Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogyha a szüleim...

Mit csináljak hogyha a szüleimnek nincs pénze lakásra?

Figyelt kérdés

Panel lakásban élek a szulokkel szuletesem ota es nagyon kicsi mar felnottként es borzaszto. Egesz eletemet meg gyerekkoromat vegigkiserte az hogy szomszedok atjonnek vagy ok hangoskodnak vagy halljak ahogy en beszelek vagy barmi mas. Baratnőm sem volt soha mert szulok itthon vannak es egy 8 nm kis szobaba nehez mert egy embernek is kicsi. Nincs hely semminek kinőttem mert mar 28 vagyok de nincs penzem hazra mert nincs önerom hiaba dolgozok 7 eve illetve az alberlet arak is az egekbe vannak. A penzt gyujtom de kb 15 ev mire osszegyulik egy házra hogy ne kelljen annyi hitelt felvenni de akkor mar 43 eves leszek addig biztos mem birnám ki. Tehát hogyan lehet hitel es szuloi segitseg nelkul hazat venni? Mi kell hozza mert nem akarok varni 15 evig meg plusszban.

28/F


2021. jan. 3. 11:00
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
78%

39 azért ne essünk már túlzásokba.. 20+ milliónak 7 év alatt, úgy hogy minimálbért keresett?


ha havi 100at félrerakott (minimálbérből ami 120 pénz ma..), akkor is 8 millája lenne. Itt sokan szeretik osztani az észt, 100at reálisan nettó 200ból elhet félrerakni havonta, h otthon lakik valaki, és minimálisan száll be a rezsibe. + öltözködni sem árt, szórakozni néha (pl új videójáték stb).. 2 milla még így is több, mint az átlag csóró magyar megtakarítása. Tényleg külföld lenne a legjobb döntés, de én nem jönnék vissza egyáltalán..

2021. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
87%
Kifogás kifogás hátán.
2021. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
84%
Szóval azt várnád hogy a szüleid vegyenek neked egy lakást ha jól értem?Szerinted a magyar fiatalok hány %a kap csak úgy öröklakást ajcsiba? Szerintem egy életkép életképtelen lúzer vagy ha ezt az egy kiutat látod csak....Most lehet lepontozni.
2021. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
81%

39#

7 év alatt hogy raksz össze 20 milliót?

2021. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
99%

Barátnő nem amiatt nincs, mert 8nm-es a szobád.

Szerintem ennyi idősen lehet jobb lenne korodbeli fiatalokkal együtt lakni albérletben, mint anyukád, apukád melletti szobában. Ismerkedni is lehet jobban tudnál így.

Vagy keress egy jobb állást. Ha ehhez nyelvtudás, szakma stb kell, akkor tanulj. Neten sok az ingyenes tananyag. Mivel itt a covid és nincs barátnőd, van időd erre szerintem.

Esetleg, tényleg külföld. Szezonális munka, kapsz kaját, szállást.

2021. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
86%
7 éve 98 ezer Ft volt a minimálbér, ha akart se tudott volna 100 ezret félretenni
2021. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
15%

39-es vagyok.

Úgy hogy az iskolában jól tanul, ami után mehet tovább egyetemre, ahol szintén nagyon jól tanul és a végén szerez egy piacképes diplomát. Ezzel elhelyezkedik egy jó cégnél, mert az egyetem alatt kiépíti a kapcsolatrendszerét és néhány év után talicskázza haza a pénzt.

Igen, igazatok van legalább 30 milliót össze kellett volna spórolnia.

Az asszonnyal gyerek mellett sikerült 3 év alatt 13 milliót félretenni.

2021. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
96%

Akkor élj anyukádék nyakán még x évig és sajnáltasd magad.


Nem kötelező családi ház, egy albérlet is megteszi, az meg a te bajod, hogy külföldre nem vagy képes kimenni, vagy úgy bármit kezdeni magaddal 28 éves létedre.

Külföld: nem nagy cucc, csak megfelelő szakma és nyelvtudás kell hozzá.


Én 23 évesen már külön éltem. Lakótárssal, de még az is sokkal jobb volt, mint szüleimmel, mert önálló lettem ezáltal.

Aztán ráfeküdtem a nyelvre és leléptem német területre au-pairnek. 4,5 éve élek kinn, másodmagammal és köszi, minden szép és jó. :)

2021. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
88%
Bocsánat, de nyilván elkerülte a figyelmemet, hogy hol írta a Kérdező, hogy minimálbért keres?
2021. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
91%
28 évesen a szüleid nyakán laksz és arra vársz, hogy lakást vegyenek neked???
2021. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!