Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus anya hogyan...

Nárcisztikus anya hogyan viselkedik? Verbális bántalmazó vagy lenézi a gyerekét? tudnátok példákat írni?

Figyelt kérdés

#nárcizmus #nárcisztikusanya
2021. jan. 2. 08:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
65%

3# vagyok.


Sajnos apám is ilyen azóta is. Ma reggeli szösszenet: látom hogy az én sonkámat eszi. Rá szóltam, hogy miért az enyémet eszi, ott a másik csomag, fel sincs bontva, az az övé. Az enyém laktózmentes, azért vagyok rá ilyen háklis, ezt tudom csak megenni. Ő erre: "nem volt kedvem felbontani a másikat". Undorító féreg az ilyen ember, és ez még csak egy morzsa amiket le tud az ilyen ember művelni.

2021. jan. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
88%

8-as:

Egyértelmű, hogy neked fogalmad sincs, milyen egy ilyen anya mellett felnőni. Aki még azt sem felejti el megemlíteni, hogy szerinte ő jobban adja fel a pelenkát a gyerekemre, mint én.

A netről való tájékozódás nem feltétlenül ördögtől való, szakemberek oldalairól is lehet tájékozódni. Nyilván ez egy irány és nem 100%-os diagnózis, ezt tudjuk mi is. De itt nem arról van szó, hogy valakit nárcisztikusnak bélyegzünk csak azért, mert 3X nézte meg magát a tükörben és nem 2x.

2021. jan. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
75%
Én is írtam ide választ az előző oldalon. Szeretném megjegyezni ugyanakkor, de a sérelmét nem akarom elvenni a 11-esnek, ugyanakkor pont ellene szólalnak fel a lepontozattak. Ettől nem lesz nárcisztikus az apád, csak tájékozatlan, esetleg bunkó.
2021. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
70%

Attól se nárcisztikus feltétlen valaki, mert mindig nekitámad a másiknak, hogy "bezzeg ő régebben jól csinálta a gyereknevelést" (anyós beleszól dolgokba), mióta divatba jött a laikusok által való diagnosztizálás, azóta szinte mindenki nárcisztikus, aki a másikkal rosszul bánik.

Engem a címkézés, megbélyegzés zavart.

2021. jan. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
97%

Azért ez egy kicsit összetettebb annál, mint hogy megkapjuk: "bezzeg ő régebben jól csinálta a gyereknevelést", itt nem csak erről van szó. Egy ilyen szülőnek nagyon sok szemét húzása van, sokszor meg sem kell szólalnia, már tudjuk, hogy egy senkik vagyunk. Nem azt történik, hogy kiragadjuk az életünkből az egyetlen dolgot, amit a szülő vétett ellenünk, és ettől ő már nárcisztikus.

Nyilván ezen az oldalon senki nem kezdi el tételesen felsorolni a sérelmeit, kár is volna, hiszen mindent kiforgatnak.

Lehet, hogy a szülő nem nárcisztikus, "csak" bántalmazó, elhanyagoló, kritizáló, irányító stb, de a gyerek szempontjából teljesen mindegy, hogy cimkézzük-e, vagy sem, a lényeg az rombolás, amit egy ilyen szülő okoz.

2021. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
84%
Ezért írtam hogy ez csak morzsányi dolog egy ilyen embertől... értő olvasás :) #11.
2021. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:

most találtam egy korábbi posztot: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


szerintem az én anyám is az, csak félek. Elsősorban tőle, hogy duhrohamot kap és nekem esik, másrészt, hogy én leszek a rossz ember, hogy nem tisztelem az anyám---

2021. jan. 2. 11:20
 18/72 A kérdező kommentje:
persze ő nem fog menni terápiára, mert oda az elmebetegek járnak "mint Te" szereti mondogatni, így sajnos marad a távdiagnosztika
2021. jan. 2. 11:22
 19/72 anonim ***** válasza:
70%
Nézd, 11-es, ha ez egy “ reggeli szösszenet”, akkor miért állt szándékodban megosztani velünk a szülői nárcizmusra irányuló kérdés alatt? Olyan vehemenciával írtad le azt, ami ma reggel bosszantott Téged, mintha nem egy 5 perc alatt elfelejthető dolog lenne, vagy mi, többiek nem írtunk volna nyugodtabb hangnemben ezerszer rosszabb dolgokat; mint mondjuk egy nagymama anya gyalázása, vagy hogy nekem az anyám olyan lelki sérelmeket okozott, hogy most, fiatal felnőttként is sokszor elbizonytalanodom a világban való helyemet illetően.
2021. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, de egy szelet laktózmentes párizsi megevése reggelire nem sorolható a “kezeletlen nárcisztikus az apám” témakörébe. És ez amiatt is bosszantó, mert ezek miatt a tulajdonképpen semmire való hisztis kirohanások miatt sztereotipizálják az ilyen szülőkkel élő valódi segítségkérőket. És innen a társadalom nagy részének már mindegy, hogy egy szelet párizsi, vagy fizikai és verbális terrorizálás a tét, mert legyinteni fognak rá, hogy “Áhh, csak a szokásos tini hiszti.”
2021. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!