Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóvá tennének, ha a ti...

Szóvá tennének, ha a ti gyereketeknek nem varrt volna babacuccokat az édesanyátok?

Figyelt kérdés

Tavaly született meg az első unoka a testvéretektől, nagyon be voltak zsongva, hogy nagyszülők lesznek és anyukátok, aki jól varrt, mindenféle cuccot csinált neki lelkesedésében, fészket, ágyneműt, takarót, stb.


A ti gyereketek egy hónap múlva születik, és neki már nem varrt semmit, eszébe sem jutott...szóvá tennének, hogy sz*rul esik, hogy ez az unoka már kicsit le van tojva?


Nyilván nem az a baj, hogy pénzért meg kell venni, hanem a gesztus. Őszinte válaszokat várok, hogy esne, mit tennétek?


Voltatok olyan helyzetben, hogy nálatok már "csak" második unoka jött, ott ez normális?



2020. dec. 21. 18:16
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
28%

Nem tenném szóvá. Tessek elfogadni, hogy az a te gyereked és anyád dönthet úgy, hogy neki ő nem olyan fontos, mint az első unoka.

Neked úgyis a saját gyereked lesz az első

2020. dec. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
73%

Ezek szerint az első válaszoló nyugtázná, hogy így viselkedik az édesanyja és szépen beletörődne, hogy kit érdekel, hiszen úgysem az ő gyereke. Érdekes gondolkodás, nagyon érdekes..

Én biztosan szóvá tenném, de szépen higgadtan, hogy milyen jó lett volna, hogyha ennek az unokájának is készített volna maradandót. Gratulálok a babához!

2020. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
61%
Első: a második unoka nem olyan fontos, mint az első?! Az, aki így gondolkodik, egy primitív tuskó. Vagy minden gyerekemet és unokámat EGYFORMÁN szeretek, vagy ne is létezzek a közelükben, ha nem így gondolom. Én bizony szóvá tettem nagymaminak, hogy ha már évekig vergődtek, hogy kell az unoka, akkor-5 év után-igenis küldjön ajándékot karácsonyra és születésnapra. Nem sokat, nagyot és drágát, hanem a gesztus kedvéért. Mekkora középkori gondolkodású "családok" vannak már-sorrend a gyerekek között..Hányinger...
2020. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyunk egyformák.

Mi családunkban ez generációk óta hagyomány. Senki nem hagyta ki.


Ha nekem nem lenne ilyen baba cuccom, nem kérném számon azt, amit nem ígért meg senki. Ha szükségem lenne baba cuccra, megkérném varrjon, ha tud. Még az alapanyagokat is megvenném, ha kéne, csak legyen benne a keze munkája. Sőt! Ha covid nem zavarja, megkérném, tanítson meg ilyet varrni. Jó közös program.


Az számomra igen be erős kritikával illetendő, hogy valakinek olyan elvárása van amit saját maga talált ki és a másik, akitől várja az nem tud róla.


Féltékenység és számonkérés nem az, amivel egy nagyszülőt a gyerekhez lehet édesgetni.

2020. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%
Az is lehet hogy karira kapjatok meglepetésként
2020. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy a másik unoka használja még azokat a cuccokat? Nem hinném egy éves gyereknek ugyan arra van szüksége, mint az újszülöttnek, de javíts ki, ha tévedek!
2020. dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
37%

2,3!


A mesében szereti mindenki egyformán minden unokáját. A valóságban ez igen ritka. Eleve nem lehet elvárni. Jó, ha így van, de nem alapvető. 3, ezt kimondottan neked, a te szinteden: Primitív tuskó az, aki ezt nem erti meg, paréka.


2!


Igen, nyugtáznám. Emberből van, tudod? Azt szeret, akit akar és akit tud. Az én gyerekemet majd én szeretem. Ennyi elég, minden más csak extra.

2020. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%
Furcsa nekem ez a hozzáállás, hogy normálisnak tekintjük a különbségtételt, dehát nem vagyunk egyformák... számomra egy jól funkcionáló családban minden új tagnak legalább ugyanannyira örülnek a nagyszülők, mindegy, hanyadik a sorban. Ettől függetlenül joga az tényleg van hozzá, neked meg ahhoz van jogod, hogy ehhez mérten állj hozzá a továbbiakban.
2020. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
43%

8!


Nem írtam olyat, hogy normális, csupán hogy el kell fogadni.

2020. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
34%

Elgondolkoztam, mit tennék. Azt hiszem nem bántanám szavakkal. Talán megkérném, Édesanya, nem varnál neki is olyan szép takarót? De Édesanyám gyerekkoromban elhunyt, nem tudom gyakorlatban, mi lenne. Nagyon szeretném neki megköszönni, hogy van, volt... de

Nem nyafognék, de most már késő,

most látom, milyen óriás ő -

szürke haja lebben az égen,

kékítőt old az ég vizében.

2020. dec. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!