Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az öcsém a...

Mit tegyek ha az öcsém a kedvenc a családban?

Figyelt kérdés

Egészen kiskorunk óta az öcsém a kedvenc. Apám folyamatosan kivételezik vele, ha bármilyen vita van 100%, hogy az ő oldalára áll. Például egyszer az autóban ültünk és valamin összekaptunk a tesómmal (az apám is az a kocsiban volt csak anyám nem mert visszszaladt valamiért a házba) és a tesóm elkezde anyánkat szidni amiért egy olyan maszkot adott neki aznapra ami szerinte "gyerekes" (9 éves a tesóm mellesleg, ráadásul nekem is olyan volt és szerintem aranyos) és mondtam neki, hogy ezt most fejezze be. Na mármost ekkor nyitotta ki anya az autó ajtaját, hogy beszálljon és megkérdezte,hogy mit hagyjon abba? Én csöndben maradtam,de mikor másodszorra kérdezte elmondtam. Erre az öcsém persze azt mondta, ő nem mondott semmit és én egy hazug vagyok. Aztán a tesóm azt mondta, kérdezze meg anya apát. Apa pedig képes volt azt állítani,hogy az öcsém nem is mondott semmit anyámra és én hazudok. Na erre kiakadtam és hát kiabáltak, végül szobafogságot kaptam. A nagy büdös semmiért. Tudom, ez nem tűnik nagy dolognak de rengeteg ilyen volt és folyton azt éreztetik velem,hogy én egy semmi vagyok, de bezzeg az öcsém...Ajnározzák, hogy jaaaj de okos, ügyes, tehetséges meg kitoljuk Facebookra stb. én még kb le vagyok sz*rva és bármit teszek az sosem elég jó, hiába próbálok bizonyítani. Nem bírom már tovább de még gimnazista vagyok, legalább 2 évig nem léphetek le. Mit kéne tennem?

A normális válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 20. 18:55
1 2
 1/13 Savlekotő ***** válasza:
95%
Anyád is hibás,ő is kb senki lehet a két kiskirály mellett,de nem lép..
2020. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
16 évesen mi a szarnak vitatkozol egy kisgyerekkel? Legyen már több eszed!
2020. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
A koreai Kim családban például ki szokták nyírni a nem szimpi tesókat.
2020. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom, lány vagy. Családokban gyakran csinálják azt, hogy a kisöcsi a kedvenc, az idősebb meg (főleg ha lány) háttérbe van tolva, meg az öcsike szemétségeiért is ő kap, sokat hallottam már ilyet ismerősöktől.
2020. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, lány vagyok. Sajnos így van, én is ismerek sokakat akik hozzám hasonló helyzetben vannak...az a szomorú, hogy próbálkoztam már azzal is, hogy üljünk le, beszéljük ezt meg. Semmire nem hajlandók, vagy ha egyszer belekezdek, letudnak annyival,hogy nem igaz. Ezzel sokra megyek.. ://
2020. dec. 20. 19:33
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Még mindig cspkodja a feneked?

Vagy vissza csaptál neki?

2020. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a szüleid nem jól kezelik ezt az egész helyzetet. Sosem szabadna az egyik gyereket háttérbe szorítani a másikkal szemben. Lehetséges, hogy a szüleid azt próbálják kompenzálni, hogy veled - mivel első gyerek voltál- többet voltak együtt, több időt tudtak rád, csak rád fordítani, mint öcsédre. Próbálnak tesódnak jót tenni azzal, hogy felé engedékenyebbek. Sok szülőnél felmerül ez a probléma, mikor 2 vagy több gyerekük van. Az elsőre sok idő jut, amikor csak azzal az eggyel törődhet, a másodikra viszont már sokkal kevesebb, mivel ott van az első, aki ugyanúgy gondoskodást igényel. Szóval sokan úgy próbálják ezt a helyzetet orvosolni, hogy a kisebbel engedékenyebbek - hogy az elmaradt törődést pótolják-, a naggyal szigorúbbak - hogy a kisebbnek szintén csak törlesszenek azzal, hogy még véletlenül sem hozzák olyan helyzetbe, ahol a nagyobb, a kedvezményezettebb van előnyben. Ezzel csak azt érik el, hogy a testvérek között komoly kapcsolati problémák fognak kialakulni. Beleestek ebbe a hibába a szüleid, de nem azért, mert az öcsédet jobban szeretik, hanem azért, mert megpróbáltak mindkettőtöket egyformán szeretni és gondoskodni rólatok.

Próbálj meg elnézőbb lenni velük, változni fog, amint tesód is érettebb lesz. De ne fordíts nekik hátat, mert azzal sokkal rosszabb lesz minden.

2020. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

"Anyád is hibás,ő is kb senki lehet a két kiskirály mellett,de nem lép.." Teljesen igaza van. Anyum értelmes nő, jól keresett, mégis már csak a vége felé mert kiállni magáért és értem. Bátyám a mai napig lekezeli és úgy beszél vele, mint egy fogyatékossal, miközben anyám tartja el a seggét.

Most tényleg nem a férfiakat akarom hináztatni ezért...amikor az első barátoméknál először ebédeltem már akkor feltűnt, hogy az anyja hogyan beszél a barátom nővérével. Annyi hibája volt, hogy az egyik ételt túlborsozta. Nem szólt hozzá egy napig. Az akkori barátomra bezzeg már egy tányér elmosogatása után is isnetként tekintettek. De nálunk is hasonló volt a felállás, mondjuk én ezt pár éve szóvá tettem. Édesanyám meg volt annyira önkritikus, hogy belátta igazam van. Bár még mindig velem türelmetlenebb, még akkor is, ha több hónapja nem látott...somorú ez. Az anyákon nagyon sok múlik.

2020. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Metionin ***** válasza:
96%
Engedd el, lépj le amint tudsz és onnantól ha a szüleidnek kell valami, rendezze majd a kiskedvenc.
2020. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Próbálj annyit diákmelózni, amennyit lehet, annyival is kevesebbet vagy otthon és annyival önállóbb vagy és érettségi után mész amerre látsz. Ha gáz van 10 év múlva, akkor meg a pötsköst kérjék meg, hogy húzza ki őket a ganajból...
2020. dec. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!