Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember lennék ha 16 év...

Rossz ember lennék ha 16 év után nem vagyok kíváncsi az apámra aki elhagyott minket?18/L

Figyelt kérdés
Nemrég megkeresett engem egy férfi aki papíron az apám.Nehéz így leírni ezt a szót mert nem nevezném apának azt aki ahhoz férfi volt hogy teherbe ejtse anyámat de ahhoz nem hogy felneveljen.2 éves koromban látott legutóbb.Nulla emlékem van róla.Egyszerűen semmi.Tudtam a nevét illetve azt is hogy gyakorlatilag azt mondta anyukámnak hogy ő nem szeretné feladni az életét és a karrierjét egy gyerek meg egy nő miatt.Ahogy 18 lettem rögtön felvettem anyukám családnevét mert én egy ilyen görény szemét emberhez nem szeretnék sehogy kötődni.Voltak nagyon nehéz pillanatok gyermekkoromban de hálistennek anyukám testvérei segítettek minket.Ennek az embernek Németországban van egy vállalkozása és úgy gondolta hogy most hogy bejött neki az élet így hazaköltözik aztán mintha mi sem történt volna megkeres engem mert szeretné eljátszani az jó apukát.Felhívott telefonon és találkoztunk.Csak azért találkoztam vele hogy a szemébe mondjam hogy soha többé nem akarom látni és ne is keressen mert én nem bocsátom meg neki amit tett.Mondta hogy szeretné jóvá tenni és miben segíthet nekem.Kérdzte hogy menni akarok-e egyetemre,segítsen-e a lakhatás megoldásában vagy van-e jogosítványom illetve autóm.Megkérdeztem tőle hogy szerinte ezt a 16 évet be lehet pótolni azzal hogy bérel nekem lakást vagy kapok tőle egy autót?Lesütötte a szemét és azt mondta sajnálja és visszacsinálná ha lehetne.Én mondtam neki hogy én is nagyon sajnálom hogy ő csinálta fel anyám annak idején és hogy ilyen gerinctelen volt aztán otthagytam.Azóta nem találkoztam vele de nagyon idegesít hogy van egy ember aki vérszerint az apám és ennyire értékel hogy 16 év után van képe hogy majd pénzzel meg egy nyamvadt autóval megoldja hogy lemondott rólam.A szalagavatón az összes lány táncolt az apjával és én akkkor elsírtam magam hogy az enyém nincs itt.Akkor hol volt?Amikor az első szerelmem elhagyott akkor hol volt?Amikor nagyon beteg voltam akkor hol volt?Menjen vissza Németországba aztán foglalkozzon a hülye vállalkozásával meg a hülye pénzzével engem nem érdekel.Legjobb barátnőm is azt mondja hogy adjak neki egy esélyt meg keresztapám is de nem vagyok képes ezek után jópofizni vele.Amennyi fájdalmat okozott a hiánya azt nem lehet bepótolni.

2020. dec. 21. 16:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Jogos, ezek után én se állnék vele szóba.
2020. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez a te döntésed kell legyen. Viszont én lehet konzultálnék egy pszichológussal, hogy ezt a tüskét ne vidd tovább magaddal, mert baromira nagy károkat tud okozni (eleget láttam a témában sajnos).
2020. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Most, hogy ezt kiírtad magadból, lapozz egyet és felejtsd el.
2020. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Én teljesen meg tudom érteni a döntésedet, én sem adtam volna neki esélyt a helyedben.
2020. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Hát nagyon sok sérelem felgyülik ennyi év alatt, de azért abban legyél biztos, hogy ezek a te sérelmeid, és nem mondjuk anyád érzéseit vetited ki rá. Meg abban is, hogy minden úgy történt, ahogy azt neked elmesélték.

Persze ha ilyen mély ellenérzéseid vannak, azon nehéz változtatni, de ha nem is szeretnél, akkor nem tudom, miért idegesited magad ezen. Szóval valamiért csak nem hagy nyugodni a gondolat, ha tényleg nem érdekelne, akkor nem lennél rá ennyire dühös.

2020. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy vagy rossz ember! Sőt,teljesen meg lehet érteni!

Apád egy görény lehet,ha 16 év után így gondol egyet és megnéz téged és úgy tesz,mintha csak egy-két napja nem látott téged.

Ne foglalkozz vele,nem érdemel ő annyit.

2020. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Alapvetően a Te döntésed, de nem csodálkoznék a történtek után, ha nem akarnád látni többet.
2020. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Először azt akartam írni, hogy hagyd a fenébe. De végig olvastam és most már inkább azt tanácsolnám, hogy ülj le vele 1x és próbáld vele megbeszélni higgadtan a történteket. Az egész írásodon érződik, hogy még nem dolgoztad fel ezt a problémát és gyűlölöd az "apád". Ez persze teljesen érthető, csak hosszú távon ennek nem lesz jó hatása az életedre, ha végig benned lesz ez a harag. Az is lehet, hogy már sokkal korábban megbánta a tettét, csak nem mert lépni. Az meg hogy kocsit, albérletet ajánl, nem biztos hogy azért van, mert meg akar venni, valószínűleg ennyi idő után fogalma sincs róla, mivel közeledjen a gyerekéhez.
2020. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%

"Én mondtam neki hogy én is nagyon sajnálom hogy ő csinálta fel anyám annak idején"


Ebben anyád is vastagon benne volt amikor lefeküdt egy kaland kedvéért.

Ha akkor anyád védekezett volna, te most nem háríthatnál mindent az apádra.

Tudom, hogy te már eldöntötted, hogy minden bajodért apád a hibás, de ez akkor is KÉT FELELŐTLEN EMBER döntése volt.

2020. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
16%
De a pénzt, amit neked akart adni, azt elküldheti nekem. Nekem nincs érzelmi ellenállásom a dologgal, neki ugyancsak kevesebb pénze lesz - és elő ne adja senki, hogy csak azért, mert full idegen vagyok, kevésbé érdeklem, mint a lánya, akire 16 évig rá sem bagozott. Vagyis hát, ne adja elő, hogy te érdekled, mert.
2020. dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!