám, pedig nagyon sokszor nem szolgáltam rá. Próbáltam vele komolyan beszélgetni, de sose vett komolyan állandóan beleröhög a képembe, lenéz, és semmi be veszi az érzéseim. Úgy érzem, hogy késztetést érez arra, hogy belém taposson. A nevelő apámmal sem egyszerű a helyzet. Ő gyakran üt meg. Szerinte egy elbaszott r.banc vagyok, aki max a sarokra fog jutni az eddigi eredményeimmel. Gyakran ordibál ő is velem és hatalmas elvárásai vannak felém, amit általában nem tudok elérni, így csak azt hallom tőle, hogy mekkoracsalódás vagyok és hogy az én hibám, hogy az édesanyámmal elromlott a házasságuk. Amikor haza ér a munkábol sokszor rajtunk tölti le a feszültségét. Legutoljára nadrágszíjjal jött nekemés fenyegetett meg, hogy elver, mert a hugom szobája nem csillogott villogot. Állandóan ellenőriz mit teszek, kik a barátaim. Sajnos senkit sem akar elfogadni körülöttem és nagyon maradi mellé. Szerinte tökéletes gyereknek kéne lennem, de nem vagyok az így, tönkre akar tenni lelkileg, hogy aztán minden lépésem olyan legyen ahogy ő diktálja. Igyekszem a szüleimnek megfelelni, igyekszem a tökéletes álom gyerekük lenni. De a próbálkozásaim sajnos nem elegek számukra. Egyre többet szorongok miattuk, ami miatt már nem nagyon tudok nagyon enni sem és a kilók elkezdtek leszaladni rólam. Pár hete pánikrohamaim is vannak és állandóan fáradtnak érzem magam. Gyakran úgy kelek fel, hogy ahj megint itt vagyok megint egy rossz napom lesz, megint attól kell tartsak mikor mit rontok el és miért fogják majd a fejem letépni érte. Úgy érzem mentálisan nem vagyok már a legjobban. Kértem már a barátaim segítségét is, de ők nem nagyon tudnak mit kezdeni a helyzettel. Sajnos a szüleim ellentmondást nem türő emberek így a beszélgetés velük nem opció, mert abból is azt hoznák ki, hogy én vagyok a rossz ember, akit jól helyre kell tenni. már lassan oktober közepe óta nem voltam a barátaimmal se. Nem járhatok sehova, mert szerintük csak rossz irányba vinnének az emberek. És már a közeli barátaim se járhatnak hozzám. Úgy érzem beleszolnak az életem minden porcikájába azzal hogy kik legyenek a barátaim, hogy milyen legyen az ízlésem és a stilusom. Nem tudok kibontakozni melletük.

vajon mit kéne tennem? hogy tudnám ezt az egészet jobbá tenni, hogy ne menjen az egészségemre? Vagy csak én érzem ennyire rossznak a helyzetet?



2020. dec. 18. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te érzed rossznak, ez egy szörnyű helyzet. Ha jól értem gimnazista vagy. Mindenképpen jelezd a lelki és testi bántalmazást is egy tanárodnak, vagy más felnőttnek, akiben megbízol, és segíteni tud neked ebben a helyzetben.
2020. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyű ez nem természetes:O szomorú olvasni, hogy így bánnak egy gyerekkel és vannak rosszabbak is sajnálom nagyon:,( ha bánt és megüt ,mert nem csillog a szoba ...az semennyire nem oké..nem neked kell főzni magatokra a semmiből ez sem oké..az előttem szóló jót írt keress egy felnőttet akiben megbízol , hogy legyen támaszod, legyen ki segíteni tudjon amég nem tudsz saját lábon megélni és jobbá tenni az életed :/ tanulj és ne add fel biztos okos vagy és sok mindenre fogod vinni és ha lesz családod biztos sokkal jobb anya leszel ! addig meg kitartást :(
2020. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de egy kivonatot le tudnál írni?

Mennyi idős vagy?

Mit szeretnél a panaszkodáson kívül?

2020. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem kitiltanának innen, ha leírnám azt a rengeteg negatív jelzőt, amit az ilyen ... lényekre (mert nem fogom őket szülőknek nevezni) írni tudnék. Ne higgy el nekik semmit, igenis sokra fogod vinni, és mindenképp kérj segítséget! Amint elmúltál 18 ezeket meg úgy hagyd ott és szard le, hogy ha hason csúszva mennének vissza hozzád könyörögve, akkor se hasson meg. ... meg ketten!
2020. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj... Ez nem oké. De egyáltalán nem veled van a baj. A önnön leírásod alapján gyönyörű személyiséged van és nagyon szép lelked, szorgalmas vagy és okos...ez bőven több személyes piros pont, mint amit a legtöbb ember (főleg ilyen fiatalon) össze tud kaparni. Viszont...én egyáltalán nem akarok tolakodó és ítélkező lenni,de a szüleid nagyon nem adják meg a neked járó kölcsönös tiszteletet, amit te nyújtasz feléjük és..ez csupán kegyetlenség. Az önnön frusztrációikat vezetik le rajtad, amivel eléggé sérthettéj az önértékelésed...legalábbis nekem nagyon fájna. Főleg, ha valaki ilyen szuper okos, csodálatos és tehetséges valaki lennék, mint, aki te vagy.

A szüleid hozzáállása viszont nem kivsit tűnik gyerekesnek számomra🥺 biztos vagyok benne, hogy szeretnék, de nagyon NAGYON rosszul mutatják ki.

Persze más dolog beleképzelni magunkat egy helyzetbe és más megélni, de én mindenképp kérnék ezen a ponton segítséget. Tudom, hogy nehéz. Főképp a barátoktól, kérd meg,hogy esetleg meg tudnák - e említeni ezt a szüleiknek, vagy ha mégis átengednének hozzájuk, próbálj meg beszélni a legközelebbi barátoddal, akinek a családjával esetleg jó a kapcsolatod és akkor és ott a szüleivel Vagy szólj a tanáraidnak róla. Valakinek szerintem mindenképp el kéne mondanod, mert ennél 1000x több szeretetet érdekelsz. Tényleg csodálatos vagy. A barátaid is igazán rászállhatnának a szüleikre ezzel kapcsolatban,mert ez abszolút nem okés. Nekem ezen a szinten forrna a vérem a barátnőmért😅

(A döntéseidnek a saját ura vagy, de kérlek fogadd meg a kommentekben lévő tanácsoknak legalább egy pici részét, amit te is logikusnak gondolsz. Nekem is bármikor írhatsz itt, ha szeretnél valakivel beszélni hirtelen, így bármikorxD - nyilván nem muszáj,mert amúgy idegen vagyok😅. De tudd, hogy csodálatos vagy és mindig is az leszel💖)

18/L

2020. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Anyád és a pasija alkoholisták, ugye? Az egész napos alvás, a pénzhiány és az agresszió erre vall.
2020. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a neten a lakóhelyed szerinti családvédelmi központot (település neve, "családvédelmi központ"), és hívd fel őket, kérj időpontot, és ezt mondd el részletesen. Olyan szintű idegi roncsolódás történik nálad, hogy jobban járnál, ha a nagykorúságodig kiemelnének a családodból, és nevelőcsaládhoz küldenének.
2020. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, családvédelem helyett a "Gyermekvédelmi központ" kifejezéssel keress rá.
2020. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez konkrétan kiskorú veszélyeztetése, bűncselekmény. Az iskola igazgatójához (nem egy tanárhoz, ő nem tudja, mit kezdjen), a kormányhivatal gyámügyi osztályához vagy fizikai bántalmazás, de akár fenyegetés esetén a rendőrségre is mehetsz, a nane egyesülethez: [link] a Hintalovon Alapítványhoz: [link] Viszont akkor készülj háborúra, a szüleid iszonyú dühösek lesznek, és még inkább kell majd ezekbe a szervezetekbe kapaszkodnod a hosszú távú megszabadulásért.
2020. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, annyit tennék még hozzá, hogy az ofődnek is szólj azért!
2020. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!