Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már nagyon idegesít ez az...

Már nagyon idegesít ez az egész. Mit csináljak hogy abba hagyják?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Külföldön élek és ebben a városban amiben mi lakunk, rajtunk kívül még több másik magyar család telepedett le. Az egyik családnak van egy tőlem két évvel idősebb fia és már régóta tetszem neki. Na most nekem a srác nagyon nem jön be kinézetre és a belsője se fogott meg annyira. Egyszóval nagyon nem az esetem. A bátyám és anya viszont folyamatosan rágják a fülemet hogy milyen kedves fiú, hűséges lenne hozzám, nem bántana meg és hogy hozzám illő lenne. Minden egyes alkalommal elmondom hogy nem szeretnék vele összejönni, mert nem érzek iránta semmit és nem nyerte el a tetszésemet sem. Aztán jönnek azok a mondatok hogy miért, mégis milyen fiút képzelek el magam mellett? Aki buliba jár? Aki ilyen nagy menő? Aki megcsalna? Ehhez hasonló kérdéseket szoktak feltenni. Nyílván nem ilyen fiút szeretnék majd magam mellé, de az sem állapot hogy ha egy olyan sráccal jövök össze aki iránt nem érzek semmit és ezáltal boldog se lennék vele. Rólam azt kell tudni hogy szeretek olvasni, szóval egy igazi könyvmoly vagyok, szeretek nyelveket tanulni (Különösen a Németért vagyok oda), figyelek a tanulmányaimra szóval olyan 4-es 5-ös tanuló vagyok, és szeretek eljárni futni is. A srácnak nagyjából azonos tulajdnságai vannak de a kinézete nem fogott meg. Ezért most lehet hogy egy páran lefogtok nézni, hogy a kinézete miatt nem jövök vele össze. De ha nem fogott meg és nem egyáltalán nem az esetem, akkor minek jöjjek vele össze? A lényeg az, hogy anya és a bátyám folyamatosan emlegetik ezt a srácot hogy szerintük hozzm illene és hogy mennyire aranyosak lennénk együtt, meg fényezik a fiút előttem. De már nagyon elegem van. TÉNYLEG! Hiába mondom el mindig hogy kettőnk között nincs semmi akkor sem hagyják abba. Mégis mit csinálhatnék? Eleinte én is viccnek fogtam fel és nem is foglalkoztam ezzel, mert nem vagyok egy temperamentumos lány, de így hogy még mindig csinálják eléggé idegesítő.


16/L



2021. jan. 3. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
" Fogjátok már fel, hogy NEM akarok tőle semmit! Nem tetszik se kívül, se belül! Nagyon aranyosak vagytok, de egy percig nem kértem, hogy kerítőt játsszatok, tudok magamnak is olyan barátot találni, aki nekem megfelel! A jövőben ha felhozzátok ezt a témát NEM fogok reagálni semmit, és inkább csendben maradok."
2021. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég primitívek. Ne válaszolj nekik, kezdj el mindig másról beszélni.
2021. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

Az alábbi lehetőségeid vannak:

1. Összeszeded az érveidet, hogy miért nem tetszik a srác. Minden eges alkalommal, amikor rákérdeznek, elmondod. Előbb-utóbb megunják. Esetleg rákérdezhetsz, hogy a szüleid (magyar) kolóniát és párhuzamos társadalmat akarnak-e mint a törökök.

2. Ha ez nem tetszik vagy 1. nem válna be, akkor: Amint rákezdenek, felállsz, és távozol.

2021. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Nem nem arról van szó, hogy csak magyar barátot tudnak mellém elképzekni, de egyenlőre ez a srác testesíti meg nekik a számomra tökéletes barátot. Ha találnék egy olyan srácot akibe tényleg szerelmes vagyok akkor befejeznék. Nem akarnak nekem rosszat, csak már kezd sok lenni hogy állandóan felhozzák ezt a fiút
2021. jan. 3. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:
99%

Meg csak 16 eves vagy, ha meg tetszene is ez a srac, meg akkor sem valoszinu, hogy orokre egyutt is lennetek. Ekkora hulyeseget, de komolyan :D

Nyilvan valamennyire fontos a kinezet, ne legyunk alszentek, de ha meg belsoleg se fogott meg, akkor egyszeruen ezen nincs mit tovabb targyalni. Ne foglalkozz veluk, ha nem hasznal a szep szo, akkor tenyleg csak allj fel, es menj el onnan, amikor rola beszelnek.

2021. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
99%

Van egy nőismerősöm, aki hagyta magát rábeszélni a családtól egy tényleg angyali jóságos, bele fülig szerelmes fiúba, és hozzáment, mert azt mondták neki, az a fontos, hogy ő szeressen, nem az, hogy te, és akkor leszel boldog. No, nem lett boldog, mert nem volt benne testi vonzalom, és ki sem alakult, kínszenvedés volt azzal a jó, de minden vonzalom híján való pasival neki a szex. Pedig egy kislányt is szült neki. Végül tizenév után lett igazán szerelmes másba, és akkor elvált a férjétől, aki őt imádta, de ő egy percig sem vonzódott hozzá, nem volt meg benne a kémia, csak "mint embert" tudta szeretni, szóval mint egy jó ember szomszédot pl.

Elpazarolt egy csomó évet az életéből a semmire.

2021. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Épp elég indok, hogy nem tetszik külsőre, pláne ha belsőleg se fogott meg különösebben. Mit érne egy olyan kapcsolat, ahol tegyük fel,engednél mások unszolásának, közben nem érzel semmit a másik iránt?
2021. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen rendben van, nem kell szabadkozz miatta, hogy a külseje ennyire nem tetszik. Valószínűleg belsőleg sem álmaid netovábbja, mert akkor általában az ember szeme jobban elfogadja a külsőt, ha a belső annyira jó neki.

Én temperamentumos vagyok mondjuk, de én tuti összevesznék anyámékkal, ha megpróbálnának rámtukmálni valakit így. Bizonyára elhangzana a "menjek és mondjam meg neki, hogy járjunk, mert anyuék azt akarják, bár nekem nem tetszel", vagy a klasszikusnak is mondható "ha ennyire tetszik, legyél vele te" frázis.

2021. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyomatékosan mond el nekik, hogy nem az eseted és jó lenne ha befejeznék, mert már eleged van ebből. Meg elég annyi,hogy az orrukra kötöd neked már van kiszemelted. Nem lényeg, hogy ki de van. Hátha abba hagyják.
2021. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán jönnek azok a mondatok hogy miért, mégis milyen fiút képzelek el magam mellett? Aki buliba jár? Aki ilyen nagy menő? Aki megcsalna?"

- Igen, b. meg!

Ennyit kell nekik válaszolni, majd felállni és elmenni, erre garantáltan eláll a szavuk. Ilyen primitív emberekre nem érdemes több időt és energiát pazarolni.

2021. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!