Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog hogy ránk...

Normális dolog hogy ránk hagyják a szüleim a 4 éves kishúgomat miközben ők egésznap vásárolgatnak?22/L

Figyelt kérdés
Közölték tegnap este hogy elmennek vásárolni ezért nekem kell vigyázni a húgomra. Mondtam hogy jön a barátom és szeretnék vele kettesben lenni erre mondja anya hogy hát az őt nem érdekli. Reggel felöltöztek beültek a kocsiba és elmentek. Hiába mondtam hogy nem fogok rá vigyázni itt hagytak vele. Az a baj vele hogy ő nem az a 4 éves aki leül nyugodtan játszani vagy alszik/tv-zik. Egésznap rajtunk lóg. Reggel is ahogy ettünk párommal kivette a tányéromból a szalámit meg a sajtot és megette. Hiába kínáltam őt is az nem kellett neki csak az amit én akartam megenni. Elkezdtünk filmet nézni,mondtuk neki hogy játsszon a játékaival erre beront a szobába is és felugrik közénk az ágyra hogy ő velünk nézi a filmet. Kiküldöm erre mondja hogy akkor kimegy az udvarra egyedül. Az udvarra nem mehet ki egyedül mert még kicsi és kutyáink is vannak. Abba maradtunk hogy itt maradhat de akkor csendben kell neki maradni. Na ez tartott kb 2 percig utána mondta páromnak hogy idézem: te sokkal jobb apukám lennél mint apa. Odabújt hozzá utána még azt mondja nekem hogy hugi (huginak hív pedig legalább 1000x elmondtam neki hogy a nővére vagyok) hozzál nekem kakaót. Nagyjából fél órával előtte kérdeztem ezt is amikor magamnak is csináltam és akkor érdekes módon nem kért. Az a baj anyáék estig vásárolnak ilyenkor én meg idegösszeroppanást kapok már ettől a kiscsajtól. Párom csak nevet rajta de tudom hogy őt is zavarja mert már 2 hete nem tudtunk találkozni egymással és szerettünk volna kettesben lenni "úgy". És az a durva hogy nem is alszik egésznap csak este fekszik le. néha irigylem tőle ezt a sok energiát. Megállásnál nélkül szövegel minden hülyeséget, olyanokat kitalál hogy néha csak nézek én is hogy honnan veszi. Mit csináljak vele? Valami tipp amivel le lehetne kötni a figyelmét?

2020. dec. 23. 10:58
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy karácsonyi ajándékot vesznek nektek, téged pedig otthon tartanak ezen ürüggyel.
2020. dec. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
56%
Igen, normális. Nem döglesz bele 22 évesen, ha egy napig segítesz.
2020. dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
56%

Nem normális dolog.

"...anya hogy hát az őt nem érdekli."

Máskor mondd meg neki, hogy téged meg ő nem érdekel, aztán öltözz fel és hagyd el a lakást még előttük. A barátodat meg ráérsz később felhívni.

2020. dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
85%

Nincs valamilyen játéka?

Ennyi idős gyerekek egyedül is el tudják foglalni magukat, ha élvezetes tevékenységet végezhetnek. Bár nem tudom, mivel lehetne lekötni a húgod figyelmét, ebben akkor tudnék segíteni, ha tudnám, mit szeret csinálni, vagy mivel szokta magát egyedül elfoglalni.

Mindenesetre jót tenne neki, ha kicsit jobban fegyelmeznétek.

2020. dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
20%

Tényleg nem lehetne lefektetni 1-2 órára?

Csak elfárad már valahogy:D

2020. dec. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
16%

Vagy mondjátok el neki 3-szor,hogy ne zavarjon titeket. Ha nem érti meg,akkor ordítsd le.

Nincs más,valahogy meg kéne értenie.

2020. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
63%
Én biztos megkérdezném hogy “anya te most nekem szültél gyereket ? Csak mert én nem akartam.”
2020. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
76%
Erre szokták azt mondani, hoguha nem tetszik költözz el. 22 évesen felnőtt nő vagy, találhatsz melót albérletet stb., és akkor csinálsz amit akarsz.
2020. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
6%
És hogy ha leordítod és el kezd sírni,akkor pedig vígasztald meg és magyarázd el neki,hogy ezt miért tetted.
2020. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
70%

Azért lóg rajtad, mert hagyod neki. Nyúlkál a tányérodba, mert hagyod. Meg kellett volna fogni a kezét határozottan és nemet mondani. Beront a szobába? Fogod és kirakod. Ha nem érti, hogy egyedül nem mehet ki az udvarra, akkor bezárod a bejárati ajtót és magadnál tartod a kulcsot. Csicskáztat (kakaó), mert csicskázol neki. Egyszerűen meg kellett volna mondani, szép nyugodtan, hogy kakaózás fél órával ezelőtt volt, nem kellett, így járt.

Nem atomfizika ez.

Ha meg bármelyik miatt hisztizni kezd, rácsukod az ajtót és kész, Majd megunja.

2020. dec. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!