Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus anya hogyan...

Nárcisztikus anya hogyan viselkedik? Verbális bántalmazó vagy lenézi a gyerekét? tudnátok példákat írni?

Figyelt kérdés

#nárcizmus #nárcisztikusanya
2021. jan. 2. 08:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 A kérdező kommentje:

figyelj, nálunk is volt párizsis eset, meg a finom manipulácio és szégyenérzetkeltés mind, hog "menjél csak, én nem mehetettem mert itt voltak a gyerekek" "nem oltozhettem soha csinosan, mert nektek kellett a pénz" "ugy viselkedsz mint egy kis qrva" "hogy merted leborotválni a lábad, te kis q**rva?" - anyám 13 évesen. "minek futnod menni, ugyis akkora a valagad - jaj nézd van egy jó farmerem, de rád ugysem jo" "megbetegítesz és utod a koporsószeget" "miattadd lettem beteg" "elmebeteg gondolataid vannak, azt sem tudod mit csinálsz" ... ez a napi szintű komm. amibe belecsúszik ilyen párizsis jellegu is.

Pl. Mondtam neki, hogy ne hozzon nekem zsemlét, mert csak salátát eszem, erre vesz vagy 8 zsemlét, és odateszi, Mondom nem kell, köszi, szóltam, hogy nem eszem ilyet. Válasz: hát ha már nem jó az én kajám neked, de hát ilyen is vagy, hálátlan kis q***va" Csodálom is,hogy kaptam tole rendes nevet és nem Kis Qrvának anyakönyveztek.

2021. jan. 2. 11:52
 32/72 anonim ***** válasza:
55%
Nézd, kérdező... Én nem azt mondtam, hogy ezt nem sérelmezheted. Csakhogy szerintem mondjuk ha anyád nem vesz haza ennivalót (nálunk is rendszeres volt), annak szerintem nagyobb jogalapja kellene, hogy legyen itt leírva lenni, mint annak, hogy “én csak salátát eszem, de ő zsemlét hozott”. Utóbbinak is lehet ezer oka.
2021. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
93%
Ismerős, kérdező :) Apám meg is mondta, hogy majd akkor élhetem az életemet majd ha meghalt, hisz ő is szenvedett velem xy éven át :) Jólesett hallgatni. Egyik barátom se felelt meg neki, mindegyikben talált hibát. Most tartok ott idegileg, hogy vagy őt ölöm meg vagy magamat, így pénzt gyűjtök hogy elköltözhessek. Pedig a lakás az enyém...
2021. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
90%

#32-es válaszomat folytatván:


Pláne azon okból, hogy a nárcisztikusok is hajlamosak helyenként (főleg idegen társaságban) azt tettetni, hogy szerető, odaadó szülők. Ideig-óráig tart ez, ameddig elhiszed, hogy megjavult, vagy veled van a baj, aztán megint rákezdi. Így láncolnak magukhoz. Emiatt írtam, hogy egy párizsis sztori még egy enyhébb dolog(nak kellene, hogy legyen). Én anyám is siratott meg már korán reggel, de ezeket meg sem említem, meg eszembe sem jutnak ahhoz képest, mint amikor elemében volt és megráncigált mondjuk.

2021. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
78%
Szóval nekem csak a példák olyan idegenek... A #11-esnél például csodálkozom, hogy nem a “minek születtél meg” komment jött fel először, hanem egy - valljuk be - “lájtosabb” reggeli marakodás. Szerintem nincs egy szinten a kettő.
2021. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
82%

32-es. Nem érted. Az anyja szándékosan vette semmibe, és hozott zsemlét. És ezzel van tele az egész gyermekkor, hogy nem számítasz, az számít, hogy az anyád jó színben tűnjön fel, és ha nem tetszik, hogy le sem szarta, amit mondtál, akkor hálátlan dög vagy, ő meg szegény mártír, aki mindent megtesz.


Nálunk pl az egész család, a szüleim, a bátyám 2-es cukros, nálam még nincs diagnózis, de nagyon rosszul tudok lenni, ha fehérliszteset eszek, vagy cukrosat. Az anyám már hónapok óta tudja ezt. Múlt héten rosszul lettem, mondtam neki, hogy egyre rosszabb, nagyon kell figyelnem, hogy mit eszek. Másnapra meglepetésként hozott nekem máglyarakást...Amikor mondtam, hogy nem ehetem meg, akkor fintorgott, hogy "na jól van akkor...ezért csináltam?"

De mesélhetnék még olyasmit is, hogy 18 éves koromban sírógörcsöt kapott, mert egy koncertre nem azt a pólót vettem fel, amit ő gondolt. Sírva mondta, hogy majd öngyilkos lesz és elkaparhatjuk a kert végében.

2021. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 A kérdező kommentje:
reggelente néha dührohamot kap mikor meg alszunk, és üvölt a kutyával, hogy minek van lábalatt és az egész életét elrontották. A gyerekek. ezt vasárnap reggel 6kor. ha véletlenül nem ébredtél fel, neki áll porszívózni
2021. jan. 2. 12:08
 38/72 anonim ***** válasza:
71%

#36-os:


De értem. Ellenben azt se felejtsük el, hogy az értelmi képességeiben egyszerűbb, egyszerűen tahó emberek és szülők csinálnak ilyeneket. Vagy éppen a feledékenyek... Nem lesz minden anya nárcisztikus, aki ilyet csinál. Simán lehet, hogy aluliskolázott, durvább, ostobább, mint az átlag. Nálunk is minden 50/60 pluszos rokon azt hiszi, hogy a hússal van a baj és akkor fog lefogyni, ha fehérje helyett zsemlét eszik. Ez hibás logikai felfogás, de nem klinikai kezelésre szoruló betegség.

2021. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
51%
*vagyis ők is csinálnak ilyeneket, na...
2021. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
95%

Az ostobaság még nem zárja ki a nárcizmust, az nem az okosok sajátja. Persze lehet, hogy sok esetben tényleg csak arról van szó.

Én abban látom a tünetet, hogy mindent saját magára kanyarít vissza. Minden róla szól, így vagy úgy.

2021. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!