Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

(én egy kívülálló vagyok, akinek mesélték)

Adott több testvér. A két legnagyobbnak nincs párja, a két következőnek van (a legkisebb meg sokkal kisebb). A korosztály 20-13 év (plusz a kicsi, aki sokkal kisebb náluk, ő most lényegtelen a sztoriban). A legnagyobbat folyamatos megjegyzések érik, hogy mikor lesz unoka(?) meg párja. És ez elgondolkodtatott, mert a legnagyobbnak nem kimondott életcélja, hogy folyamatosan legyen párja, hanem inkább a tanulmányai a fontosak. De ezért szerintem nem kellene őt piszkálni...


Nektek melyik fontosabb, hogy legyenek elért eredményeitek az életben (iskolák elvégzése, jó eredmények) vagy hogy mihamarabb és/vagy mindig legyen valakitek?



2020. dec. 29. 02:34
A kérdező szavazást indított:
Eredmények
Párkapcsolat
Más
49 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Az első, ami felötlött bennem: MIÉRT kellene, hogy ezek kizárják egymást? Tapasztalat szerint általában kifogásnak használják azt, hogy "a tanulmányok fontosabbak mint a családalapítás" azok, akik nem mernek párkapcsolatot kezdeményezni.


Én úgy gondolom, érthető, ha egy bizonyos korú embert családalapításról, párkapcsolatról, stb. faggatnak a közeli hozzátartozói, persze az egyáltalán nem mindegy, hogy ezt milyen stílusban teszik.

2020. dec. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel egyet tudok érteni, csak az elbeszélések alapján, náluk igazából nem is annyira fontos a szellemi fejlődés, legyen egy szakma vagy kettő, dolgozz meg egy párkapcsolat és ez az élet...
2020. dec. 29. 02:47
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, mi köze van a kettőnek egymáshoz, mivel nyilvánvalóan semmi.

Egy lúzer, sikertelen embernek is joga van ahhoz, hogy úgy döntsön, nem kell neki társ és/vagy gyerek. Ahogy egy full sikeres, gazdag ember is lehet erősen családcentrikus.

Egy biztos, normális ember nem társfüggő, és nem is tűri el, hogy akár a családja, akár bárki más beleugasson abba, hogy mikor lesz társa és gyereke. Már csak azért sem, mert a társkeresés nem úgy működik, hogy rendelek egyet a webshopból és a megadott időpontra megérkezik.

2020. dec. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

Azt, hogy ebben a családban komoly bajok vannak. 20 évesen menyasszony, unoka? Kapjon már az agyához, aki ezeket kérdezte, mert előbb egzisztenciát kell teremteni és önismeretet szerezni, higy az a házasság ki is tudjon tartani. Ráadásul 25 éves korig fejlődik az agy érzelmi kontrollért felelős része, azaz addig nem is felnőtt az ember.

A 13-17 éveseknek persze, hogy van párja, mert annyira hajtja a hormon a pöcsét/nuniját, a 18-20 éves meg felvételire készül vagy egyetemen tanul. Nem irígylem azt, akit ilyen fiadzási nyomásnak tesz ki az ostoba akárkije.

2020. dec. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Személy szerint sok kapcsolaton keresztül mentem 15 éves korom óta. Mostanra egyáltalán nem húz a vágy, hogy minden áron legyen valakim. Alapból személyes fejlődésben és eredményességben volt mindíg is a prioritásom. De egy langyos párkapcsolatba nem mennék bele mert most azt erőltetik. Viszont nem lenne kizárt a kettő, ha megtalálnám számomra a megfelelő partnert.


24F

2020. dec. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megjegyezném,hogy a tanulás mellett lehet még párkapcsolata valakinek. Sőt!


De ha a legnagyobb nem akar párkapcsolatot,akkor persze nem kell.

Az ő élete

2020. dec. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Mindenkinek egyéni, de húsz évesen nem feltétlenül fog családot alapítani.


Nyilván egyénfüggő, de nekem mindkettő fontos. A jó eredmény és a család is. Nem zárja ki a kettő egymást.

2020. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!