Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik idősebb fejjel jöttek...

Akik idősebb fejjel jöttek rá, hogy a szüleik részéről nem nagyon láttak következetességet, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Egy ember persze más mint egy kutya, de most kezdem érteni, hogy a mi kutyáinkkal miért volt állandóan probléma.
2020. dec. 23. 00:18
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

A gyerekek kicsi korban azt képzelik egy normális családban, hogy a szüleik tökéletesek, tévedhetetlenek, majd ahogy nőnek és egyre több mindent megismernek a világból, a felnőtté válás része az is, hogy felismerik a szüleik hibáit, és tudomásul veszik, hogy ők sem tőkéletesek, de ettől még szerethetők.

[link]

2020. dec. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
88%
A következetesség a gyereknevelés alapja. Anélkül nagyon nagyon sok konfliktussal vagy teljes elhanyagolással lehet csak felnevelni egy gyereket. Sajnos sok ilyet látok mostanában és elkeserítő látvány hogy már egészen kis korban mennyivel kezelhetetlenebb, lelkileg gyengébb gyerekek élnek ilyen családokban mint ahol megkapja a gyerek a biztonságos korlátokat, napirendet, szabályokat stb. Bárcsak tanítanák az iskolákban hogyan kell gyereket nevelni, természetesen minden gyerek más így a szülei tudják mik az igényei de vannak ilyen nagyon alapvető dolgok pl a következetesség amire minden gyereknek szüksége van a lelki egészségéhez. És hogy milyen vissza nézni olyan szülőkre akik nem így neveltek? Nos én a sok konfliktusos családból jövök, sajnálom anyámat amiért olyan amilyen és igyekszem a gyermekeimnek megadni azt amit én nem kaptam. Nem egyszerű mert miközben az után kutatok hogy csináljam hogy minden lelki szükségletüket kielégítsek rájövök hogy mennyi hiányosság van bennem amiknek alapvetően kellene hogy bennem legyenek de egyszerűen teljesen idegen mert még csak nem is láttam olyat. Egyébként pedig lehetnék dühös is amiért elcseszték az egész gyerekkorom de nem hibáztathatom a tudatlanságukért őket. Tisztelet hogy életet adtak és életben tartottak, a lelki egészségért pedig önállóan kell megharcolni ha tőlük nem kaptam meg hozzá az alapokat.
2020. dec. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!