Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen hatassal vannak egy...

Larakutya kérdése:

Milyen hatassal vannak egy fiura ha apa verte gyerekkoraban ot es az anyjat is es elvaltak?

Figyelt kérdés
Milyen hatasai vagy traumai vagy barmi lehetnek? Miert ilyen fontos a fiuknak az apa?

2020. dec. 20. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Bármilyen hatással lehet rá a semmitől egészen addig, hogy sorozatsgyilkos pszichopata lesz belőle. Felnőttijét csak rajta múlik.
2020. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Nézd meg Orbánt!
2020. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Nézd meg Sorost!
2020. dec. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Szinte minden ilyen eset komoly traumát okoz, de viszonylag könnyen feldolgozható, ha észrevesszük.
2020. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Pont egy ilyen vizsgára készülök holnapra, ezt írja a jegyzetem a fizikai abúzus következményeiről:


Általános következmények:

• dezorganizált kötődési stílus (legalább is magasabb ennek a százaléka)

• agresszió, externalizáló tünetek

• internalizáló tünetek

• pszichoszomatikus problémák

• PTSD

• önértékelés sérülése, identitás magjává válhat

• Elmaradottság: hosszútávú és tartós gyermekbántalmazás fejlődésbeli elmaradást eredményezhet (kognitív téren, testi tényezők, izoláltság, elfogadás hiánya, szégyen)

• Szociális kompetencia hiánya, elszigeteltség, sok mechanizmuson keresztül vezethet ide a bántalmazás, pl hogy nem osztom meg az élményeimet, nem tudok kapcsolódni másokhoz. Nem érzem hogy engem elfogadnának, szégyellem a családomat, nem hívok senkit át és én sem megyek át másokhoz, stigmatizálva érzem magam.

• Van olyan gyerek aki úgy dolgozza fel hogy túl készséges lesz, megpróbál minél hamarabb függetlenedni, koravén tényezők léphetnek fel, de érzelmileg ettől még nem lesznek érettek.

• öndestruktív magatartás: gyakori kimenetel, fakadhat a nem megfelelő érzelem szabályozási képesség, pl nem tudja adekvát módon csökkentetni a belső feszültségét ezért saját magában tesz kárt. A negatív énkép fenntartásának is lehet része, hogy én tényleg ezt érdemlem és magam ellen fordítom a sok keserűséget ami velem történt.

2020. dec. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

Soha nem fogom tudni megérteni, anyuka az ilyen és ehhez hasonló esetekben miért nézi tátott szájjal és tűri el ezeket? Ez esetben az anyuka hibája. Ha az én gyerekemet verné valaki biztos hogy nem hagynám annyiban, nem hogy egész gyerekkorán keresztül végig nézem ahogy a gyerekemet veri valaki, és még engem is...

Az első ilyen esetnél azonnal kapcsolat megszakítás a lehető leg gyorsabban, ha mégegyszer előfordul feljelentést teszek vagy elköltözöm akár az isten háta mögé. Az nem anya aki képes végig nézni és hagyni, hogy a saját gyerekét éveken keresztül verje az apuka. Az nem anya, az egy ugyanolyan féreg mivel hallgatás egyetértés... Érted?!

2020. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Gyakran az anya nem tudná egyedül fenntartani a családot, nincs hová mennie. Nem tud dolgozni ha közben kiskorú gyerekekre kell vigyáznia.
2020. dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Hatásokat illetően: amit előttem leírtak, valamint voltak már kutatások, hogy az autoriter nevelésnek milyen hatásai vannak. E rossz mintát továbbviheti a gyerek - tudatlanul - mert ezt látta. Sok helyen még meg is van indokolva: "embert köll faragni a gyerekből", "velem is így bántak, normális, tisztelettudó ember lettem" stb.
2020. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hatásokat illetően: amit előttem leírtak, valamint voltak már kutatások, hogy az autoriter nevelésnek milyen hatásai vannak. E rossz mintát továbbviheti a gyerek - tudatlanul - mert ezt látta. Sok helyen még meg is van indokolva: "embert köll faragni a gyerekből", "velem is így bántak, normális, tisztelettudó ember lettem" stb.
2020. dec. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én válaszomat mi célból másoltad be sajátodként?
2020. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!