Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Éreztétek már, hogy valamelyik...

Éreztétek már, hogy valamelyik szülőtök bármit mond, az egyszerűen idegesít?

Figyelt kérdés

Mostanában valamiért anya viselkedése idegesít. Pedig szeretem anyát meg minden, de valamiért felmegy bennem a pumpa. Valószínűleg bennem is lehet frusztráció.


Olyan apróságok idegesítenek, hogy pl egész nap fekszik az ágyban, alszik vagy tv-zik. Semmit nem csinál. Értem, hogy pihenni is kell, de a barátom anyja tök aktív, jár futni, minden nap főz, jokedelyu. Ezzel szemben anya a masik véglet.

Az is idegesít, hogy bármi baja van, mindent ilyen természetes gyógymóddal akar megoldani (azt elismerem, hogy KIEGESZITO kezeleskent jók lehetnek). Évek óta annyira fáj a dereka, hogy jajgat állandóan, de nem ám, hogy orvoshoz menne, inkább ilyen méhpempőt szed meg mágneses rezonancia matracra fekszik és egyéb kuruzslós dolgok. És láss csodát, semmit nem javult ezektől, sőt romlott is. Múltkor is kijott valami allergia, mondtam már az elején, hogy irasson fel magának az orvossal allergiagyógyszert, de nem, inkább elkezdett vitaminokat szedni, amik semmit nem segítettek. Amikor már az egész mellkasa és nyaka égett (sőt már a kiütés az arcára is felkuszott), végre elment orvoshoz vele. A vitamin önmagában király, de nem elég akkor, ha egy agresszív allergia kijon.

A másik, hogy hónapok óta ragodom azon, hogy a mesterkepzest levelezőn vagy nappalin csináljam majd, utánajártam, merlegeltem és most inkább a levelező felé húzok. De anya erre jön és tökre lehúz, hogyhat akkor semmi életem nem lesz mellette és nagyon húzós és menjek nappalira. Igen ám, csak már nagyon jó lenne pénzt keresni, mert amennyi pénzt itthonról kapok, konrkezan egy fodraszra nem elég. Nyilván azzal tisztában vagyok, hogy kemény a levelező, de mégis lehúz ezzel, hogy ezeket hallgatom és őszintén, el is megy a kedvem az egésztől.

Meg ma is, a bátyám csinált smoothiet és anya kitalalta h tesz bele aszkorbinsavat (C vitamin), én mondtam h hadd ontsek ki magamnak előtte ki egy kicsit, mert nekem nem kell bele külön aszkorbinsav, mert túl savanyú lesz. Anya ott eroszakoskodott, hogy DE, én is igyam aszkorbinsavval. Mondom, de már beszedtem ma 2000 mg c vitamint, én aszkorbinsav NELKUL szeretném inni, higy ne legyen túl savanyú. De ott kellett vele viaskodni, mert csak azért is rám akarta tukmálni és erőszakos volt, nem értette meg elsőre, hogy nekem nem kell bele.


Ezek mind apróságok, de egyszerűen annyira idegesít. Szeretem anyat és Lelkiismeret-furdalasod van emiatt, hogy ilyen érzések vannak bennem, de egyszerűen anya olyan makacs, hogy az hihetetlen és a saját akaratát akarja mindenben rám kényszeríteni. Elkoltozni egyelőre nincs lehetőségem.


Ti éreztetek már hasonlót? Hogyan oldottátok meg?


Köszönöm a válaszokat.

22L



2021. jan. 3. 19:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, néhány helyen autokorrekt javította át + az ékezetek is hiányosak, mert telefonról írtam, de remélem, érhető
2021. jan. 3. 19:17
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Irigylem a problémáid. Ayukad az elmult 20 evet kemenyen vegig csinálta. Mikor pici voltál evekig nem volt se hétvégéje se betegszabija se semmi. Lehet arra vagyik most h kicsit pihenjen. Amugy valoban hulla leszel úgy. A c vitaminban igazad volt de nem egy hatalmas tragedia.
2021. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
27%
Nem lehet esetleg hormonális “probléma”? Meg kicsit próbáld máshogy nézni a dolgokat. Én se szeretek orvoshoz menni és én is vitaminokat szoktam először enni mert elsőre van, hogy csak ez volt a probléma és pár nap után elmúlik. Meg ebben a vírus helyzetben nem is olyan jó elmenni orvoshoz, hogyha nem ilyen magán vagy pedig nem olyan ahol nem szedi össze a vírust. Az én anyukámnak is fáj a dereka és gondolkodott a csontkovácson hogy rendbe tegye de korábbi masszőröknél kék foltos lett a háta és emiatt nem akar menni mert attól tart hogy nem lesz jobb neki. Lehet anyukád is emiatt aggódik🤷‍♀️
2021. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Éreztétek már, hogy valamelyik szülőtök bármit mond, az egyszerűen idegesít?"


Röviden a kérdésre a válasz, igen, éreztem. Édesanyám nagyon tud idegesíteni, főleg azt utálom, amikor vezetés közben másodpilótát játszik. Egyébként meg igyekszem higgadt maradni.


20F

2021. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éreztem. Sok mindent nem lehet tenni, beszólni mégse lehet, hogy figyi, idegesít, ahogy dumálsz. Max. kerülni lehet a jelenlétét.
2021. márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!